9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Легкоатлети з вадами слуху стали віце-чемпіонами Європи Надіслати електронною поштою
17.07.2011

dsc_3145_320x200.jpgУ турецькому місті Кайзери завершився VIII Чемпіонат Європи з легкої атлетики, що проходив з 10 по 16 липня 2011 року, і став досить успішним для збірної команди України з легкої атлетики серед спортсменів з вадами слуху: наші легкоатлети стали віце-чемпіонами Європи після команди Росії (13 золотих, 14 срібних та 16 бронзових медалей); третьою стала команда Польщі (5 золотих, 2 срібні та 7 бронзових нагород). У доробку нашої команди – 23 високі нагороди, серед яких 12 золотих, 6 срібних та 5 бронзових медалей. Загалом тут, у Туреччині, королева спорту об’єднала на легкоатлетичних аренах, розміщених  на висоті 1050 метрів над рівнем моря, 139 спортсменів із 14 європейських держав.

Спортивна фортуна одразу була на боці нашої команди: українські легкоатлети з вадами слуху відразу вдало стартували. Вже уdsc_3162_320x200.jpg перший день змагань два «золота» до нашої скарбнички принесли Наталя Урсуленко (Херсонська обл.), метнувши диск на 43.07 метрів, та Білоконь Олег (Полтавська обл.), котрий метнув диск на 48,08 метрів. Пупена Володимир (Закарпаття) здобув «бронзу», метнувши диск на 45,10 метрів. Після першого дня змагань збірна команда України очолювала рейтингову таблицю Чемпіонату Європи.

У другий змагальний день наші атлети знову здобувають 3 золоті медалі: у спринті на 100 м з результатом 10,51сек. Носенко Микола (Київська обл.) не тільки отримує золоту нагороду, але й встановлює рекорд Європи та рекорд чемпіонатів. Другу золоту медаль здобув в бігу на 400 м Мазуро Сергій (Луганська обл.) з результатом 48,40 сек. Володаркою третьої золотої нагороди цього дня стала Шаповал Юлія (Дніпропетровська обл.) у бігові на 100 м з перешкодами (результат  - 14,28 сек ).

У цей день яскраво виступили і наші богатирі: в метанні молота Бережний Олександр (з Маріуполя) досяг позначки 54.11 метрів, виборовши срібну нагороду. В штовхані ядра Білоконь Олег (Полтавська обл.) був другим, його напарник по команді Кірюхин Юрій з Донецька здобув бронзу. Єзловецька Наталя (Київська обл.) у забігу на 400 м здобула срібло. Після другого дня збірна команда України знову лідирує: 5 – золотих, 3 – срібних та 2 – бронзових медалей.

dsc_3185_320x200.jpgУ третій день Чемпіонату Європи наша легкоатлетична команда знову здобуває 3 золоті нагороди. Знову ж таки володаркою чемпіонського звання стає Шаповал Юлія (Дніпропетровська обл.) у бігові на дистанції 400 м з перешкодами. У чоловіків відзначився Ходаков Олександр (Харківська обл.), котрий не тільки здобув золоту нагороду, але й встановив рекорд чемпіонатів у бігові на 400 м з перешкодами. На цій же дистанції (400 м з перешкодами) виборола бронзу Кочмарик Вікторія (Дніпропетровська обл.), а Кулик Микола (Черкаська обл.) був другим: він переміг свого суперника-росіянина на 0,65 сотих секунди та установив особистий рекорд. Золоту нагороду додав до попереднього свого чемпіонства Носенко Микола (Київська обл.) в індивідуальному забігу на 200 метрів з результатом 21,67сек. Мазуро Сергій (Луганська обл..) на 200 м став другим, уступивши першість Носенко Миколі. Після третього дня збірна України ще була лідером.

На четвертий день Чемпіонату від команди України змагалось тільки дві спортсменки: Наталія Урсуленко та Наталя Єзловецька. Наталія Урсуленко знову здобула золото в штовханні ядра з результатом 13,75 метрів, що став рекордом чемпіонатів. До речі, тут вона обіграла спортсменку з Литви, котра виграла у Наталії на Дефлімпійських іграх у Тайвані. Єзловецька Наталя у бігові на 200 м була другою, програвши спортсменці з Білорусії. Після четвертого дня змагання Росія та Україна набрали по 10 золотих медалей, але за кількістю срібних і бронзових нагород росіяни випередили наших легкоатлетів.

dsc_3281_320x200.jpgОстанній день змагань був досить напруженим, але щедрим на високі нагороди. Наш жіночий квартет у складі Шаповал Юлії, Ландіної Вікторії, Куприч Соломії та Єзловецької Наталі завоював золото в естафеті 4х400 м з результатом 3.50.52. Їхній результат став світовим рекордом, рекордом Європи та рекордом чемпіонатів. До речі, тут, у Туреччині, наші україночки побили рекорд, який належав білоруським спортсменкам, на 0.06 сотих секунди (!). У наступній естафеті  - 4х100 м  - наші дівчата стали третіми. У чоловіків в естафеті 4х400м - у складі Ходакова Олександра, Туркова Володимира, Драча Сергія та Мазуро Сергія  - також золота нагорода.  Кулик Микола в бігу 110 м з перешкодами добавив бронзу в скарбничку нашої збірної команди.

Самою юною учасницею цього Чемпіонату була Свинобій Марія, вона зайняла 4 місце в бігу на 1500 м та на 3000 м з перешкодами, а на 3000 м з перешкодами  - встановила світовий рекорд серед юніорів. Цей Чемпіонат Європи був дебютним для юної спортсменки.

Таким чином, із 12 золотими, 6 срібними і 5 бронзовими медалями наша збірна команда України з легкої атлетики зайняла друге місце у Європі. І це – рекордний для української команди результат за кількістю золотих нагород, адже на минулому Чемпіонаті Європи, що проходив в Естонії у 2003 році, наші спортсмени вибороли 11 золотих медалей.