ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Звіти
. $database-
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Лютий ( 2019 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
Види спорту ІХ зимових Паралімпійських ігор 2006 року Надіслати електронною поштою
11.02.2006

Гірськолижний спорт

 

Спортсмени-гірськолижники повинні поєднувати надзвичайний темп та спритність під час спусків на швидкості деколи більше, ніж 100 км/ год. До програми Паралімпійських ігор, так само як  у Олімпійських іграх, входять чотири види змагань: спуск по схилу, спуск Super-G, гігант-слалом і слалом. У паралімпійських змаганнях беруть участь чоловіки та жінки з ураженнями спинного мозку, дитячим церебральним паралічем, ампутацією, іншими ураженнями опорно-рухового апарату, а також спортсмени з вадами зору.

 

Спортсмени з вадами зору спускаються по схилах у супроводі зрячих спортсменів-лідерів або, як їх називають закордоном - гайдів, котрі голосом ведуть їх по трасі. Спортсмени з іншими ураженнями використовують інвентар, пристосований до їхніх уражень, включаючи індивідуальні боби або протези.
Гірськолижним спортом займаються спортсмени у 35 країнах і їх кількість постійно зростає.
 
Хокей на санях
 
Хокей на санях є паралімпійською версією звичайного хокею на льоду. Після його дебюту у паралімпійській програмі в Лілліхамері у 1994 році цей вид спорту швидко став однією з найбільших принад для глядачів зимових Паралімпійських ігор.
Хокей на санях є дуже швидким, рухливим і силовим видом спорту.

У хокей грають спортсмени з ураженнями нижньої частини тіла. Ним займаються спортсмени у 10 країнах. Спортсмени ковзають на подвійних санках замість ковзанів, і це дозволяє шайбі проходити знизу. Змагання проходять за правилами Міжнародної федерації з хокею з деякими змінами.
 

Лижні гонки
 
Лижні гонки є найдавнішим видом лижного спорту, що були започатковані у північній Європі. Цей вид часом називають нордичним лижним спортом, оскільки свій розвиток бере з країн Скандинавії.

Учасники змагаються у номерах програми класичним або вільним стилем. Змагання є індивідуальні та естафетні (на дистанції від 2,5 км до 20 км). Залежно від функціонального ураження  спортсмена,  він виступає або на звичайних лижах, або ж на спеціальному бобі – пара лиж, до яких прикріплено спеціальне  сидіння.

Спортсмени з вадами зору виступають зі спортсменом-лідером (гайдом), який  рухається  на  дистанції  попереду  спортсмена  і  координує  та  направляє  його  рух  голосом  або  за допомогою  радіопристрою. Це  один  з  найскладніших  видів  паралімпійського  спорту, тому  що тотально  сліпий  спортсмен у швидкісному  режимі має тільки звукову  координацію здорового спортсмена і при цьому долає дистанцію  та  прагне  показати  високий  спортивний  результат .

В усіх індивідуальних гонках спортсмени стартують з інтервалом у півхвилини, тоді як в естафетах стартують гуртом.

Лижні гонки (індивідуальні змагання)

Спортсмени з вадами  зору  та  ураженнями опорно-рухового апарату (для  стоячих  спортсменів) 

На лижних бобах (для  сидячих  спортсменів) 

Лижні гонки (естафети)

Чоловіки: 1 етап – 3, 75км та  2 етапи по 5км 
Жінки: 3 етапи по 2.5км 

Біатлон (індивідуальні змагання)
 
Змагання у біатлоні проводяться на двох дистанціях – короткій та довгій. На короткій дистанції чоловіки та жінки всіх уражень проїжджають три кола по 2,5км, двічі зупиняючись на полі стрільбища, на якому розташовані 5 мішеней. На довгій дистанції всі спортсмени проходять по 12, 5 км і лише жінки з ураженнями опорно-рухового апарату, що змагаються на бобах (сидячи), повинні подолати меншу відстань – 10 км.

У  змаганнях з біатлону спортсмени не носять з собою зброю: гвинтівки знаходяться на місці стрільбища. Спортсмени з вадами зору виступають разом з лідером та стріляють з  спеціальної   гвинтівки   лазерним  променем  на  звукову  мішень, орієнтуючись по  тональності  звуку, завдяки спеціально розробленим системам  для  біатлону  для  цієї  категорії   спортсменів.
 
Керлінг
 
Керлінг – це спортивна гра, яка вимагає великих навичок і стратегії. Перший Кубок світу з керлінгу для спортсменів на візках відбувся у січні 2000 року в м. Кранс-Монтана, Швейцарія. На Паралімпійських іграх 2006 року у Турині керлінг на візках дебютуватиме. Загалом, цим видом спорту можуть займатися ті спортсмени, які не ходять, або можуть проходити тільки короткі відстані. Як правило, це ті спортсмени, котрі, зазвичай, пересуваються на візках.

 
 
< Попередня   Наступна >