ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Звіти
. $database-
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Травень ( 2019 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
Незрячі фани побачать матчі Євро-2012 на стадіонах України Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
04.04.2012

1_800x600.jpgНа сьогоднішній день в Польщі та Україні лише незначна кількість людей зі зниженим зором та/або тотально незрячих беруть участь в «живих» заходах, таких як футбольні матчі. Пересічним громадянам важко зрозуміти, для чого незрячій людині бути присутньою на футбольному матчі. Втім, саме атмосфера «живого» футбольного дійства та вболівання інтегрує незрячих людей в життя здорових, допомагає їм відчувати себе рівними серед рівних.

 

 

Власне саме у рамках Міжнародного проекту УЄФА «EURO 2012: Respect Inclusion – Football with No Limits» передбачається забезпечення людей з обмеженнями зору можливістю побачити матчі Євро-2012 шляхом аудіо-описового коментарю. Спеціально навчені коментатори будуть описувати й пояснювати усе, що відбувається на футбольному полі для людей з порушеннями зору, практично, ставши їхніми очима. Ця нова послуга, що реалізується в рамках Міжнародного проекту УЄФА «EURO 2012: Respect Inclusion – Football with No Limits» і є новаторською в регіоні, має потенціал для започаткування процесів, які матимуть тривалий позитивний резонанс ще довго після фінального свистка ЄВРО-2012.

 

 

 

 

Ця тематика стала основою прес-конференції, у якій взяли Валерій Сушкевич - голова Комітету Верховної Ради України, голова Національної Асамблеї інвалідів України, Джойс Кук - керуючий директор Центру доступу до футболу у Європі (CAFE), Олексій Михайличенко - посол Проекту ‛EURO 2012: Respect Inclusion – Football with No Limits“, Мартін Звінщенбергер - австрійський тренер з аудіо-описового коментарю для сліпих глядачів до Євро-2012, Валерій Жалдак - заступник голови Національного агентства з підготовки та проведення Євро-2012 і реалізації інфраструктурних проекті, представники громадських організацій інвалідів України.

 

 

 

 

Аудіо-описові коментарі вже давно успішно практикуються у Європі та світі. І там ніхто не дивується з того, що незряча людина хоче і може бути присутньою на футбольному матчі – відчути атмосферу «живого» футбольного дійства, адже задля забезпечення рівних прав і можливостей людей зі зниженим зором та тотально незрячих, їх включення до відвідування футбольних матчів на стадіонах, таким відвідувачам матчів усюди надається послуга аудіо-описового коментаря.

 

Для України аудіо-описовий коментар – унікальна новинка, але за словами учасників прес-конференції, що пройшла 3 квітня 2012 року у м. Києві, аудіо-описовими коментарями буде забезпечено головні спортивні арени Євро - 2012 в Україні та Польщі. Адже це передбачено в програмі Міжнародного проекту УЄФА «EURO 2012: Respect Inclusion – Football with No Limits».

 

За словами В.Сушкевича, коментар повинен бути професіональним і надзвичайно вичерпним – він має містити інформацію про мову тіла, вираз обличчя, емоції, дії, одяг, декорації, кольори тощо. Ключ до надання гарної послуги аудіо-описового коментаря – це забезпечення професійного коментатора, адже його задачею буде не просто описати тактику і розповісти про статистику, він повинен буде передавати події безпосередньо під час матчу.

 

Щоб отримати цю спеціалізовану послугу вболівальник з повною або частковою втратою зору просто вмикає та слухає аудіо-описовий коментар під час матчу через гарнітуру (приймач), а коментар в свою чергу передається коментатором (слухачеві) за допомогою передавача, що працює на території стадіону. Футбольний клуб, стадіон або місце проведення заходу повинні бути готові до надання такої послуги.

 

До речі, речниками для незрячих вболівальників стануть волонтери, які пройдуть в рамках Міжнародного соціального проекту UEFA «Euro- 2012: поважаємо інтеграцію - футбол без обмежень», що реалізується в Україні Національною Асамблеєю інвалідів України та Центром доступу до футболу у Європі, спеціальні тренінги з аудіо-описового коментарю.

 

 «Окрім того, УЄФА постачатиме гарнітури (до речі, гарнітура залишатиметься на стадіонах, що прийматимуть Євро-2012) та передавачі для кожного стадіону-господаря турніру (як в Україні, так і в Польщі), узгодить з кожним місцем проведення змагань використання найбільш прийнятного обладнання та місцевих діапазонів частот в кожному місті, а також забезпечить, що всі місцеві положення та права на трансляції збережені. Ця послуга надаватиметься тільки в межах стадіону і не впливатиме на будь-яке обладнання навколо» - наголосив Валерій Сушкевич.

 

За словами Джойс Кук, цей проект несе в собі високу гуманітарну місію - його забезпечення сприятиме активнішій реалізації Конвенції ООН про права інвалідів в Україні. Вона сподівається, що «спеціаліст з аудіо-описового коментаря» дуже скоро стане популярною професією. «Футбол говорить з нами універсальною мовою, однак наразі на футбольні матчі в Україні та Польщі приходять не більше 10 людей з проблемами зору, саме тому ми прагнемо зробити доступніший формат для усіх уболівальників Евро- 2012», - наголосила Джойс Кук.

 

Аудіо-описові коментатори передаватимуть процес матчу через спеціальну гарнітуру, яких, за словами Джойс Кук, буде близько 30-ти на кожен футбольний матч. До того ж, УЄФА/Євро-2012 співпрацюватиме з міжнародними радіостанціями, тобто коментар можна буде почути, просто увімкнувши регіональне радіо. Надання цієї послуги в майбутньому буде необхідним як для місцевих уболівальників з інвалідністю, так і для футбольних фанів з інвалідністю з усієї Європи, які бажають відвідати чемпіонат.

 

Посол проекту «Euro- 2012: поважаємо інтеграцію - футбол без обмежень» Олексій Михайличенко, говорячи про важливість цього проекту УЄФА, наголосив, що він ні хвилини не сумнівався у його необхідності для нашої держави. «Тема професіонального аудіо-коментаря не така вже й нова. Хто пам’ятає часи СРСР, неперевершених коментаторів Синявського, Озерова -  той не забуде ніколи їх інтонацій, техніки мовлення, емоцій, переживань.. Завдяки їм можна було без телевізора (а тоді телевізор був не у кожній домівці) побачити і відчути усе, що відбувається на футбольному полі. Радий, що тепер у рамках реалізації нашого проекту незрячі люди зможуть відчути в «живу» радість від футбольних матчів. Не хочеться, щоб вкінці наш проект не мав пролонгації, втілення серед футбольних клубів, стадіонів нашої держави»  - наголосив О.Михайличенко.

 

 «У Європі близько 50 млн. людей з інвалідністю, майже кожен шостий - людина з обмеженими можливостями, тому у нас послуга аудіо-описового коментаря є звичайною справою. Наприклад, у Австрії близько 17 % всіх спортивних програм забезпечуються аудіо-описовим коментарем. Втім, саме з позиції аудіо-описового коментатора хочу зазначити, що інтегрувавшись у цю тематику, відчуваю справжнє задоволення від своєї роботи, від того, що допомагаю незрячим людям відучи все і разом зі всіма пережити футбольні перипетії, що відбуваються на полі. Ми стараємось описати емоції, відчуття, ми – частина цього дійства, і наші серця стають частинкою сердець усіх незрячих глядачів…З нетерпінням чекаю кожного матчу», - зазначив Мартін Звінщенбергер.

 

Валерій Жалдак відмітив, що Євро-2012 стане показником того, наскільки Україна здатна реалізовувати масштабні проекти. Він подякував УЄФА за право, що в 2007 році УЄФА надало Україні, і високі стандарти, виконати які було нелегко. До речі, за інформацією В.Жалдака, усі аеропорти міст, що прийматимуть Євро-2012, уже облаштовані амбуліфтами.

 

Підводячи підсумки конференції, Валерій Сушкевич зауважив: «Проект УЄФА, у тому числі й аудіо-описовий коментар спрямований на забезпечення рівних прав і можливостей, а також дружньому об`єднанню здорових людей з тими, котрі мають обмежені можливості. Якщо ми сьогодні робимо футбол доступним для незрячих, то виникає потужна мотивація бути рівним серед рівних. Просування інвалідів у здорове суспільство є важливим кроком на шляху до звільнення від соціальної ізольованості!»

 

Є велика надія, що аудіо-описовий коментар приживеться в Україні. Позитивна практика речей, що сприяють об`єднанню всіх уболівальників у єдине ціле та інтеграції людей з інвалідністю у здорове суспільство - є показником того, наскільки Україна гідна називатись європейською країною, і що головне - чи готова вона реалізувати такі масштабні проекти як Євро-2012.

 

 

Прес-служба НКСІУ

 
< Попередня   Наступна >