ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Звіти
. $database-
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Жовтень ( 2021 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
Положення про проведення реабілітаційно-спортивних зборів серед інвалідів Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
20.02.2012

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ  КОМІТЕТ  СПОРТУ  ІНВАЛІДІВ  УКРАЇНИ

 

УКРАЇНСЬКИЙ  ЦЕНТР  З ФІЗИЧНОЇ  КУЛЬТУРИ  І СПОРТУ  ІНВАЛІДІВ

‛ІНВАСПОРТ“

 

УКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ СПОРТУ ІНВАЛІДІВ З УРАЖЕННЯМИ

ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ

 

УКРАЇНСЬКА СПОРТИВНА ФЕДЕРАЦІЯ ІНВАЛІДІВ

З ВАДАМИ РОЗУМОВОГО І ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ

 

СПОРТИВНА ФЕДЕРАЦІЯ НЕЗРЯЧИХ УКРАЇНИ

 

СПОРТИВНА ФЕДЕРАЦІЯ ГЛУХИХ УКРАЇНИ

 

 

 

 

 

 

 

          П   О   Л   О   Ж    Е    Н    Н    Я 

про  проведення  реабілітаційно-спортивних зборів

серед інвалідів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            

 

 

            м. Київ

ЗАТВЕРДЖУЮ

Голова державної служби молоді

та спорту України

 

 

 

 

 

 

----------------------

Р.С. Сафіуллін

‛___“___________ 20__р.

ПОГОДЖЕНО

Президент  Національного

комітету спорту інвалідів

України 

 

 

 

 

 

---------------------

В.М. Сушкевич

‛___“___________ 20___р.

ПОГОДЖЕНО

Начальник Українського центру з

фізичної культури і спорту інвалідів

„Інваспорт“

Президент Української спортивної

федерації інвалідів з вадами розумового

і фізичного розвитку 

 

 

---------------------

О.А. Скугарева

‛___“___________ 20___р.

 

 

ПОГОДЖЕНО

Президент української федерації

спорту інвалідів з ураженнями

опорно-рухового апарату

 

 

----------------------

О.А. Зайцева

‛___“___________ 20__р.

ПОГОДЖЕНО

Президент  спортивної

федерації незрячих України 

 

 

 

---------------------

Л.В. Жильцова

‛___“___________ 20___р.

ПОГОДЖЕНО

Президент спортивної федерації

глухих України 

 

 

 

---------------------

Л.Ф. Касіцький

‛___“___________ 20___р.

 

 

                          

П  О  Л  О  Ж  Е  Н  Н  Я 

 

про  проведення  реабілітаційно-спортивних зборів

серед інвалідів

 

 

 

Мета та завдання

 

Реабілітаційно-спортивні збори  (далі РСЗ) серед  інвалідів, проводяться  з  метою :

-         інтеграції дітей-інвалідів та інвалідів у суспільство із застосуванням засобів фізичної культури і спорту;

-         формування компенсаторних функцій організму у дітей-інвалідів та інвалідів, набуття ними розширеного рухового досвіду та підвищення їх рухової активності.

Завдання:

-         формування мотивації у дітей-інвалідів та інвалідів до систематичних занять фізичною культурою та обраним видом спорту серед інвалідів;

-         залучення  інвалідів, у т.ч. з  дитячого  віку,  до систематичних занять  фізичною  культурою  та  спортом, як  ефективного  засобу  фізкультурно-спортивної реабілітації.

 

Строки і місце, програма проведення реабілітаційно-спортивних зборів

 

РСЗ проводяться відповідно до затвердженого Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на відповідний рік.

Тривалість проведення РСЗ визначається відповідно  до затвердженого Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на відповідний рік.

Види спорту, які будуть застосовуватися у програмі проведення РСЗ визначаються окремо на кожний захід.

Враховуючи різний функціональний стан інвалідів – засоби і методи визначаються індивідуально з урахуванням фізичних можливостей, рівня ураження та індивідуальних потреб.    

            Обсяги реабілітаційно-спортивних навантажень та інтенсивність занять з дітьми-інвалідами та інвалідами підлягають контролю з боку тренерів-реабілітологів та медичних працівників.  

Кількість РСЗ, їх тривалість, склад учасників  може бути скорегована і визначатись відповідно до виділених бюджетних асигнувань.

 

 

Керівництво  проведенням  реабілітаційно-спортивних зборів

 

Загальне  керівництво  підготовкою та  проведенням реабілітаційно-спортивних зборів  здійснюється  Державною службою молоді та спорту України і Національним  комітетом  спорту  інвалідів  України.

Безпосередня  підготовка  та  проведення  реабілітаційно-спортивних зборів  покладається  на  Український  центр з фізичної культури і спорту інвалідів ‛Інваспорт“, федерації інвалідів з нозологій, регіональні центри з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт", тренерів-реабілітологів.

 

Учасники реабілітаційно-спортивних зборів

 

Претендентами на участь у реабілітаційно-спортивних зборах можуть бути інваліди, діти-інваліди з  ураженнями опорно-рухового апарату, вадами зору, слуху, розумового і фізичного розвитку,  які є громадянами України.

Учасниками РСЗ є інваліди, які беруть участь у заході, та фахівці, які забезпечують підготовку та безпосереднє проведення РСЗ.

Склад учасників РСЗ формується за:

-         нозологією,

-         рівнем ураження (важкістю наслідків ураження опорно-рухового апарату для інвалідів з УОРА),

-         фізичними можливостями,

-         статтю,

-         віком.

Тренерський склад:

1.      Старший тренер РСЗ;

2.      Тренери-реабілітологи (кількість тренерів-реабілітологів визначається із розрахунку 1 тренер-реабілітолог для 3 спортсменів-інвалідів з нозологій, 1 тренер-реабілітолог  для 1 спортсмена-інваліда з тяжкими ураженнями хребта та спинного мозку);

3.      Тренер-механік;

4.      Тренери з видів спорту (з видів спорту по 1 тренеру, окрім плавання – 2 тренери)

5.      Тренер з соціально-побутової адаптації (кількість тренерів з соціальної адаптації визначається із розрахунку 1 тренер для 4 спортсменів-інвалідів з нозологій);

6.      Тренер-лікар;

7.      Супроводжуючі (у разі потреби).

Діти-інваліди можуть бути залучені до складу учасників РСЗ з 14 років.

Відповідно до завдань РСЗ, вік дорослих інвалідів обмежується 45 роками (винятком є інваліди з тяжкими ураженнями хребта та спинного мозку, вік яких не обмежується, якщо вони мають рекомендації медико-соціально-експертної комісії           (далі – МСЕК) щодо фізкультурно-спортивної реабілітації в індивідуальній програмі реабілітації інвалідів (далі – ІПРІ), та не мають протипоказань за станом здоров"я під час проведення заходу за довідкою з медичної установи за місцем проживання ).

Протипоказаннями можуть бути рекомендації лікаря у випадку виявлення відлежин чи інших ран на тілі кандидата в учасники РСЗ, гіпертонія, епілептичні напади, діабет, онко-захворювання чи інші захворювання, які є протипоказаними  до фізичних навантажень і можуть призвести до негативних наслідків.

Безпосередньо під час зборів здійснюється розширений медичний і спортивний супровід спортсмена - інваліда, тренером з соціально адаптації, тренером-лікарем, тренером-реабілітологом, тренерами з видів спорту.

Остаточний склад учасників РСЗ затверджується Українським центром з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт" за поданням тренерів-реабілітологів штатної збірної команди Україні серед спортсменів-інвалідів.

 

 

Умови   проведення  реабілітаційно-спортивних зборів

 

Всі витрати,  пов’язані  з  організацією  та  проведенням реабілітаційно-спортивних зборів, а саме: оплата оренди місць проведення заходу, оплата за користування спортивними спорудами, адміністративних приміщень; оплата транспортних послуг чи оренда транспортних заходів; матеріальне забезпечення заходу, оплата поштово-телеграфних та послуг телефонного зв’язку; медикаменти; банківські послуги; витрати на проїзд, добові, оплату за оренду приміщень (проживання), харчування під час проведення реабілітаційно-спортивних зборів для спортсменів-інвалідів, тренерів–реабілітологів, тренерів з видів спорту, супроводжуючих, тренерів-лікарів, тренерів-механіків, старшого тренера тощо - за рахунок Укрцентру  ‛Інваспорт“ в межах коштів, виділених на проведення заходів та затвердженого кошторису на проведення РСЗ.

У разі зменшення фінансування з державного бюджету на проведення РСЗ, їх тривалість та кількість учасників може бути скорегована.

 

 

Терміни  подачі  заявок на участь у реабілітаційно-спортивному зборі

 

Заяви на участь в РСЗ та індивідуальну програму реабілітації до регіонального центру "Інваспорт" за місцем проживання.

Узагальнений список щодо учасників (претендентів області) РСЗ регіональні центри "Інваспорт" подають тренеру-реабілітологу штатної збірної команди України серед спортсменів-інвалідів за електронною адресою: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script. з темою "РСЗ" за 60-90 днів до початку  реабілітаційно-спортивного збору.

Тренер-реабілітолог за поданням регіональних центрів "Інваспорт" формує склад учасників РСЗ та подає його на затвердження до Укрцентру "Інваспорт".

Інваліди з регіонів  України, які не надали заяву на участь у реабілітаційно-спортивному зборі,  допускатись до участі в заході не  будуть.

Діти-інваліди, інваліди під час проведення РСЗ повинні надати письмову згоду на обробку  персональних даних, копію паспорту або свідоцтва про народження, копію пенсійного посвідчення інваліда або дитини-інваліда, копію довідки МСЕК (інваліди, які не мають довідки МСЕК, подають довідку – висновок лікарської комісії), ІПРІ (з відповідним записом в 6 розділі щодо рекомендацій фізкультурно-спортивної реабілітації), картку медичного обстеження за місцем проживання, медичну довідку про відсутність протипоказань за станом здоров'я під час проведення заходу, яка надається медичною установою за місцем проживання і страховий поліс.

 
< Попередня   Наступна >