ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Звіти
. $database-
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Лютий ( 2019 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
В.Сушкевич:"УЄФА приносить в Україну усвідомлення прав людини" Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
27.06.2012

kyiv_3.jpgВ Україні успішно реалізований Міжнародний проект УЄФА «EURO 2012: Respect Inclusion – Football with No Limits - Showcase Ukraine», під час якого пройшли демонстраційні матчі за участю дітей з вадами слуху та наслідками дитячого церебрального паралічу перед чвертьфінальними матчами у Донецьку та Києві. Сьогодні, коли фінальний свисток цих футбольних баталій пролунав кілька днів тому, президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич поділився з нами враженнями від реалізації Проекту та висловив свої сподівання щодо подальшого розвитку футболу серед дітей з інвалідністю в Україні.

- Валерію Михайловичу, скажіть, як виникла ідея проведення показових матчів за участю дітей з інвалідністю під час чвертьфінальних матчів Євро-2012? Чи були подібні заходи під час проведення Євро в інших країнах? Які особливості проведення демонстраційних матчів для дітей з інвалідністю?

 

Міжнародний проект UEFA «EURO 2012: Respect Inclusion – Football with No Limits - Showcase Ukraine» – унікальний у своєму роді не тільки для України, але donetsk_1.jpgй для UEFA, адже вперше за історію проведення Чемпіонатів Європи з футболу діти з інвалідністю зіграли на футбольних полях Євро-2012 – на Донбас-Арені м. Донецька та НСК «Олімпійський» м. Києва два показові матчі у чвертьфіналах Євро-2012.

 

Ідея проведення показових матчів за участю людей з інвалідністю виникла ще у той час, коли Україна виграла тендер на проведення Чемпіонату Європи з футболу – Євро-2012. Саме тоді, у Кардіфі, разом з Мішелем Платіні ми обговорювали важливість гри мільйонів для сприйняття людьми з інвалідністю та сприйняття суспільством людей з інвалідністю в контексті гри у футбол, а особливо діток – як повноправних членів нашого суспільства здатних на рівних вболівати з улюблені команди, а також здатних грати у футбол.

 

donets_2.jpgВ УЄФА був певний досвід проведення демонстраційних матчів за участю людей з інвалідністю під час Євро-2008. Під час цього Чемпіонату Європи з футболу був вперше включений інтеграційний проект «Футбол для всіх (можливостей)» в Євротурнір UEFA, який був організований Швейцарською федерацією спорту інвалідів у співпраці з Федерацією спорту інвалідів Австрії. До проекту були залучені чотири групи з різними ураженнями, кожна з яких була представлена двома національними командами, які грали одна проти одної в показових матчах за 90 хвилин до початку чвертьфінальних матчів.

 

Цього 2012 року здійснилась унікальна можливість і для України, і для УЄФА - в рамках чвертьфінальних турнірів зіграли у футбол діти з інвалідністю. 23 червня, у Донецьку, грою дітей з вадами слуху ми вийшли на  завершальну стадію діяльності Міжнародного проекту УЄФА «EURO 2012: Respect Inclusion – Football with No Limits - Showcase Ukraine», що відбулась перед футбольним матчем Іспанії та Франції. 24 червня, у Києві, діти з наслідками ДЦП зіграли показові матчі напередодні чвертьфінального поєдинку футбольних команд Англії та Італії.

 

Особливістю показових матчів є те, що у кожній з команд по 7 гравців віком від 10 до 15 років; вони грали 2 тайми по 7 хвилин з перервою у 3 хвилини на футбольному полі. До речі, розміри футбольного поля та спеціально встановлених воріт були адаптовані та забезпечені відповідно до стандартів паралімпійського та дефлімпійського футболу.

 

 - Напевно, перед проведенням показових матчів передувала попередня підготовча робота? Де саме це відбувалось? У результаті які команди дітей з інвалідністю представила Україна?

kyiv_1.jpg

 

Відбірковий етап проходив у Національному центрі параолімпійської та дефлімпійської підготовки і реабілітації інвалідів та Артеку під час проведення Всеукраїнської Спартакіади серед дітей з інвалідністю «Повір у себе» (до речі, Всеукраїнська дитяча Спартакіада серед дітей-інвалідів «Повір у себе» щороку охоплює понад 30 000 діток з усіх регіонів України, окрім того, футболом в Україні вже займається більше 1500 дітей з інвалідністю). Національний комітет спорту інвалідів України Спільно з Українським центром з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» за участю національних федерацій спорту інвалідів з вадами слуху та ураженнями опорно-рухового апарату провели національні турніри з футболу для дитячих команд серед інвалідів з вадами слуху та наслідками дитячого церебрального паралічу.

 

За можливість взяти участь у показових турнірах під час Євро-2012 боролись 19 команд діток-інвалідів з вадами слуху та 12 команд діток-інвалідів з наслідками ДЦП. У фіналі змагалось 12 команд юних футболістів з вадами слуху та 6 команд – з наслідками ДЦП. У результаті було сформовано 2 команди дітей з вадами слуху: команда «Мрія» та команда «Зоря» та 2 команди дітей з наслідками ДЦП: команда «Надія України» та команда «Маленькі зіроньки».

 

Також на базі Національного центру параолімпійської та дефлімпійської підготовки і реабілітації інвалідів (АР Крим, м. Євпаторія) було проведено навчально-тренувальні збори та майстер-класи для сформованих футбольних команд дітей-інвалідів з вадами слуху та наслідками дитячого церебрального паралічу.

 

kyiv_2.jpg

- Як пройшли показові матчі за участю дітей з інвалідністю у Донецьку та Києві? Яких результатів Ви очікуєте від реалізованого Вами проекту?

 

Турнір у Києві – завершальний етап діяльності Міжнародного проекту УЄФА «EURO 2012: Respect Inclusion – Football with No Limits - Showcase Ukraine». Діти з інвалідністю стали частиною футбольного турніру Євро-2012 і це, погодьтеся, надзвичайно важливо, адже з УЄФА до нас в Україну прийшов не тільки футбол, а і усвідомлення європейських цінностей, пов’язаних з правами людини. УЄФА наголошує в своїй діяльності на необхідності боротьби з усіма видами дискримінації, в тому числі  - проти дискримінації і обмеження прав людей з інвалідністю. І саме підтримка УЄФА футболу для діток з інвалідністю є реалізацією на практиці девізів УЄФА: футбол для всіх, футбол без обмежень, футбол з правами людини. kyiv_4.jpg

 

Ви знаєте, всі дітки дуже хвилювались, адже усім їм випала честь виступати на найкращих футбольних аренах ЄВРО-2012 у Донецьку та Києві. Незважаючи на хвилювання, усі вони показали справжній футбол, навіть не зважаючи на те, що власне матчі тривали не довго. Пригадую неймовірне хвилювання одного із капітанів команд, якому не вдалось забити гол. Ще довго після матчу він переживав, що не зміг вивести свою команду із «нічиї». До речі, і команди дітей з вадами слуху, і команди дітей з наслідками ДЦП зіграли у нічию: «Мрія» та «Зоря» з рахунком 1:1, «Надія України» та «Маленькі зіроньки» - 2:2. Таким чином, як прийнято в таких випадках говорити - перемогла дружба. Утім, усі ми з Вами отримали велику перемогу, реалізуючи цей проект в Україні. Я вдячний Мішелю Платіні, усім працівникам УЄФА, Маркіяну Лубківському - Директору Турніру УЄФА Євро-2012, а також послам нашого Проекту – відомим українським футболістам Олексію Михайличенку, Олександру Шовковському, а також генеральному продюсеру Ukrainian Fashion Week Володимиру Нечипоруку, які підтримали реалізацію цих показових матчів, адже дітки з інвалідністю, не тільки котрі брали участь у показових матчах – а всі діти України, Європи і світу мають право на футбол.

 

Гра мільйонів об’єднує нас – у цьому ми усі з вами могли переконатись, коли команди різних країн виборювали своє право грати у чвертьфіналах. Наші показові турніри, які пройшли перед основними чвертьфінальними матчами, позитивним чином впливатимуть на українську владу та спільноту, сприятимуть формуванню нового покоління українського суспільства, орієнтованого на толерантне ставлення до людей з інвалідністю та повагу до їхніх прав.

 

 

 kyiv_3.jpg- Як, на Вашу думку, вплине на європейську та українську громадськість проведення цих турнірів?

 

Даючи нашим дітям з інвалідністю право на футбол, ми, цим самим, наближаємось до більш цивілізованого суспільства. Певен, що отриманий нами позитивний досвід впливатиме розвиток футболу серед осіб з обмеженими фізичними можливостями, у тому числі серед дітей-інвалідів в Україні, а також на створення умов для подальшого розвитку футболу для людей з інвалідністю в регіонах України. Певен, що європейська спільнота, знаючи про позитивний досвід УЄФА і Національного комітету спорту інвалідів України у цьому проекті, зверне увагу на розвиток футболу серед дітей з інвалідністю, адже футбол здатен лікувати, оздоровлювати і відкривати дорогу для дитини з інвалідністю в її самодостатнє майбутнє. Футбол для людей з інвалідністю та діток-інвалідів – шлях у світ здорових людей, дорога до інтеграції в суспільство.

 

 

Інтерв'ю провела Наталія Гарач, прес-служба НКСІУ

Фото прес-служби НКСІУ

 
< Попередня   Наступна >