45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Шість варшавських медалей українських гардемаринів у візках Надіслати електронною поштою
28.06.2011

dsc_6606.jpgЗбірна команда з фехтування у візках у складі 10 спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату зайняла четверте загальнокомандне місце на черговому етапі Кубку світу з фехтування, що пройшов з 23 по 27 червня 2011 року у Варшаві (Польща). У доробку української команди – 6 високих нагород, серед яких 1 золота, 4 срібні та 1 бронзова нагороди. У змаганнях взяли участь спортсмени від 23 країн світу.

dsc_6606.jpgУ перший день змагань чоловіки змагались на рапірах, а представниці прекрасної статі - на шпагах. Серед наших спортсменів блискуче виступили Антон Дацко (клас В) і Олексій Сундієв (клас С), котрі у запеклих поєдинках змогли вибороти срібні нагороди. Антон програв лише у фіналі чемпіону Паралімпіади-2008 у Пекіні французькому спортсмену Лаурену Франсуа з рахунком 15-8, до того перемігши іменитих французів Латреша і Валета. Олексій програв у фіналі своєму найзапеклішому супернику росіянину Сергію Барінову: 15-13. Михайло Бажуков (клас А) зупинився за крок від медалі, програвши за вихід у четвірку найкращих представнику Гонконгу Чану. Також близькими до бажаних високих нагород були наші дівчата-шпажистки Тетяна Позняк(клас В), Ірина Лук’яненко(клас В) і Алла Горліна (клас А). Дмитро Мазуров(клас В) зайняв 13 місце, а Андрій Демчук (клас А) у бою за 16-ку програв угорцю Мато з рахунком 15-8 і зайняв 21 місце. Едуард Рижов (клас А) також програв за вихід у 16-ку найкращих.

На наступний день хлопці і дівчата обмінялися видами зброї. Серед рапіристок найкраще виступила киянка Ірина Лук’яненко, яка зупинилася за крок від чемпіонства, зупинила її представниця Німеччини Сімона Бріс-Батке, якій Ірина програла з рахунком 15-10 і у результаті стала володаркою срібної нагороди. Алла Горліна, Тетяна Позняк і Наталія Морквич зайняли відповідно 5, 7 і 11 місця.

У шпажистів наступний розподіл позицій: Андрій Демчук - 9 місце, Михайло Бажуков  - 13, Едуард Рижов  - 18, Вадим Цедрик - 20 та Дмитро Мазуров  - 26 місце. Але медаль шпажна все ж була. Її виборов представник Луцька Олексій Сундієв, який програв за вихід у фінал і здобув бронзову нагороду.

У завершальний ‛шабельний“ день наші гардемарини поповнили скарбничку нагород. Антон Дацко не зустрів гідного опору від суперників і в блискучому стилі дійшов до перемоги, почергово обігравши іспанця Рібеса, поляків Вигановського і Плюту і у фіналі, практично розбивши захист росіянина Курзіна з рахунком 15-5, став володарем золотої нагороди.

Інший наш шабліст – Вадим Цедрик програв лише у фіналі змагань французу Ноблю 15-3, до того тріумфально ‛пройшовшись“ по визнаним майстрам шабельного фехтування світу – поляку Станчику, французу Лімону, гонконгівцю Чану. У Вадима – почесна срібна медаль.

Наша перша українська представниця у жіночій шаблі – Наталія Морквич зайняла 5 місце на дебютному для себе старті у складі збірної України.

1

Отже, збірна команда України успішно завершила фехтувальний етап у Варшаві, маючи у скарбничці одну золоту, чотири срібні та одну бронзову нагороду. Попереду - навчально-тренувальний збір і поїздка у Шефілд (Великобританія), де з 11 по 19 липня пройде Чемпіонат Європи з фехтування.  Разом із великою кількістю вболівальників та прихильників нашої збірної команди з фехтування у візках бажаємо успіхів нашим гардемаринам на фехтувальних площадках Туманного Альбіону.