891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Сенсація в стрільбі вітчизняних паралімпійців: четверте місце у світі та 3 ліцензії до Лондона-2012! Надіслати електронною поштою
13.10.2011

dsc01828_320x200.jpgЗ 30 вересня по 12 жовтня 2011 року в місті Форт Беннінг, на території військової бази Сполучених Штатів Америки, вперше пройшов Кубок Світу, і що більш важливо, саме цей турнір з паралімпійської кульової стрільби став одним із трьох Кубків світу, який надавав можливість переможцям у кожному з видів програми завоювати пряму ліцензію для участі у Паралімпійських іграх 2012 року, що вже менш ніж через рік відбудуться в Лондоні.

Загалом у змаганнях взяли участь 140 спортсменів з 27 країн світу – деякі із спортсменів, що брали участь у Кубку світу вже мали ліцензії, завойовані на попередніх турнірах (Кубках світу або Чемпіонаті світу), але водночас до США приїхали найсильніші спортсмени тих країн, які ще не мали у своєму доробку здобутих ліцензій на головний форум чотириріччя. Українську команду стрілків представило 4 спортсмени, які гідно виступили у цьому міжнародному спортивному форумі, досягнувши сенсаційно високе четверте місце серед усіх конкурентів у боротьбі за світову першість.

dsc02026_320x200.jpgПриємно відзначити, що першою медаллю збірної команди України стала найвища нагорода спортсмена з Черкащини Василя Ковальчука, який у вправі R5 виявився сильнішим за спортсмена з Нової Зеландії. dsc02002_320x200.jpg

Нервовий фінал дозволив виявити переможця лише у перестрілці – за рівності очок за результатами 10 пострілів у фіналі, все вирішив останній, вирішальний постріл нашого спортсмена, який виявився на 0,1 очка точнішим, ніж постріл спортсмена з Нової Зеландії.

Також необхідно відзначити високі результати наших спортсменів у вправах зі стрільби з пневматичного пістолета. Так, Ольга Мустафаєва виборола срібну медаль у вправі P2, а дебютант фіналів такого високого рівня Андрій Захватаєв, який взяв участь у змаганнях за рахунок залучених коштів виборов такого ж ґатунку нагороду у вправі P1 (особисті результати усіх спортсменів з України представлені у таблиці нижче).

1

За підсумками підрахунків зайнятих місць спортсменами, які вибороли медалі та врахування тих, хто вже мав ліцензії на Паралімпійські ігри 2012 року, паралімпійська збірна команда України виборола 3 прямі ліцензії  - їх для країни завоювали Василь Ковальчук та Ольга Мустафаєва, а також Юрій Стоєв, який посів шосте місце у вправі R6 (усі інші учасники фіналу, які показали більш високий результат, вже мали ліцензії, отримані у інших вправах).

Виступ нашої команди стрілків можна вважати більш ніж успішним: адже за підсумками медального заліку збірна команда України посіла четверте місце серед 27 країн-учасниць Кубку світу. Так тримати!!!