ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Липень ( 2018 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
В. Сушкевич: «Футбол несе із собою з Європи права людини» Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
02.03.2012

img_4911_320x200.jpgНаціональна Асамблея інвалідів України разом із Центром доступу до футболу в Європі (Centre for Access to Football in Europe, CAFE) презентує унікальний конкурс «Заклад без бар'єрів», що проводитиметься у рамках Міжнародного соціально-гуманітарного проекту УЄФА «Euro-2012: Respect Inclusion - Football with No Limits» («Євро-2012: поважаємо інтеграцію - футбол без обмежень»).

 

У трьох містах, приймаючих Євро 2012 - Харкові, Львові та Києві, - пройшла презентація міжнародного гуманітарно-соціального проекту УЄФА в рамках футбольного турніру Євро-2012 «Євро-2012: поважаємо інтеграцію - футбол без обмежень» та оголошення унікального конкурсу «Заклад без бар'єрів», що пройде у всіх чотирьох містах-володарях Євро-2012. На черзі - четверте місто - Донецьк, який незабаром відвідає делегація Національної Асамблеї інвалідів України на чолі з головою НАІУ Сушкевичем Валерієм Михайловичем та послами Проекту УЄФА.

 

 

img_4908_320x200.jpgНа прес-конференціях, що пройшли у Харкові, Львові та Києві В.Сушкевич зауважив, що Проект, який було започатковано близько 8 місяців тому, а також і конкурс «Заклад без бар'єрів» презентується саме у ці дні відповідно до регламенту УЄФА. Заходи у рамках цього Проекту, що реалізується Національною Асамблеєю інвалідів України спільно з Центром доступу до футболу в Європі (Centre for Access to Football in Europe, CAFE), до початку Євро-2012 мають заохотити керівників установ забезпечити максимальну доступність своїх об'єктів, що передбачено чинним законодавством України.

 

 

«Кілька років тому я був щасливим свідком оголошення перемоги України в тендері на проведення Євро-2012. Тоді я спілкувався із Мішелем Платіні про доступність футболу для всіх. Адже футбол - гра мільйонів - є тим об'єднуючим фактором, який може привернути увагу всього суспільства до проблеми інвалідності, до проблеми бар'єрності суспільства по відношенню до людей з інвалідністю. І тут справа навіть не в спортивних об'єктах, які згідно чинного законодавства мають бути доступними для всіх категорій громадян, але й іншої інфраструктури - аеропортів, вокзалів, транспортної мережі міст, готелів, об'єктів харчування тощо. Якщо людина з перших хвилин перебування в Україні відчуває, що для неї немає рівних умов, то про яке вболівання може йти мова», - зазначив Сушкевич.

 

 

img_4906_320x200.jpg«Футбол несе із собою з Європи права людини. Хотілось би, щоб усі в Україні звернули на це увагу - владні інституції, державні заклади, а також і комерційні установи. - наголосив В.Сушкевич - Можу сказати з повною відповідальністю - ні одне кафе у Львові, ні один заклад в Харкові, практично, ні один об'єкт на прилеглій до НСК «Олімпійський» території не готові до прийому і обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями. Це стосується і власне самих спортивних об'єктів, адже незважаючи на досить високу позитивну оцінку стадіону «Металіст» у Харкові, «Львів-Арени», ще є чимало доопрацювань задля досягнення повної безбар'єрності цих об'єктів. Не так позитивно я можу оцінити головну спортивну арену НСК «Олімпійський» щодо дотримання принципів універсального дизайну пропагованих Європою та світом та втіленим у ДБНах України. Людині з інвалідністю саме на НСК досить важко буде подивитись матчі, адже на верхніх місцях огляд закривають бетонні балки, внизу - рекламні щити. Проблемність, на жаль існує і з аеропортами приймаючих міст, із залізницями є певні проблеми, гостро стоїть питання громадського транспорту, включаючи метро... Жодна фан-зона не готова прийняти людей з інвалідністю. Я вважаю, що за п'ятибальною системою за рівнем підготовки до Євро-2012 ми можемо собі поставити лише трієчку з плюсом».

 

 

Втім, за словами Сушкевича, ще є надія та певний рівень оптимізму щодо подолання проблемних моментів, які були виявлені в результаті моніторингу доступності об'єктів Євро-2012, що проводиться в рамках Проекту «Євро-2012: поважаємо інтеграцію - футбол без обмежень».

 

 

Власне проект, що проходить в рамках підготовки до проведення фінальної частини матчів чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні та Польщі, має за мету сприяння доступності футбольного дійства чемпіонату для всіх вболівальників без виключення. Виконавець проекту в Україні - Національна Асамблея інвалідів України - ставить перед собою завдання поінформування суспільства про сучасне бачення європейських інституцій, у тому числі УЄФА, щодо дотримання прав вболівальників з інвалідністю при користуванні об'єктами спортивної, транспортної, готельної, соціальної інфраструктури чемпіонату Європи з футболу.

 

 

На думку виконавців Проекту, його впровадження сприятиме розвитку та вдосконаленню інфраструктури об'єктів, в тому числі Євро-2012, розширенню мережі доступних для інвалідів місць, а також надасть започаткований в рамках Проекту УЄФА інформаційний ресурс для людей з інвалідністю щодо доступної інфраструктури та послуг з подальшим удосконаленням його роботи на теренах усієї України.

 

 

__1_27_img_7560_8_320x200.jpg__1_27_img_7547_5.jpgЗа словами В.Сушкевича, за цей досить стислий час у рамках Проекту вже зроблено чимало: активно працює створена в рамках Проекту спеціальна консультативна група, до складу якої увійшли представники Національної Асамблеї інвалідів України та громадських об'єднань інвалідів, місцевої влади міст приймаючих Євро-2012, профільного комітету парламенту; в містах-господарях Євро-2012 відібрані та вишколені волонтери, які оцінюватимуть доступність закладів та установ; проведено конкурс по відбору коментаторів для аудіо-озвучення матчів Євро-2012 для людей з вадами зору, а також розпочалася широка інформаційна кампанія, в рамках якої розроблено інформаційні відеоролики Проекту тощо.

 

 

Так, зокрема, створено унікальний інформаційний ресурс www.invatourism.org.ua, де розміщено Довідник доступних місць по 4-м містам: Київ, Харків, Львів, Донецьк на 3-х мовах (українська, російська та англійська). Ресурс доступний для незрячих користувачів та передбачає можливість для кожного відвідувача залишити власні відгуки, коментарі та поділитися власним досвідом. Довідник, який щодня удосконалюється та наповнюється згідно моніторингу волонтерів Проекту, надає детальну інформацію стосовно доступних місць: визначних пам'яток культури; громадських закладів (проживання, харчування, послуги); транспортної інфраструктури; телефони та адреси служб допомоги у 4-х містах-господарях. У планах Асамблеї, за словами Сушкевича - не зупинятись на досягнутому і після Євро-2012 екстраполювати позитивний досвід інформресурсу на інші міста України: «Євро-2012 закінчиться, у нас залишиться українська держава з рівними правами та можливостями для всіх без виключення громадян».

 

 

Одним із важливих аспектів кампанії є, за словами В.М.Сушкевича, конкурс «Заклад без бар'єрів», який проводитиметься у всіх українських містах-господарях Євро-2012. «У конкурсі, під час якого будуть визначені найбільш доступні для інвалідів заклади, за бажанням можуть брати участь всі організації, заклади та установи, повідомивши організаторів до 30 березня 2012 р. Більш детально про процедуру подання заявки можна дізнатись на сайті Проекту http://www.invatourism.org.ua/. Заклади, які відповідатимуть усім вимогам, отримають спеціальний сертифікат доступності УЄФА, позначку «Заклад без бар'єрів», а також будуть безкоштовно включені до Довідника доступних місць та рекомендуватись Національною Асамблеєю інвалідів як зразкові заклади, повністю облаштовані для потреб маломобільних груп. Мова йде про всіх людей, які мають проблеми з пересуванням. Вся інформація про результати оцінювання доступності закладів, розташованих на маршрутах можливого пресування вболівальників, постійно оновлюватиметься на сайті http://www.invatourism.org.ua/. Крім того, інформацію про переможців - заклади «без бар'єрів» - буде безкоштовно розміщено в туристичних довідниках для вболівальників».

 

 

1249003_1254072.jpgВтім, вболівальників з інвалідністю у восьми містах, що приймають ЧЄ Євро-2012 (В Україні та Польщі) чимало. За словами Маркіяна Лубківського, директора Турніру УЄФА ЄВРО 2012 в Україні, який взяв участь у прес-конференції в Києві, 14000 інвалідів з 23-х країн світу відправили заявки на отримання квитка на футбольні матчі Євро-2012. Однак, не кожен із тих, хто хоче бути вболівальником на Євро-2012 зможе ним стати, адже усього в Польщі та Україні лише 2500 місць для інвалідів. У цьому проблема - УЄФА буде розігрувати спеціальну лотерею для усіх, хто зареєструвався в системі продажу квитків УЄФА.

 

 

lvivarena_001.jpgЗа інформацією Маркіяна Романовича, УЄФА понад 1,5 років працює над програмами соціальної відповідальності Respect, що будуть реалізовані в Україні та Польщі під час підготовки та проведення Євро-2012 . Власне Проект УЄФА в рамках футбольного турніру Євро-2012 «Euro-2012: Respect Inclusion - Football with No Limits» («Євро-2012: поважаємо інтеграцію - футбол без обмежень») - один із напрямків, що спрямований на людей з інвалідністю та реалізований УЄФА. За словами Лубківського, основною задачею програм Respect є звернення уваги суспільства до тих соціальних проблем, які притаманні Україні та Польщі, а особливо - проблеми забезпечення прав людей з інвалідністю. В рамках програми Respect Inclusion буде реалізовано благодійний напрямок, у якому за кожен із забитих м'ячів в рамках Євро-2012 УЄФА нараховуватиме 3000 Євро. Кошти акумулюватимуться на спеціальному рахунку, по закінченню Чемпіонату Європи будуть рівномірно спрямовані на потреби інвалідів в Україні та Польщі.

 

 

З цього приводу трішки «засмутився» Посол Проекту «Euro-2012: Respect Inclusion - Football with No Limits» Олександр Шовковський, адже на Євро-2012 він не забиватиме голи, а захищатиме ворота своєї команди. «Футбол - гра мільйонів. - додав відомий голкіпер. - Як іще, ніж не через футбол допомагати усім, без обмежень».

 

 

Посол Проекту «Euro-2012: Respect Inclusion - Football with No Limits» Володимир Нечипорук додав: «Всі сфери, в яких ми живемо - пов'язані. Наприклад, ми, проводячи тижні моди в Україні, пропагуємо і впроваджуємо тему «Захід без обмежень». У рамках цього проекту УЄФА мені дуже імпонує конкурс - «Заклад без обмежень». Вважаю, що кожна людина має право без будь-яких обмежень потрапити до театру, в кіно, кафе, на стадіон, на показ мод. І це абсолютно правильно. Певний, що всі ми дякуватимемо Євро-2012  за інфраструктуру, а найбільш за те, що в нашу свідомість запровадили рівні цінності».

 

 

 

Наталя Гарач

Прес-служба Національної Асамблеї інвалідів України

 
< Попередня   Наступна >