ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
2018
³
䳿
³
'

free counters

Live Traffic Feed
ί ˲ֲ ˲IJ ² Ҳ
- Ѳ   
18.07.2008

ТАБІР АКТИВНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДЛЯ ІНВАЛІДІВ НА ВІЗКАХ – ШЛЯХ ДО САМОСТІЙНОГО ЖИТТЯ
(дата проведення: 7 – 19 липня 2008 року)

Під егідою Укрцентру «Інваспорт» та Національного комітету спорту інвалідів України, Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Група Активної Реабілітації» щорічно, з 1992 року, в різних містах нашої держави (Львів, Київ, Полтава, Миколаїв, Євпаторія) проводить табори Активної Реабілітації для людей з інвалідністю. Програма таборів включає в себе низку заходів: техніку управління інвалідним візком активного типу (самостійне долання архітектурних бар’єрів: підйом-спуск сходами, їзда через бордюри, пандуси т. ін.), спеціальну фізичну підготовку (засвоєння спеціальних тренувальних комплексів з підручними засобами для активних занять вдома), школа самообслуговування, рекреаційні види спорту (настільний теніс, стрільба з луку, баскетбол на візках, плавання), вечірні лекції, психологічні тренінги (рольові ігри), тренувальні дискотеки (спортивні конкурси, ігрові тести), активну екскурсію по місту на візках тощо. Використовується спеціальна методика «рівний – рівному».

 

Цього року табір активної реабілітації проводиться в межах міста Києва (на базі Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів в с. Лютіж Вишгородського району Київської обл.), де 14 інструкторів на візках та 14 волонтерів навчають 30 учасників - інвалідів з ураженнями опорно-рухового апарату - здобуттю навичок самостійного життя, максимально незалежного від сторонньої допомоги. Своєрідною цікавинкою цього табору Активної Реабілітації є проведення екскурсії учасників - візочників по м. Києву. 13.07.08 проведена екскурсія з гідом по історичним місцям Києва, самостійне пересування візочників в громадському транспорті – метро, автобуси.

 

В рамках програми, 15 липня, проводився "ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ", під час якого  представники громадських організацій інвалідів та спортивних федерацій  інвалідів ознайомлювались з методикою проведення таборів, їм було продемонстровано усі види занять.

 

У цей день важливим аспектом звернення суспільства до проблем людей з інвалідністю є участь ЗМІ у ДНІ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ з проведенням на базі табору брифінгу для теле - та радіо журналістів, друкованої преси. На жаль, наші засоби масової інформації поки що не брали участі у цій події, День відкритих дверей у таборі активної реабілітації став днем закритих дверей з боку МАС-МЕДІА….

 

Додатково:
В Україні більше 180 000 інвалідів, які внаслідок травми або захворювання вимушені пересуватись за допомогою інвалідного візка. Більшість з них проживає в будинках масової забудови і часто повністю відірвана від суспільної діяльності. При цьому вони не мають можливості вести більш-менш активний спосіб життя, оскільки не отримують майже ніякої соціальної та медичної допомоги. Причин цьому безліч: від неможливості чи складності організації такої допомоги через локалізацію житла до відсутності в даному регіоні відповідних структур.

Всередині свого непристосованого до специфічних потреб житла ці люди також почуваються безпорадними та залишеними наодинці зі своїми проблемами. Люди з порушенням опорно-рухового апарату, при повному збереженні інтелекту, досить часто знаходяться «в ув’язненні» чотирьох стін власного помешкання, не мають змоги спілкуватись з іншими людьми, купувати продукти, ліки, навчатись, працювати, проводити активний спосіб життя тощо. Вони, практично, виключені із соціального життя суспільства. Це відбувається через конструкційну непристосованість громадських і житлових будинків, громадського транспорту, комунікацій і т.п. Більшість цих людей роками не мають можливості вийти за межі свого житла через вищеназвані проблеми та психологічні бар'єри, пов’язані з фізіологічними порушеннями внаслідок травми.

 

У світі існує універсальна модель роботи з цією категорією інвалідів, яка розроблена в Швеції фахівцям неурядової організації «REKRYTERINGSGRUPPEN». Ця система оригінальна тим, що інструктори на візках (люди з інвалідністю, які вже пройшли подібний вишкіл), досконало володіючи необхідними знаннями і навичками, проводять практичне навчання і теоретичні лекції для учбової групи, яка складається з соціально неадаптованих інвалідів – візочників (незначний термін після отримання травми). Маючи однакові проблеми з навчальною групою, практично демонструючи можливості оволодіння самостійним способом життя, інструктори на візках викликають у них більше довіри і взаєморозуміння, оскільки працюють за принципом «рівний-рівному». А це, в свою чергу, значно підвищує ефективність навчання. Найбільш ефективною формою реалізації даного проекту є проведення учбово-тренувального семінару впродовж 13 днів.


В Україні даний проект запроваджувався: травень 1992 – Львів, травень 1993 – Львів, травень 1994 – Київ, травень 1995 – Львів, травень 1996 – Львів, вВересень 1996 – Полтава, вересень 1998 – Миколаїв, червень 1999, 2000, 2001 – Львів, липень 2007 – Київ, а також впродовж 2003-2007рр. – Євпаторія, Національний центр паралімпійської та дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів «Україна» (семінари по навчанню інструкторів та табори активної реабілітації). Всі заходи, що проводились в рамках проекту, починаючи з 1992 року, відбувались за спільною участю інструкторів із Швеції, Польщі, Білорусі та Литви.

 

ПРОГРАМА ПРОВЕДЕННЯ ТАБОРУ
1. Загальна кількість учасників 58
— учбова група 30
— інструктори на візках 7
— стажери інструкторів 5
— група сервісу 14
— адміністративна група 2

2. Програма занять:
— техніка управління інвалідним візком активного типу (самостійне долання архітектурних бар’єрів: підйом-спуск сходами, їзда через бордюри, пандуси т. ін.)
— спеціальна фізична підготовка (освоєння спеціальних тренувальних комплексів з підручними засобами для активних занять вдома, заняття з тягарями)
— рекреаційні види спорту ( настільний теніс, стрільба з луку,
баскетбол на візках, плавання)
— вечірні лекції, психологічний тренінг (рольові ігри)
— два тренування – «дискотека» ( спортивні конкурси, ігрові тести )
—  учбово-тренувальний виїзд до міста на візках.
Тематика вечірніх лекцій включає такі напрямки як: «Історія руху Активна Реабілітація», «Профілактика та лікування відлежин, запобігання контрактур», «Анатомія, ступені уражень спинного мозку при травмі хребта», «Лекції з правових питань», «Запобігання урологічних ускладнень, способи вирішення проблем порушення функцій тазових органів», «Прокреація». Вечірні лекції ілюстровані тематичними відеофільмами. Денний розклад передбачає три практичних заняття (тренування) по півтори години кожне, півторагодинну «школу самообслуговування» та двогодинні вечірні лекції-бесіди.

 

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ
1. Зміна самосвідомості окремої людини з інвалідністю, а також зміна ставлення суспільства до інвалідів як до повноцінної одиниці суспільства. Ініціювання в людини з інвалідністю прагнення інтегруватись в суспільне життя. Закріплення навичок фізичного та психологічного самовдосконалення, ведення самостійного, здорового способу життя.
2. Вміння ефективно використовувати можливості візка активного
типу
3. Підвищення фізичної і творчої активності інвалідів, підвищення їх
соціального статусу.
4. Підготовка до трудової (професійної) діяльності.
Критерієм оцінки успішного оволодіння програми семінару є ефективне використання знань і навичок при проведенні міні марафону, виїзді до міста та участі в тренуванні «дискотека». Успішна реалізація Проекту дозволить закріпити та зміцнити зв'язки і вдосконалити засоби співпраці організацій, пов'язаних з реабілітацією інвалідів на візках. Засвоївши програму вишколу, люди з інвалідністю зможуть поширювати надбані знання і навички серед інших інвалідів на території України (санаторії, лікарні та ін.), та організовувати самостійну роботу на місцях. Тим самим включитись в роботу проекту «1 контакт», який є ще одним напрямком діяльності ВГОІ «Група активної реабілітації».

Реалізація даного проекту, крім підготовки учбової групи, сприяє налагодженню співробітництва зацікавлених організацій та створенню системи активної реабілітації інвалідів в Україні.

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО КЕРІВНИКІВ ПРОЕКТУ

Азін Володимир Олександрович, 1966 р.н., освіта середньо-технічна, інвалід Радянської Армії І групи, пересувається в інвалідному візку. Заступник Голови правління з організаційних питань та виконавчий директор Всеукраїнської громадської організації «Група Активної Реабілітації», працює інженером-випробувачем в ДАХК "Артем" і тренером-викладачем в дитячому оздоровчо-екологічному центрі Оболонського району м. Києва з програми активної реабілітації інвалідів на візках.
У 1994 році проходив спеціальне навчання у Швеції за методикою "REKRYTERINGSGRUPPEN". Також у 1994 році був автором і керівником аналогічного Проекту в м. Києві, який фінансувався Міжнародним фондом "Відродження".
Брав участь в аналогічних даному Проекту заходах в якості інструктора : 1992-93 рр. - м. Львів; 1993 р. - м. Вільнюс; 1996 р. - м. Полтава; 1998 р. - м. Миколаїв; 2003-2008 – м. Євпаторія.
Контактні телефони: 8 044 565 81 25;+38 067 952 05 77      

 

Фоміна Тетяна Анатоліївна, 1971 р. н., освіта вища педагогічна. Координатор по проведенню таборів Активної Реабілітації в Україні, член Правління ВГОІ «Група активної реабілітації».Досвід роботи в таборах Активної Реабілітації з 1997 року.
Контакти : 8( 0692) 45 29 85, 8 050 9174350, . java-script.

 
<   >