ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Звіти
. $database-
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Лютий ( 2021 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
МПК призупиняє членство Паралімпійського комітету Росії – рішення вступає в силу негайно Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
07.08.2016

579277d6b4014.png

Рішення було прийняте анонімним голосуванням Ради правління МПК в результаті неспроможності НПК Росії нести відповідальність та виконувати зобов‘язання як члена МПК.

 

Міжнародний паралімпійський комітет (МПК) призупинив членство Паралімпійського комітету Росії, рішення вступило в силу негайно через неспроможність виконувати зобов‘язання та нести відповідальність, особливо у відношенні до дотримання Антидопінгового кодексу МПК та Всесвітнього антидопінгового кодексу (підписантом якого є НПК Росії також).

Після оцінки усіх наданих свідчень, а також після надання дозволу НПК Росії на донесення своєї позиції в письмовій формі та особисто, Рада правління МПК анонімним голосуванням визначила, що Паралімпійський комітет Росії неспроможний забезпечити дотримання Антидопінгового кодексу МПК та Всесвітнього антидопінгового кодексу в межах своєї національної юрисдикції. Ці зобов‘язання є фундаментаментальною та конституційною вимогою для усіх Національних паралімпійських комітетів (НПК), та є життєво необхідними для надання можливості МПК забезпечити чесність змагань та надання рівних можливостей для змагань спортсменам-паралімпійцям у всьому світі.

У відповідності до Політики МПК щодо призупинення членства, Паралімпійський комітет Росії відтепер має 21 день (до 28 серпня) для подання апеляції на це рішення. 

Наслідком призупинення членства є те, що Паралімпійський комітет Росії втрачає всі права та привілеї члена МПК. Зокрема, член МПК в такому разі не має права на заслуховування, окрім випадків заслуховування питань щодо призупинення членства, не має права голосувати на зібраннях членів, та/або подавати заявки на участь спортсменів у змаганнях, санкціонованих МПК, та/або брати участь у діяльності МПК. Відповідно, Паралімпійський комітет Росії не зможе подати заявки своїх спортсменів на участь у Паралімпійських іграх 2016 року у Ріо-де-Жанейро. 

 

Сер Філіп Крейвен, президент МПК: «Це рішення є великим тягарем на наших плечах; але це рішення, яке ми повинні були прийняти в інтересах Паралімпійського руху».

 

 «Найголовніше, що як керівний орган в світовому Паралімпійському русі, ми несемо відповідальність за чесні змагання, щоб у спортсменів була впевненість у тому, що вони змагаються у рівних умовах. Це є життєво необхідним для чесності та авторитету паралімпійського спорту та для того, щоб досягти дотримання фундаментальних основ - дотримання правил усіма членами».

«З часу публікації Звіту МакЛарена 18 липня нашим пріоритетом було встановлення цілісних фактів у відношенні до Паралімпійського спорту. Рішення такого масштабу повинно базуватись на свідченнях,а не під впливом багатьох та різних точок зору людей та організацій поза МПК та паралімпійським рухом.

Зокрема, ми виділили необхідний час на додаткові питання до професора МакЛарена та його дослідницької команди; час для того, щоб дочекатись результатів досліджень та перевірки проб та для запрошення Паралімпійського комітету Росії для донесення своєї позиції МПК; та для початку діалогу з Радою правління МПК.

Врахувавши всі факти, ми були глибоко засмучені виявити, що допінгова програма, яка фінансується на державному рівні в російському спорті, поширюється, на жаль, і на російський паралімпійський спорт.

Трагічність ситуації в тому, що йдеться не про обман системи спортсменами, а державну систему, яка обманює спортсменів. Допінгова культура, що забруднює російський спорт, має витоки з російського уряду, і це стало відомо відтепер не через один, а вже два незалежні звіти, що підготовані Всесвітнім антидопінговим агентством.

Наше рішення продиктоване необхідністю зробити наших членів відповідальними за свої зобов‘язання. Виходячи з свідчень, які ми маємо, в сьогоденному середовищі Паралімпійський комітет Росії не може дотримуватись Антидопінгового кодексу МПК та Всесвітнього антидопінгового кодексу. Ці зобов‘язання є критичними для гарантування МПК чесних змагань для всіх».

«Я думаю, що російський уряд катастрофічно підвів своїх спортсменів-паралімпійців. Їх медалі, що стоять вище моральних принципів, ось що обурює мене. Повна корумпованість антидопінгової системи є протилежністю правилам та принципам, що знаходяться в самому серці духу паралімпійського спорту. Це показує зухвалу байдужість до здоров‘я та стану спортсменів, що просто не повинно мати місця в паралімпійському спорті. Їх бажання слави за будь-яку ціну завдало шкоди чесності та іміджу всього спорту, що звичайно призвело до шокуючого висновку для Паралімпійського комітету Росії та спортсменів-паралімпійців.

Я глибоко співчуваю російським паралімпійцям, які пропустять Паралімпійські ігри в Ріо 2016 року. Вони є частиною зламаної системи, і ми щиро сподіваємося, що ті зміни, які мають відбутися, дійсно відбудуться. Росія має декілька спортсменів топ-класу у всіх видах спорту, і ми з нетерпінням чекаємо того дня, коли ми знову зможемо привітати Паралімпійський комітет Росії як члена, будучи впевненими в тому, що Паралімпійський комітет Росії в змозі виконати всі свої зобов'язання задля забезпечення рівних умов для всіх спортсменів

З моменту відкриття розгляду справи проти паралімпійського комітету Росії 22 липня, МПК крім іншого виконував наступні кроки:

 

Крок 1 - Подальше розслідування «зникнення позитивних зразків»

·        У звіті МакЛарена зазначено, що було 35 зразків, пов'язаних із паралімпійським спортом, про які контактна особа Московської лабораторії повідомила Заступника міністра спорту Юрія Нагорних, що вони позитивні. Після цього повідомлення зразки було промарковані як КАРАНТИН або ЗБЕРІГАННЯ. Такі дії є прямим порушенням Світового антидопінгового кодексу та Антидопінгового кодексу МПК.

·        На прохання МПК у понеділок 18 липня, професор МакЛарен надав імена 35-ти спортсменів, пов'язаних із 35-ма зразками, у четвер 21 липня. Також він надав дати даних зразків та можливі речовини, на які тести спортсменів були позитивні, номерні коди зразків та чи був зразок промаркований КАРАНТИН або ЗБЕРІГАННЯ.

·        У суботу 6 серпня слідча група надала МПК додаткові 10 зразків, пов'язані з 9-ма спортсменами, які належали до «зразків, що зникли». На даний момент МПК має всього 45 зразків від 44-х спортсменів.

·        За цими даними МПК визначило у яких видах спорту брали участь 44 спортсмени, за винятком одного, який ще досі не ідентифікували.

·        Наше дослідження показало, що 17 зразків з 45-ти походять від спортсменів які займаються видом спорту, який не включено до паралімпійської програми або чиї міжнародні федерації не визнані МПК.

·        Залишаються 27 зразків, які належать спортсменам 8 (восьми) видів паралімпійського спорту, що включені до паралімпійської програми. П'ять з восьми видів спорту - літні види, три - зимові.

·        Деякі види паралімпійського спорту, пов'язані із цими 27 зразками, є такими, які знаходяться під керівництвом МПК як міжнародної федерації, тоді як інші - не належать до МПК та знаходяться під керівництвом інших Міжнародних федерацій.

·        Принаймні 11 з 27-ми зразків спортсменів-паралімпійців були позначені ЗБЕРІГАННЯ Московською лабораторією. Це означає, що позитивні зразки цих спортсменів буди визначені як негативні, і спортсмени не понесли ніякого покарання.

·        Професор МакЛарен вважає, що беручи до уваги всі види спорту, перелічені у звіті, існує ймовірність більшої кількості «зниклих позитивних» зразків.

 Крок 2 - Лабораторні дослідження 21-єї проби з зимових Паралімпійських ігор в Сочі 2014 року

 

 • Окрім доказів, представлених в звіті МакЛарена, МПК має докази того, що режим заміни проб в Сочинській лабораторії, який мав місце під час зимових Олімпійських ігор в Сочі 2014 року, також мав місце й під час проведення зимової Паралімпіади в Сочі 2014 року.
 • З метою проведення судово-медичної експертизи, МПК надіслав до Лондона 21-ну пробу, які були отримані від 7-ми російських спортсменів, що брали участь в Паралімпіаді в Сочі 2014 року. Вищезгадані проби були обрані слідчою групою на основі оперативних даних, окрім цих проб були надіслані декілька додаткових проб, які обрав МПК.
 • Після отримання цих проб у лабораторії встановили, що 2 контейнери з пробами мають нехарактерний осад на дні контейнеру, тому вони не підлягають проведенню аналізу.
 • Судово-медична експертиза встановила, що контейнери 18-ти зразків проб мають подряпини та сліди схожі з тими, які були зібрані під час зимових Олімпійських ігор в Сочі 2014 року.
 • Аналіз ДНК підтвердив факт того, що зразки *чистої* сечі різних спортсменів - належать одній й тій самій особі.
 • Згідно зі звітом дослідницької групи МакЛарена, перевірка зразків сечі дала можливість стверджувати, що спортсмени-паралімпійці були залучені до широкої допінг-схеми. Члени дослідницької групи вважають, що при більш детальному вивченні можна буде встановити ще більшу кількість зразків, які залучені до допінг-схеми.
 • Тепер, коли усі зібрані дані дають обґрунтування твердженню, що схема підміни проб Паралімпійських спортсменів регулюється на державному рівні, МПК має на меті провести в наступному місяці повторну перевірку усіх зразків проб кожного зі спортсменів, якій здавав допінг проби на Паралімпіаді в Сочі 2014 року.
 • МПК чекає на подальші поради від Антидопінгової комісії МПК та ВАДА щодо того, які міри можуть бути прийняті по відношенню до спортсменів, які залучені до махінацій з пробами, включаючи перегляд їх результатів.

 

 Крок 3 - Зустріч з НПК Росії

 

 • Згідно з Політикою МПК щодо призупинення членства, МПК надає необхідну кількість часу НПК Росії для того, щоб НПК Росії представив свою точку зору та свої докази з цього приводу.
 • В п'ятницю 29 липня, НПК Росії надіслав письмове звернення до Ради правління МПК щодо розгляду їх справи.
 • В середу 3 серпня, делегація з 7-ми осіб, які представляли НПК Росії відвідала штаб-квартиру МПК в м. Бонн (Німеччина) для того, щоб особисто надати додаткові дані та привести свої аргументи до Ради Правління МПК.
 • До складу Ради правління входило 12 осіб - шість з яких були паралімпійцями. Зустріч відбувалася протягом 3 годин, що дало змогу обом сторонам взяти участь в діалозі, поставити та відповісти на питання одне одного.
 • Після закінчення цієї зустрічі, Рада Правління МПК провела внутрішню 2-годинну нараду, на якій обговорила усі факти, які були представлені.
 • Питання, які не вдалося обговорити під час зустрічі з НПК Росії були надіслані до НПК Росії у письмовій формі упродовж 24 годин. 

 

Розподілення ліцензій та наступні кроки

Згідно з рішенням, МПК наразі працює з усіма Міжнародними Федераціями для того, щоб вирішити, яким чином будуть перерозподілені 267 ліцензій, які належали російським спортсменам у 18-ти видах спорту офіційної програми Ріо 2016 та будуть розподілені між рештою Національних паралімпійських Комітетів. Остаточне рішення по перерозподілу ліцензій не буде прийнято до тих пір, поки не закінчиться строк на подання апеляції з боку НПК Росії.

Наразі МПК розпочне розробку необхідних кроків, які необхідно буде виконати НПК Росії для того, щоб повернути собі членство в МПК. Згідно з регламентом, НПК Росії негайно позбавляється членства в МПК згідно з рішенням Ради правління. До тих пір, поки НПК Росії не виконає усі вимоги для повернення членства в Міжнародному паралімпійському комітеті.

 

Джерело: Міжнародний паралімпійський комітет

www.paralympic.org 

 
< Попередня   Наступна >