9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Інтерконтинентальний кубок з паралімпійського волейболу не приніс ліцензії команді чоловіків Надіслати електронною поштою
12.03.2012

2_voll_320x200.jpgНа жаль, Інтерконтинентальний кубок з волейболу сидячи не став успішним для українських чоловіків-волейболістів. У боротьбі за таку жадану ліцензію на Паралімпійські ігри у Лондон наші спортсмени потерпіли фіаско, завоювавши п’яту позицію серед 13 команд-учасниць. Втім, за словами учасників змагань, головною причиною такого результату став не рівень підготовки спортсменів, а невчасний перерозподіл ролей у команді під час вирішальної гри...

У цілому, в Континентальному Кубку з волейболу сидячи 2012 року, що проходив з у м. Каїр, Єгипет з 29 лютого по 10 березня 2012 року, взяли участь 13 чоловічих збірних команд, які були розподілені на 2 групи. Окрім того, паралельно із заліком основного турніру йшов окремий залік для команд, які не мали кваліфікаційної ліцензії для участі у Паралімпійських іграх 2012 року в Лондоні. На єдину ліцензію було 8 претендентів, серед яких і наша команда.

Раціонально розрахувавши сили та пройшовши всю дистанцію турніру наша команда вийшла до фіналу боротьби за ліцензію на Паралімпійські ігри. Суперником української волейбольної команди стала чоловіча збірна команда Німеччини – одвічний суперник, з яким у нас довга історія зустрічей, що закінчувались як на нашу користь, так і на користь німецьких спортсменів.

На жаль, вирішальний фінал виявився більш вдалим для наших суперників, які взяли гору у матчі з 4 сетів з рахунком 3:1. На результат значною мірою вплинув стан здоров'я лідера нашої збірної – Дениса Битченка, який впродовж поєдинку відчував дискомфорт та, як виявилось згодом, провів ігровий час на майданчику з високою температурою та загальним незадовільним станом здоров'я (у наступних 2 іграх кубку він уже не брав участі). Якби про свій стан здоров'я Денис повідомив команду напередодні гри, велика ймовірність, що її результат був би кардинально іншим, адже тоді гравці змогли б вчасно перебудувати лінію волейбольного поєдинку… Таким чином, наша збірна команда не отримала такої бажаної путівки на Паралімпійські ігри.

Однак, незважаючи на розпач після вирішальної гри зі збірною Німеччини, наші спортсмени змогли виграти два матчі проти збірних команд Хорватії та Бразилії та посіли 5 місце за результатами Інтерконтинентального кубку.

Колумбія

За словами Сергія Шевченка – капітана команди – для команди ці змагання стали справжнім іспитом на витривалість і професіоналізм. Втім, наші спортсмени не здаються – чоловіча волейбольна команда наполегливо готуватиметься до наступних змагань та проходитиме всі етапи підготовки та відбору уже до Ігор 2016 року. Ми ж бажаємо їм успіху у досягненні заповітної мети – взяти участь у Паралімпійських іграх.