ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Листопад ( 2018 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
РЯТУЙМО РАЗОМ!
Благодійний проект
Календар спортподій
. $database-
Спортивні рекорди

 

Спонсори
 

    


  

  

    

  

  

  

Медiа-партнери

ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЯ ОБОЗРЕВАТЕЛЬ


bigmir.net


isport


convergo


Луверс


Партнери

lifecell

В.Сушкевич: «Люди з інвалідністю дистанційовані від вибору влади» Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
25.11.2011

pb258130___320x200.jpg25 листопада 2011 року, за тиждень до відзначення світовою спільнотою Міжнародного дня інвалідів, Національна Асамблея інвалідів провела унікальну прес-конференцію за участю Олександра Владиченка - генерального директора Генерального директорату соціальної єдності Ради Європи; Валерія Сушкевича – члена Комітету експертів Ради Європи по участі людей з інвалідністю у політичному та громадському житті (CAHPAH-PPL), голови Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів,ветеранів та інвалідів, голови Національної Асамблеї інвалідів України; представників Секретаріату Комітету Верховної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, а також громадських організації інвалідів України. Подія, що пройшла в Українському національному інформаційному агентстві Укрінформ приурочена прийняттю у Раді Європи 16 листопада 2011 року Рекомендації CM/Rec (2011)14 Комітету міністрів державам-членам про участь інвалідів в політичному та громадському житті…

 

pb258111___320x200.jpgЗа думкою члена Комітету експертів Ради Європи по участі людей з інвалідністю у політичному та громадському житті Валерія Сушкевича, саме цей новий директивний документ є дуже важливим для України – держави-члена РЄ, адже він спрямований на дотримання прав людей з інвалідністю щодо вільної участі у громадському та політичному житті. У цьому контексті важливим є ще й те, що цьогоріч наша держава завершила своє головування у Раді Європи. Відтак, як реалізуватиметься право на життя українських громадян з інвалідністю у зв’язку з новими вимогами Ради Європи щодо участі людей з інвалідністю в політичному і громадському житті, за словами голови профільного комітету, поки що не відомо, адже за іронією долі у наступний день після прийняття цього важливого для всіх людей з інвалідністю документа Ради Європи в Україні було ухвалено виборчий закон, який, практично нівелює права інвалідів на безперешкодну участь у виборах.

 

За словами генерального директора Генерального директорату соціальної єдності Ради Європи Олександра Владиченка, підписана РЄ Рекомендація CM/Rec (2011)14 Комітету міністрів державам-членам про участь інвалідів в політичному та громадському житті (такий вид офіційного документу як Рекомендації за «Страсбургом» - свого роду м’які закони) це певні політичні зобов’язання держав-членів Ради Європи щодо дотримання тих стандартів, які в Рекомендацію включені.

 

«Буває, що держави-члени не завжди підтримують своїми голосами ті чи інші рекомендації. Але 16 листопада 2011 року указана Рекомендація була проголосована одноголосно. – додав О.Владиченко. – Окрім того, ми вважаємо, що найважливішим індикатором демократизації суспільства вважається участь людей з інвалідністю в політичному та громадському житті. В Плані дій Ради Європи (з 2006 по 2015 рр.) ця позиція прописана як номер 1. Тому узгодження цієї Рекомендації було дуже важливим для держав-членів РЄ, у тому числі й для України. Тепер головне завдання – впровадити Рекомендацію в законодавчі акти держава-членів Ради Європи».

 

Виходу Рекомендації у світ передувала довга копітка робота спеціально створеного при Європейському Координаційному Форумі по Плану Дій Ради Європи щодо інвалідності 2006-2015 Комітеті експертів Ради Європи по участі людей з інвалідністю у політичному та громадському житті.

 

Комітет, за словами Владиченка, мав бути досить вузького складу - 16 експертів. РЄ запросила надати рекомендації по кандидатурам від усіх 47 членів, і, провівши серйозну роботу, обрала членів цього Комітету. Таким чином з 2009 року керівник Національної Асамблеї інвалідів України, парламентарій України Валерій Сушкевич став членом Комітету експертів Ради Європи по участі людей з інвалідністю у політичному та громадському житті.

 

У період з вересня 2009 по липень 2011 року було проведено 6 засідань Комітету. Спочатку Комітет CAHPAH-PPL зосередив свою роботу на розробці опитувальника, надаючи можливість розглянути питання про впровадження існуючих політичних,інституційних і нормативних рамок по політиці щодо інвалідів, що стосуються включення людей з інвалідністю в життя суспільства,особливо щодо вираження основних громадянських прав шляхом активної участі у виборах в якості виборців і кандидатів та служби в якості представників у державних органах.

 

pb258114___320x200.jpgОпитувальник було розроблено та обговорено до його остаточного варіанту і поширено серед усіх держав - членів Ради Європи і країн-партнерів, що мають статус спостерігача, з метою збору інформації про розвиток та реалізацію Плану дій Ради Європи по інвалідності 2006-2015 - напрямок діяльності 1: Участь в політичному і громадському житті та Конвенції ООН про права інвалідів, в тому числі статті 29 про участь у політичному і громадському житті.


Аналізуючи відповіді на опитувальник від респондентів (їх отримано від 31 держави-члена Ради Європи) було складено звіт, а згодом - рекомендації по участі людей з інвалідністю в політичному і громадському житті. Спеціально на запит Національної Асамблеї інвалідів України генеральний директорат Ради Європи зробив неофіційний переклад Рекомендації державам-членам Ради Європи на російську мову. Відтак, відсьогодні цей важливий міжнародний документ відкритий для української спільноти.

 

Що ж лежить в основі Рекомендації? За словами Владиченка, тут важливе сповідування принципу: «нічого для інвалідів без інвалідів». «Будь-яка демократія починається з виборів. І ці вибори мають бути реалізовані і по відношенню до людей з інвалідністю: виборчі дільниці повинні бути доступними, бюлетені мають видаватись у вигляді, який може прочитати і незрячий громадянин – з використанням шрифту Брайля, всі державні інституції повинні бути проінспектовані на предмет доступності,телекомпанії повинні забезпечити доступ до інформації усім категоріям людей з інвалідністю, у тому числі й нечуючим громадянам тощо. Також, важливим є і те, що досить стала спільнота людей з інвалідністю (а їх у Європі та світі - 10% від загальної кількості населення) має мати своїх представників на всіх рівнях влади. І це важливе завдання й для України», - наголосив О.І.Владиченко.

 

Втім, за словами В.Сушкевича, Україна, будучи членом РЄ, не бере до уваги важливі документи Ради Європи при утвердженні тих чи інших законів в нашій державі. «Особливо гірко, що саме закон про вибори був прийнятий Україною без оглядки на людей з інвалідністю. Ми сперечаємось про мажоритарну, політизуємо вибори… Законопроект, який разом із депутатом із Партії регіонів Я.Сухим (№9306) мною було представлено групі Князевича, практично не був врахований…Отже, основною формою, що буде притаманна для голосування інвалідів в наступній виборчій кампанії – стане голосування на дому із врахуванням медичної довідки. Ноу-хау України – люди з інвалідністю стали виборчими технологіями. В багатьох областях нашої держави виникне велика кількість людей, які захочуть голосувати на дому. Ось Вам і доступність…Подумайте, тільки у крайніх випадках голосування людини з інвалідністю на дому розглядається можливим Радою Європи!.. Люди з інвалідністю стали дистанційованими від обрання влади в Україні. Найбільш прикро, що законодавчо вже нічого змінити не можна - 17 листопада Верховна Рада ухвалила в цілому Закон «Про вибори народних депутатів». Втім, лише ЦВК може пом’якшити ситуацію, що склалась – вона може своїми внутрішніми нормативними актами врахувати потреби людей з інвалідністю, їх вільного, безперешкодного доступу до виборів».

 

 

Наталя Гарач,

прес-служба НКСІУ

 

 
< Попередня   Наступна >