9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

В українських веслярів – "золото" на Чемпіонаті світу та 3 ліцензії на участь у Паралімпіаді-2012 Надіслати електронною поштою
05.09.2011

img_6595_320x200.jpgДосить вдалою для українських паралімпійців стала спортивна регата у Словенії, м. Блед, що проходила з 28 серпня по 4 вересня 2011 року. У доробку нашої команди, що традиційно виступила у складі 9-ти спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату і цього разу боролась за першість Чемпіонату світу з адаптованого веслування з представниками від 21 країни,  - 3 паралімпійські ліцензії та одна золота нагорода.

Словенське місто Блед широко відоме своїм мальовничим озером, на якому кожного року проходять різноманітні регати і змагання з академічного веслування, а цьогорічний Чемпіонат світу з веслування проводиться тут уже вчетверте… Минулого року, під час етапу Кубку світу в м. Блед,  українські спортсмени-паралімпійці показали відмінні результати, тож у нашої команди були усі сподівання, що цього року Блед також буде ласкавим і врожайним для всіх українських екіпажів. І ці сподівання, хоча, можливо, і не в повному обсязі, справдились.

Власне, саме Алла Лисенко, котра на міжнародних змагання високого рівня традиційно, вже кілька разів поспіль, «бере золото» у своїй «одиночці», стала першою з українських спортсменів-паралімпійців у боротьбі за ліцензії на участь у Паралімпійських іграх 2012 року і на цьому Чемпіонаті світу. У Всеукраїнський День знань, 1 вересня, вона стала золотою медалісткою  Чемпіонату світу 2011 року. Боротьба була дуже жорсткою, і тільки після перших 500 метimg_6600_320x200.jpgрів дистанції Алла змогла наздогнати і випередити свою основну конкурентку з Франції Наталі Бенойт, третьою стала спортсменка з Ізраїлю.

Саме цього дня, 1 вересня, на медальній церемонії, а саме при піднятті українського прапору - трапився невеликий курйоз: через певні технічні несправності флагштоку прапор України довго не могли спустити… Для нас були усі сподівання, що це -  гарний знак…Однак, він не мав продовження у медальному заліку, хоча примножився двома паралімпійськими ліцензіями, які вибороли спортсмени «двійки» - Кириченко Ірина та Іванов Дмитро (стали четвертими) та змішаної четвірки з кермовим - Павло Горбонос, Олена Пухаєва, Володимир Шарубін, Володимир Козлов, Катерина Морозова (увійшли у вісімку найсильніших).

У неофіційному командному заліку наша команда стала 8-ю і за кількістю золотих нагород, і за загальною кількістю медалей, розділивши цю позицію з командами Бразилії, Гонг Конгу та ін.