ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Звіти
. $database-
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Лютий ( 2019 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
Юні футболісти з інвалідністю гратимуть перед чвертьфіналами у Донецьку (23.06) та Києві (24.06) Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
20.06.2012

 

UEFA «EURO 2012: Respect Inclusion – Football with No Limits - Showcase Ukraine» - унікальний для UEFA та України проект

 

Загальна інформація:

 

Міжнародний проект UEFA «EURO 2012: Respect Inclusion – Football with No Limits - Showcase Ukraine» – унікальний у своєму роді не тільки для України, але й для UEFA, адже вперше за історію проведення Чемпіонатів Європи з футболу діти з інвалідністю братимуть участь у показових матчах у чвертьфіналах Євро-2012.

 

До речі, під час проведення Чемпіонатів Європи з футболу UEFA реалізує різноманітні проекти соціальної спрямованості. Але проблематика доступності футболу для людей з інвалідністю вперше була порушена UEFA у 2008 році. Тоді був вперше включений інтеграційний проект «Футбол для всіх (можливостей)» в Євротурнір UEFA, який був організований Швейцарською федерацією спорту інвалідів у співпраці з Федерацією спорту інвалідів Австрії. До проекту були залучені чотири групи з різними ураженнями, кожна з яких була представлена двома національними командами, які грали одна проти одної в показових матчах за 90 хвилин до початку чвертьфінальних матчів.

 

Під час Євро-2012, в Україні та Польщі в рамках кожного з чвертьфінальних матчів (за 90 хвилин до початку чвертьфіналів) відбудуться показові змагання за участі дітей з інвалідністю: команди з вадами слуху (Україна), команди з наслідками дитячого церебрального паралічу (Україна), команди з вадами зору та вадами розумового розвитку (Польща).

 

23 червня о 20:00 відбудеться показовий матч команд  дітей  з вадами  слуху на футбольному полі «Донбас-Арени»

 

24 червня о 20:00 відбудеться показовий матч команд дітей з наслідками  дитячого церебрального паралічу на футбольному полі  НСК «Олімпійський»

 

Виконавці проекту:

 

- Національний комітет спорту інвалідів України (НКСІУ) – виконавець проекту в Україні;

- Special Olympics та Міжнародна федерація спорту сліпих – виконавці проекту у Польщі

 

Мета проекту - забезпечення доступності футболу для людей з інвалідністю – як дорослих, так і дітей; забезпечення відповідної діяльності під час Євро-2012, щоб «футбол не виключав» осіб з інвалідністю; просування ідеї та філософії доступності Євро-2012 для людей з інвалідністю (України та Польщі), а також забезпечення безпосередньої участі людей та дітей з інвалідністю в матчах Євро-2012 не тільки в якості в вболівальників, але й у якості футболістів-аматорів; формування свідомості суспільства щодо необхідності забезпечення прав і можливостей громадян з інвалідністю, у тому числі й діток з інвалідністю.

 

Діяльність щодо реалізації проекту:

 

•        Реалізацію  проекту в Україні забезпечено діяльністю консультативної групи, до складу якої увійшли експерти Національного комітету спорту інвалідів України, Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», Української федерації спорту інвалідів з ураженнями опорно-рухового апарату, Спортивної федерації глухих України, профільного комітету Верховної Ради України, а також Національного агентства Євро-2012. В рамках реалізації проекту досягнуто ефективної співпраці на національному рівні. Відбувається постійне консультування зацікавлених щодо забезпечення якісної організації та проведення демонстраційних матчів за участі футбольних команд дітей з інвалідністю.

 

•        Спільно з національними спортивними федераціями України серед інвалідів з вадами слуху та ураженнями опорно-рухового апарату опрацьована стратегія реалізації проекту з урахуванням специфіки футболу для дітей-інвалідів з вадами слуху та наслідками дитячого церебрального паралічу.

 

•        Спільно з Українським центром з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» за участю національних федерацій спорту інвалідів з вадами слуху та ураженнями опорно-рухового апарату у рамках проведення дитячої Спартакіади серед дітей-інвалідів «Повір у себе» проведені національні турніри з футболу для дитячих команд серед інвалідів з вадами слуху та наслідками дитячого церебрального паралічу.

 

До речі, Всеукраїнська дитяча Спартакіада серед дітей-інвалідів «Повір у себе» щороку охоплює понад 30 000 діток з усіх регіонів України. Більше 1500 дітей з інвалідністю займаються футболом в Україні. За можливість взяти участь у показових турнірах під час Євро-2012 боролись 19 команд діток-інвалідів з вадами слуху та 12 команд діток-інвалідів з наслідками ДЦП. У фіналі змагалось 12 команд юних футболістів з вадами слуху та 6 команд – з наслідками ДЦП.  

 

•        Забезпечено відбір та формування футбольних команд дітей-інвалідів з вадами слуху та наслідками дитячого церебрального паралічу віком до 15 років для участі у показових матчах Євро-2012, що відбудуться за 90 хвилин до чвертьфінальних матчів Євро-2012 року в м. Донецьку23 червня (команди дітей з вадами слуху: команда «Мрія» та команда  «Зоря») та 24 червня в м. Києві (команди дітей з наслідками ДЦП: команда «Надія України» та команда 2 «Маленькі зіроньки»). Зі складом команд можна ознайомитись тут (активне посилання). Тривалість матчів – 2 тайми по 7 хвилин з перервою у 3 хвилини.

 

•        Проведені навчально-тренувальні збори та майстер-класи для сформованих футбольних команд дітей-інвалідів з вадами слуху та наслідками дитячого церебрального паралічу на базі Національного центру параолімпійської та дефлімпійської підготовки і реабілітації інвалідів (АР Крим, м. Євпаторія).

 

Рекламні завдання проекту:

 

Однією із найважливіших складових Проекту є популяризація для всіх громадян України/Польщі сприйняття рівного права дитини з інвалідністю та людини з інвалідністю на футбол як соціальне явище. Реалізація Проекту передбачає тісну співпрацю із засобами масової інформації, яка сприятиме доланню негативного ставлення суспільства по відношенню до людей з інвалідністю, доланню негативних стереотипів по відношенню до інвалідів, побудові позитивного образу громадян з інвалідністю на всіх рівнях суспільства через ЗМІ (телебачення, радіо, Інтернет, тощо).

 

Це сприятиме підвищенню поінформованості широкого загалу населення про права, потреби, потенціал та внесок громадян з інвалідністю у суспільство шляхом формування сприятливого інформаційно-комунікаційного середовища; подоланню дискримінаційних стереотипів відносно дітей та дорослих людей з інвалідністю, підтримці уяви про інвалідів як активних і повносправних членів суспільства: через реалізацію людиною з інвалідністю права на футбол забезпечення її прав і можливостей як повноцінного члена суспільства; формуванню нового покоління українського суспільства, орієнтованого на толерантне ставлення до людей з інвалідністю та повагу до їхніх прав.

 

В рамках реалізації проекту розроблено та розміщено на телебаченні відеоролики соціальної реклами «Respect inclusion – Football with no Limits – Showcase Ukraine», а також інформаційні відеоролики про розвиток паралімпійського та дефлімпійського футболу в Україні для телебачення та Інтернету.

 

Уся інформація по проекту, його новини та досягнення будуть розміщені на веб-сторінці НКСІУ www.paralympic.org.ua

 

 

Очікувані результати проекту:

 

•формування нового покоління українського суспільства, орієнтованого на толерантне ставлення до людей з інвалідністю та повагу до їхніх прав;

 

•забезпечення активного впливу на владу та суспільство для підтримки громадян з інвалідністю, їх прав та можливостей;

 

•популяризація та розвиток футболу серед осіб з обмеженими фізичними можливостями, у тому числі серед дітей-інвалідів в Україні;

 

•створення умов для подальшого розвитку футболу для людей з інвалідністю в регіонах України.

 

 
< Попередня   Наступна >