567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Равіль Сафіуллін: Успіх на Чемпіонаті Європи з плавання - унікальний результат наших спортсменів Надіслати електронною поштою
12.07.2011

article.jpgРавіль Сафіуллін: Успіх на Чемпіонаті Європи з плавання - унікальний результат наших спортсменів за рік до Паралімпійських ігор в Лондоні

Успіх українських паралімпійців на Чемпіонаті Європи з плавання Міжнародного паралімпійського комітету, де спортсмени здобули 105 медалей, серед яких 41 золота, - це унікальний результат наших спортсменів за всю історію розвитку плавання в Україні. Про це заявив Голова Державної служби молоді та спорту України Равіль Сафіуллін, вітаючи спортсменів після прильоту на Батьківщину в аеропорту "Бориспіль" 11 липня 2011 року.

Українська збірна команда у складі 45 плавців стала першою у загальнокомандному заліку на Чемпіонаті Європи, який відбувся 3-7 липня у Берліні (Німеччина).

"Хлопці та дівчата значно випередили таких лідерів світового паралімпійського плавання, як Велика Британія, Іспанія, Німеччина, Голландія та Росія і показали свою високу майстерність за рік до старту Параолімпійських ігор в Лондоні", - зазначив Равіль Сафіуллін.

Українські плавці встановили 9 рекордів світу та 7 рекордів Європи. Троє українських спортсменів - Євген Богодайко, Дмитро Виноградець та Ольга Свідерська визнані найкращими атлетами Чемпіонату Європи, здобувши на змаганнях відповідно 10, 7 та 6 нагород.

Голова Держмолодьспорту зазначив, що такий результат України був би  неможливим без спільної, злагодженої та професійної роботи спортсменів, тренерів,  фахівців Державної служби молоді та спорту України, Національного комітету спорту інвалідів, Українського центру "Інваспорт" та спортивних федерацій інвалідів України.

Народний депутат України, президент Національного паралімпійського комітету Валерій Сушкевич нагадав про фінансові труднощі, що могли зірвати участь українців у Чемпіонаті, які перед виїздом спортсменів на змагання вдалося вирішити спільними зусиллями керівництва Держмолодьспорту, Національного паралімпійського комітету. В результаті наші спортсмени виступили тріумфально.

Він висловив вдячність Голові Держслужби молоді та спорту Равілю Сафіулліну за надзвичайно дієву підтримку, а також додав, що в той час, коли проходили змагання, в тім числі і завдяки зусиллям керівництва Держслужби молоді та спорту, небайдужих до спорту депутатів парламент ухвалив рішення про виділення в Державному бюджеті цього року додатково понад 4,6 млн. грн. на підтримку паралімпійського руху в Україні та 9, 7 млн.грн. -  на фізкультурно-спортивну реабілітацію та спорт інвалідів.

Нагадаємо, українські паралімпійці стали переможцями на Чемпіонаті Європи з плавання Міжнародного паралімпійськогокомітету, що проходив з 2 по 10 липня 2011 року у Берліні (Німеччина), виборовши 105 нагород, серед яких 41 золота, 37 срібних та 27 бронзових медалей.

Друге місце на Чемпіонаті Європи здобули спортсмени з Великої Британії, які здобули 83 нагороди: 27 золотих, 26 срібних та 30 бронзових медалей.

Третє місце посіли іспанські спортсмени, здобувши 57 медалей: 26 золотих, 13 срібних та 18 бронзових нагород.

У змаганнях взяло участь 433 спортсмени з 36 країн світу.