ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Серпень ( 2018 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
РЯТУЙМО РАЗОМ!
Благодійний проект
Календар спортподій
. $database-
Спортивні рекорди

 

Спонсори
 

    


  

  

    

  

  

  

Медiа-партнери

ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЯ ОБОЗРЕВАТЕЛЬ


bigmir.net


isport


convergo


Луверс


Партнери

lifecell

Чемпіонат України з лижних гонок та біатлону серед паралімпійців відкрив нові спортивні імена Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
02.02.2012
 

team_2012_1_320x200.jpgЗ 25 січня по 1 лютого 2012 року, на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного комітету спорту інвалідів України, що у с. Яворів Турківського району Львівської області, пройшов Чемпіонат України з лижних гонок та біатлону. Понад 40 учасників з 11 регіонів нашої держави впродовж 5 днів змагань боролись за звання чемпіонів України.

 

Унікальною особливістю цього Чемпіонату стало не тільки дебютне місце проведення змагань, але й рекордна кількість учасників, яку делегувала рекордна кількість регіонів України -  11 областей: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Київська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Черкаська, Чернігівська та м. Київ. І це особливо значимо, адже зимовим видам спорту досить не просто розвиватись у нашій «не дуже зимовій» державі.

 

otrytie_320x200.jpgЦей Чемпіонат України пишається своїми учасниками, адже серед них - відома всьому світові спортсменка - Герой України Олена Юрковська - багаторазова чемпіонка та призерка трьох зимових Паралімпіад, найкраща спортсменка світу 2006 року; 13 учасників Паралімпійських ігор, у тому числі - 6 чемпіонів та призерів зимових Паралімпіад; 4 Заслужених майстрів спорту України, 7 майстрів спорту України міжнародного класу, 4 майстри спорту України. До речі, у змаганнях виступив повний склад національної паралімпійської збірної команди України з зимових видів спорту, яка захищає честь нашої держави на усіх зимових міжнародних спортивних форумах (Чемпіонатах Європи, світу, етапах Кубку світу, зимових Паралімпійських іграх). Головний суддя змагань - суддя міжнародної категорії Нестеренко Андрій Юрієвич.

 

 

Одразу після  урочистої церемонії відкриття змагань, що відбулось 26 січня (в якій взяли участь: президент Національного комітету спорту інвалідів України, Голова Комітету Верховної Ради України Сушкевич Валерій, голова обласної держадміністрації Костюк Михайло, голова Львівської обласної ради Панькевич Олег, начальник обласного управління з фізичної культури і спорту Львівської області Майборода Юрій, генеральний секретар Національного комітету спорту інвалідів України Зайцева Олена, начальник обласного центру «Інваспорт» Магрілов Вадим, координатор Національного комітету спорту інвалідів України у Львівському регіоні, член Ради НКСІУ Грибальський Ярослав, керівництво районної адміністрації та районної ради Турківського району) відбулись тестові заїзди учасників змагань на трасах Західного реабілітаційно-спортивного центру. З наступного дня, 27 січня, і до 1 лютого, Чемпіонат України з лижних гонок та біатлону щодня підтверджував професіоналізм «маститих» спортсменів-паралімпійців та відкривав нові імені паралімпійського зимового спорту.

 

 

stojachi_320x200.jpgОкрім приємних спортивних несподіванок, не відбулось і без погодних курйозів: у зв'язку з морозами (мінус 20) в останній день змагань (1 лютого) члени оргкомітету змагань внесли певні зміни: замість довгої дистанції спортсмени виступили на середній дистанції (для стоячих спортсменів та спортсменів з вадами зору -вільним стилем (5 км для жінок, 10 км - для чоловіків); для спортсменів сидячого класу - по іншим, відмінним від попередньої середньої дистанції, кільцям лижної траси (5 км  для жінок, 7,5 км для чоловіків)). Відтак, програма змагань Чемпіонату України набула наступного вигляду: 27 січня - біатлон (спринт), 28 січня - біатлон довга дистанція, 30 січня - лижні гонки середня дистанція класичним стилем, 31 січня - лижні гонки (спринт), 1 лютого  - лижні гонки середня дистанція вільним стилем.

 

 

Загалом, за 5 днів змагань, було розіграно 30 комплектів нагород, які вибороли 24 спортсмени. Серед більш ніж 40 учасників змагань відзначились:

batenkova_640x480.jpg

 

1. Батенкова-Бауман Юлія (ураження опорно-рухового апарату, клас стоячі) - 5 золотих нагород у біатлоні (спринт, 6 км), (індивідуальна гонка, 10 км) та лижних гонках на короткій та двох середніх дистанціях.

 

2. Шишкова Оксана (вади зору) - 5 золотих нагород у біатлоні (6 км), (індивідуальна гонка, 10 км) та лижних гонках на короткій та двох середніх дистанціях.

 

3. Павленко Людмила (ураження опорно-рухового апарату, клас сидячі) - 3 золоті нагороди у біатлоні (спринт, 6 км), (індивідуальна гонка, 10 км) і лижній гонці на середній дистанції, а також 2 срібні медалі у лижних гонках на короткій та середній дистанціях.

 

pavlenko_320x200.jpg4. Яровий Максим (ураження опорно-рухового апарату, клас сидячі) - 3 золоті нагороди у біатлоні (спринт, 7,5 км, лижній гонці на середній дистанції (10 км) та короткій дистанції, а також 2 бронзові медалі у лижних гонках на середній дистанції (7,5 км) та біатлоні )(індивідуальна гонка 12, 5км).

 

5. Юрковська Олена (ураження опорно-рухового апарату, клас сидячі) - 2 золоті нагороди у лижних гонках на короткій та середній дистанціях, а також 3 срібні медалі у біатлоні (спринт, 6 км), (індивідуальна гонка, 10 км) і лижній гонці на середній дистанції.

 

6. Лук'яненко Віталій (вади зору) - 2 золоті нагороди у біатлоні (індивідуальна гонка 7,5 км та 12, 5 км) та срібна медаль у лижних гонках на короткій дистанції.

 

7. Вовчинський Григорій(ураження опорно-рухового апарату, клас стоячі) - 2 золоті нагороди у біатлоні (спринт 7,5 км та індивідуальна гонка 12, 5 км) та 2 срібні медалі у лижних гонках на короткій та середній (10 км) дистанціях.

 

8. Рептюх Ігор (ураження опорно-рухового апарату, клас стоячі) - 2 золоті нагороди у лижних гонках на короткій та середній (10 км) дистанціях, а також срібна медаль у біатлоні (індивідуальна гонка 12, 5 км).

 

vovchynsky_320x200.jpg9. Уткін Юрій (вади зору) - золота нагорода у лижних гонках (спринт), срібна медаль у лижних гонках на середній дистанції (10 км) та 2 бронзові нагороди у біатлоні (індивідуальна гонка 7,5 км), (індивідуальна гонка, 12,5 км).

 

10. Ткаченко Михайло (ураження опорно-рухового апарату, клас сидячі) - 1 золота нагорода у лижних гонках на середній дистанції (7,5 км), 2 срібні медалі у лижних гонках на середній дистанції (10 км) та у біатлоні (індивідуальна гонка 12, 5 км).

 

kostiuk_320x200.jpg11. Костюк Юрій (ураження опорно-рухового апарату, клас сидячі) - 1 золота нагорода у біатлоні (індивідуальна гонка 12,5 км), 2 срібні медалі у біатлоні (спринт) та лижних гонках на короткій дистанції, а також 1 бронзова нагорода середній дистанції (10 км).

 

12. Ковалевський Анатолій (вади зору) - золота нагорода у лижних гонках на середній дистанції (10 км). 

 

13. Буй Ірина(ураження опорно-рухового апарату, клас стоячі) - 5 срібних нагород у біатлоні (спринт, 6 км), (індивідуальна гонка, 10 км) та лижних гонках на короткій та двох середніх дистанціях.

 

14. Прилуцька Ольга (вади зору) - 5 срібних нагород у біатлоні (6 км), (індивідуальна гонка, 10 км) та лижних гонках на короткій та двох середніх дистанціях.

 

15. Шульга Дмитро (вади зору) - 2 срібні нагороди у біатлоні (індивідуальна гонка 7,5 км та 12, 5 км).

 

16. Хижняк Сергій (ураження опорно-рухового апарату, клас сидячі) - 1 срібна нагорода у лижних гонках на середній дистанції (7,5 км) та 2 бронзові медалі у біатлоні (спринт) та лижних гонках (спринт).

 

 

17. Решетинський Ярослав (вади зору) - срібна нагорода у лижних гонках на середній дистанції (10 км).

 

hyschniak_320x200.jpgleschyshyn_320x200.jpg18. Лещишин Олег (ураження опорно-рухового апарату, клас стоячі) - 1 срібна нагорода у біатлоні (спринт).

 

 

19. Димар Наталія (вади зору) - 5 бронзових нагород у біатлоні (6 км), (індивідуальна гонка, 10 км) та лижних гонках на короткій та двох середніх дистанціях.

 

20. Караванська Богдана (ураження опорно-рухового апарату, клас сидячі) - 5 бронзових нагород у біатлоні (6 км), (індивідуальна гонка, 10 км) та лижних гонках на короткій та двох середніх дистанціях.

 

21. Павленко Катерина (ураження опорно-рухового апарату, клас стоячі) - 4 бронзових нагороди у біатлоні (спринт, 6 км), (індивідуальна гонка, 10 км) та лижних гонках на двох середніх дистанціях.

 

22. Ситнік Віталій (ураження опорно-рухового апарату, клас стоячі) - 3 бронзові нагороди у біатлоні (спринт 7,5 км; індивідуальна гонка 12,5 км) і лижних гонках на середній дистанції (10 км).

 

23. Ляшенко Людмила (ураження опорно-рухового апарату, клас стоячі) - 1 бронзова нагорода у лижних гонка (спринт).

 

24. Майстренко Владислав (ураження опорно-рухового апарату, клас стоячі) - 1 бронзова нагорода у лижних гонка (спринт).

 

 

Справжнім відкриттям Чемпіонату України став новачок національної паралімпійської збірної команди Яровий Максим, котрий не тільки не поступився «маститим» спортсменам національної збірної команди, але й увійшов до п'ятірки найсильніших змагань. Втім, саме він очолив рейтингову таблицю серед чоловіків.

 

 

Зараз спортсмени готуються до участі в фіналі Кубку світу з лижних гонок та біатлону, що розпочнеться 22 березня 2012 року та пройде у Фінляндії. Ми ж бажаємо усім, хто увійде до складу національної збірної команди з лижних гонок та біатлону, нових яскравих перемог у фіналі Кубку світу-2012.

 

 

Додаткова інформація:

 

centr_320x200.jpgНеобхідно зазначити, що створення та функціонування Західного реабілітаційно-спортивного комплексу має широкий резонанс: до Національного комітету спорту інвалідів України звернулась  національна федерація біатлону України із пропозицією проведення етапу кубка Європи на території Західного реабілітаційно-спортивного центру, а Міжнародний паралімпійський комітет  - з пропозицією проведення Етапів Кубку світу з лижних гонок та біатлону, на яку НКСІУ дав попередню згоду. Насьогодні «Західний реабілітаційно-спортивний центр» Національного комітету спорту інвалідів України  вже включений до міжнародного календарю проведення етапу кубка Світу з лижних гонок та біатлону Міжнародного паралімпійського комітету на січень 2013 року: http://ipc-nordicskiing.org/export/sites/ipc_sports_nordic_skiing/Downloads/DRAFT_IPCNS_Calendar_2012_2013.pdf.

 

 

В контексті визначеності України як держави, яка заявила про участь у тендері щодо проведення Олімпійських та Паралімпійських ігор 2022 року,  «Західний реабілітаційно-спортивний центр» з його сучасними лижними спортивними трасами та всією інфраструктурою визначається одним із паралімпійських, а також олімпійських об'єктів, які будуть складовою глобальної української спортивної інфраструктури.

 

 

Минулорічним досягненням Західного реабілітаційно-спортивного центру  є завершення будівництва лижної траси та її сертифікація Міжнародною федерацією лижного спорту FIS. Наразі вказана траса може використовуватись для проведення міжнародних змагань як олімпійськими, так і паралімпійськими лижниками. До кінця січня поточного року Національний комітет спорту інвалідів України очікує отримання власне самого сертифікату лижної траси.

 

 

Триває будівництво біатлонного комплексу, сертифікацію якого вже розпочато. Закуплено спеціалізоване, сертифіковане Міжнародним паралімпійським комітетом обладнання стадіону для спортсменів - паралімпійців з ураженням опорно-рухового апарату  та  вадами зору, а також біатлонне оснащення для олімпійського біатлону. По завершенню будівництва біатлонного стадіону у 2012 році буде сертифіковано і біатлонну трасу Західного реабілітаційно-спортивного центру.

 

 

На стадії завершення будівництво гірськолижного тренувального комплексу. Наразі побудовано та здано в експлуатацію гірськолижний витяг та гірськолижні спуски. До речі, Національним комітетом спорту інвалідів України та Асоціацією інструкторів гірськолижного спорту нещодавно створено підрозділ у Західному реабілітаційно-спортивному центрі, що опікується навчанням та підготовкою гірськолижників з ураженнями опорно-рухового апарату (стоячих та сидячих класів), вадами зору та слуху, а також заняття з гірськолижного спорту для дітей.

 

 

У минулому 2011 році вже побудовано систему штучного осніження зі штучною водоймою. Комплекс повністю забезпечений інженерно-технічними спорудами: очисні споруди, електромережі та водонапірні станції.

 

 

Також вже побудована значна частина готельної інфраструктури: 2 готелі (кожен на 42 місця), з їдальнею, адміністративним приміщенням, саунним комплексом та тренажерною залою. В стані добудови готель на 250 місць, який планується до введення в експлуатацію у поточному році, а також інші об'єкти центру. 

 

 

Всі об'єкти житлової та готельної інфраструктури,  які вже побудовані або находяться в стадії розробки проектно-кошторисної документації, а також загальна територія «Західного реабілітаційно-спортивного центру» повністю відповідають діючим архітектурно-будівельним нормам України і світовим стандартам  «безбар'єрної» архітектури, визначеними Конвенцією ООН «Про права інвалідів», та є повністю доступними для усіх без виключення громадян, у тому числі - для людей з інвалідністю.

 

 

Прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України

 
< Попередня   Наступна >