ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Звіти
. $database-
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Вересень ( 2020 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
Паралімпійський спорт

Паралімпійський рух в Україні

 Image

Формування спортивного руху людей з інвалідністю в Україні бере свій початок з 1989 року. Саме в цей час почали створюватись фізкультурно-спортивні та оздоровчі клуби людей з інвалідністю. У подальшому ці громадські об’єднання стали основою для створення національних федерацій спорту людей з інвалідністю з різними видами уражень: опорно-рухового апарату, порушеннями зору, слуху та інтелекту. 26 років тому, у квітні 1992 року, ці чотири федерації об’єдналися у Національний комітет спорту інвалідів України, що на сучасному етапі представляє Україну у міжнародному паралімпійському русі, виконуючи функції Національного паралімпійського комітету, а також сприяє участі українських спортсменів у Дефлімпійських іграх.

 

Громадськість людей з інвалідністю активно боролася за визнання соціальної значущості фізкультурно-спортивного руху та необхідності відповідної державної підтримки. Стрімкий злет масового спорту інвалідів відбувся, коли в Україні була започаткована  діяльність унікальної, і поки що єдиної в світі державної системи управління фізичною культурою і спортом людей з інваліністю. У 1993 році рішенням Уряду України були створені Український центр з фізичної культури і спорту інвалідів „Інваспорт”  та  27  регіональних  центрів  “Інваспорт”.

 Image

  

Поєднання діяльності Національного комітету спорту інвалідів України і державної системи „Інваспорт” стало могутнім фактором розвитку фізичної культури і спорту інвалідів у нашій державі. Станом на сьогодні (2018 р.) в Україні - 25 регіональних центрів з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», 3 міських та 2 районних центра, 27 дитячо-юнацьких спортивних шкіл для дітей з інвалідністю, включаючи 2 спеціалізовані, а також 106 фізкультурно-оздоровчих клубів.


Більше 40 тисяч людей з інвалідністю та 10 тисяч–дітей шкільного віку відвідують фізкультурно-реабілітаційні групи та спортивні секції з 40 видів спорту  (27 – для людей з порушенням слуху, 17 – з порушенням зору,  28 – з ураженням опорно-рухового апарату, 3 – з вадами розумового та фізичного розвитку).

 

Щорічно в Україні проводяться понад 250 чемпіонатів, першостей та кубків з 19 видів спорту серед людей з інвалідністю з ураженнями зору, слуху, опорно-рухового апарату та інтелекту, а також Всеукраїнська спартакіада для діток з інвалідністю "Повір у себе".

 

Провідні спортсмени України досягли значних успіхів у найпрестижніших міжнародних змаганнях, гідно представляючи нашу незалежну державу. Серед них високе звання „Заслужений майстер спорту України” присвоєно 287 провідним спортсменам, 819 – звання „Майстер спорту України міжнародного класу”, 1366 – звання „Майстер спорту України”, "Заслужений тренер України" - 311 фахівцям. Загалом за роки незалежності 2783 особи з інвалідністю та їх тренери отримали почесні звання у сфері фізичної культури і спорту. 

 

Завдяки системній організаційній та практичній роботі Національного комітету спорту інвалідів України, Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів “Інваспорт” та спортивних федерацій з нозологій українські спортсмени з інвалідністю не тільки досягнули неймовірно високих результатів – кожен виступ наших спортсменів щоразу дивує світ неймовірними перемогами.

 

Від першого дебюту національної збірної команди України на X літніх Паралімпійських іграх в Атланті, де наші спортсмени вибороли  1 золоту, 4 срібні та 2 бронзові нагороди у легкій атлетиці та плаванні - до ХV літніх Паралімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро, де здобутком команди стало не тільки 117 медалей:  41 золота, 37 срібних та 39 бронзових, але й сенсаційне третє місце Паралімпіади-2016. Причому, практично усі дні змагань, тримаючи у напрузі увесь світ, наша команда утримувала то другу, то третю світову позицію, поступаючись країнам-лідерам - Китаю та Великобританії.! І це лише за п'ять паралімпійських міжсезонь…

 

За оцінками Міжнародного паралімпійського комітету, міжнародних спортивних федерацій за останні роки темпи розвитку паралімпійського руху в Україні є найвищими в Європі. Ця динаміка притаманна усім, без виключення, видам спорту – українські спортсмени з інвалідністю долають нові рубежі та, здобуваючи  перемоги у багатьох видах спорту, гордо прославляють на високих паралімпійських та дефлімпійських п’єдесталах ім’я нашої держави. І це, навіть, незважаючи на стрімкий розвиток спорту людей з інвалідністю у більшості  країнах світу!