09.07.2008

Прес-реліз
 участі збірної команди України з пауерліфтингу серед спортсменів
з вадами зору у Чемпіонаті світу 2008 року з пауерліфтингу та жиму лежачи

В період з 30 червня по 08 липня 2008 року збірна команда України з пауерліфтингу серед спортсменів з вадами зору взяла участь у Чемпіонаті світу з пауерліфтингу та жиму лежачи Міжнародної асоціації спорту незрячих, що проходив в м. Майамі (Сполучені Штати Америки).

У Чемпіонаті світу взяли участь 40 спортсменів з 8 країн(Росія, США, Венесуела, Канада, Австрія, Трінідад і Тобаго, Чехія, Україна), які змагалися у різних вагових категоріях. Склад української збірної налічував 10 спортсменів.

За результатами змагань нагороди були розподілені наступним чином: медалі за 1, 2 та 3 місця в кожній ваговій категорії (відкриті категорії). Призові місця серед груп юніорів та старшої групи розподілялися за формулою Вілкса. Нагороди кращим з кращих спортсменів у відкритій, юніорській та старшій групах були представлені також виходячи із підрахунків за формулою Віліса, враховуючи вік учасників. Через невелику кількість спортсменок-учасниць у вагових категоріях було вирішено обдати вагові категорії 52-56 кг та 60-67,5 кг.

За підсумками змагань наша збірна посіла перше загальнокомандне місце, завоювавши 99 очок та випередивши збірні Росії та США, які посіли 2-е (80 очок) та 3-є (61 бал) місця відповідно.
За остаточними підрахунками були названі найкращі спортсмени у змаганнях з пауерліфтингу та жиму лежачи. Серед них визначено наступних спортсменів з України:
- жінки, відкрита категорія та юніори – Козирева Василиса
Приємно також відзначити, що новачок команди, Куров Роман встановив рекорд світу в категорії 60 кг.

Загалом, змагання пройшли на дуже високому рівні, який забезпечив оргкомітет змагань, а саме Асоціація спорту незрячих США. Шкода лише, що такі країни як Іран, Узбекистан та Туреччина не змогли взяти участь у змаганнях через неможливість оформлення віз для в’їзду до США.

Міжнародна асоціація спорту незрячих наразі докладає усіх зусиль, аби даний вид змагань серед спортсменів з вадами зору вже до 2012 року став паралімпійським видом та увійшов до програми змагань Паралімпіади-2012, що відбудеться у Лондоні, Англія.