ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Липень ( 2018 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
Звернення до сера Філа Кравена - президента Міжнародного паралімпійського комітету Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
05.09.2012

У зв’язку із ситуацією, що склалась з першою золотою медаллю Марії Помазан, президент Національного паралімпійського комітету України звернувся із офіційним листом до президента Міжнародного паралімпійського комітету сера Філа Кревена. Читайте повний текст звернення.

 

 

Шановний пане президенте,

 

Звертаюся до Вас в ситуації, яка трапилася під час 14 Паралімпійських ігор в змаганнях з легкої атлетики. Від вирішення всіх проблем, пов’язаних з цією ситуацією, залежить, на нашу думку, відповідь на питання, чи може Міжнародний паралімпійський комітет зупинити порушення правил змагань з легкої атлетики, порушення регламенту змагань на Паралімпійських іграх, і головне питання, чи здатне керівництво МПК забезпечити справедливість під час проведення Паралімпійських ігор.

Трапилося так, що під час проведення змагань з легкої атлетики у класі F35-36 з метання диску серед жінок в систему Омега  організаторами змагань була закладена невідповідна формула підрахунку поінтів (коефіцієнтів)  і таким чином працювала інша програма, яка визначила поточний і остаточний результат змагань в об’єднаному класі F35-36.  Нажаль, відповідальні особи секції легкої атлетики вчасно не помітили цього. ОСОБЛИВО ЗВЕРТАЮ ВАШУ УВАГУ, ЩО ПІД ЧАС ЗМАГАНЬ ПІСЛЯ ТРЕТЬОЇ СПРОБИ В МЕТАННІ ДИСКУ НАША СПОРТСМЕНКА МАРІЯ ПОМАЗАН ПОМІТИЛА ПРОБЛЕМНІСТЬ РОБОТИ ПРОГРАМИ ПІДРАХУНКУ ПОІНТІВ  І ТЕРМІНОВО ПОВІДОМИЛА ПРО ЦЕ СУДДІВ НА СЕКТОРІ, ЯКІ ПРОІГНОРУВАЛИВ ЗАНЕПОКОЄНІСТЬ НАШОЇ СПОРТСМЕНКИ. ОДНОЧАСНО З НЕЮ ОДИН ІЗ ТРЕНЕРІВ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ ТАКОЖ ПОМІТИВ НЕКОРЕКТНІСТЬ РОБОТИ ПРОГРАМИ І  РАЗОМ З МЕНЕДЖЕРОМ НАЦІОНАЛЬНОЇ  КОМАНДИ З ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ ЗНОВУ Ж НЕВІДКЛАДНО ОСОБИСТО ПОВІДОМИЛИ ПРО ЦЕ  ТЕХНІЧНИЙ ОФІС З ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ НА ЛЕГКОАТЛЕТИЧНОМУ СТАДІОНІ, КОЛИ ДО КІНЦЯ ЗМАГАНЬ ЗАЛИШАЛОСЯ ЩЕ 3 СПРОБИ В МЕТАННІ ДИСКУ. Нажаль, і на цей раз ТЕХНІЧНИЙ ПЕРСОНАЛ ТЕХНІЧНОГО КОМІТЕТУ СЕКЦІЇ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ МПК  ПРОІГНОРУВАВ ІНФОРМАЦІЮ І ЗАНЕПОКОЄНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ КОМАНДИ. Таким чином змагання завершилися з тією самою системою підрахунку результатів. І тільки через кілька годин після церемонії нагородження і отримання нашою спортсменкою звання чемпіонки й золотої медалі та після того, коли вже кілька країн висловили своє занепокоєння,  технічний делегат усвідомив проблемність роботи системи підрахунку результатів змагань. Нажаль, після цього керівництвом змагань з легкої атлетики 14 Паралімпійських ігор поза процедурою було прийнято рішення про позбавлення звання Чемпіонки і золотої медалі української спортсменки Марії Помазан, саме тієї спортсменки, яка перша побачила негаразди роботи системи підрахунку поінтів і намагалася звернути увагу відповідних офіційних осіб змагань на необхідність вчасного корегування системи ще на етапі змагань, але  саме ці офіційні особи запевнили спортсменку у правильності роботи системи Омега по підрахунку результатів.

 

Я з задоволенням можу констатувати, що на початку цього скандалу, який дискредитує поняття справедливості на 14 Паралімпійських іграх ми мали конструктивну роботу з Ксав’є Гонсалесом, виконавчим директором МПК, до якого ми звернулися з листом з приводу зазначеної ситуації (лист додається), і після цього було прийнято конструктивне і справедливе рішення   про нагородження двох спортсменок китайської (по оновленій системі підрахунку) і української ( по системі, яка була під час змагань) двома золотими медалями зі збереженням українській спортсменці статусу  чемпіонки 14 Паралімпійських ігор. І саме це рішення не порушувало процедуру і відповідало практиці вирішення ексклюзивних ситуацій, яка була в історії паралімпійського і олімпійського рухів.

 

Звертаю вашу увагу, що ситуація навколо збереження українській спортсменці статусу чемпіонки Паралімпіади набула широкого резонансу в англійській і світовій пресі, і коли було прийнято справедливе рішення про збереження золотої нагороди українській спортсменці та гармонізованого справедливого рішення по відношенню до інших команд, це було яскраво позитивно сприйнято європейською і світовою пресою і багатьма представниками паралімпійської сім’ї.

 

Тричі МПК пропонувало різні варіанти церемонії нагородження одночасно нашої і китайської спортсменки золотими медалями, але раптом о другій половині дня 2 вересня ситуація різко змінилася і нам повідомили, що прийнято чергове нове рішення по цьому питанню, про яке нам офіційно повідомлять  окремо. І увечері цього ж дня  МПК і технічний делегат повідомили, що золота медаль і звання чемпіонки у української спортсменки буде відібрано. На запитання національного паралімпійського комітету з проханням назвати конкретний пункт правил змагань з легкої атлетики або регламенту проведення змагань, на підставі якого відбувається це несправедливе рішення, технічний делегат зміг показати тільки пункт правил, в якому визначається система підрахунку поінтів, але не регламентується можливість зняття статусу паралімпійської чемпіонки зі спортсменки.

 

Звертаємо увагу, що правила змагань і відповідні документи МПК і Оргкомітету Паралімпійських ігор регламентують будь-які дії технічного делегата, суддівської колегії і журі під час проведення змагань та відповідно до офіційного протесту в регламентний час після завершення змагань. Тобто в наявності кричуще порушення процедури прийняття рішення про зміну офіційних результатів після їх  завершення і проведення процедури нагородження.

 

Під час повідомлення нам інформації про несправедливе зняття статусу чемпіонки з нашої спортсменки, ми постійно задавали одне і теж питання: чи розуміють офіційні особи МПК і технічний делегат з легкої атлетики, що будь-якими посадовими особами МПК рішення ПОВИННІ ПРИЙМАТИСЯ ВІДПОВІДНО ДО ПРАВИЛ ВИДУ СПОРТУ, РЕГЛАМЕНТУ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ І УСВІДОМЛЮЮЧИ ПРИ ЦЬОМУ, ЩО Є ЩЕ КОНСТИТУЦІЯ МПК, ГОЛОВНОЮ ЗАСАДОЮ ЯКОЇ Є СПРАВЕДЛИВІСТЬ ПО ВІДНОШЕННЮ ДО СПОРТСМЕНА. Нажаль, на ці питання ми відповіді не отримали. А є ще простіше питання: чому за помилки офіційних осіб організаторів змагань і команди технічного делегата з легкої атлетики повинна страждати спортсменка, яка стала чемпіонкою 14 Паралімпійських ігор, а також чому звання чемпіонки Паралімпіади можна лишити спортсмена з інвалідністю на підставі особистого рішення будь-яких посадових осіб оргкомітету чи технічного делегата.

 

Пане президенте, Ви остання найвища інституція в ієрархії міжнародного паралімпійського руху і ми від імені української спортсменки і дворазової чемпіонки 14 Паралімпійських ігор звертаємося до вас з цими ж питаннями щодо законності прийнятого рішення і його справедливості. ЦІЄЇ ВІДПОВІДІ І СПРАВЕДЛИВОГО РІШЕННЯ чекають загал паралімпійської сім’ї, європейський і світовий спортивний загал, увесь  медійний простір 14 Паралімпійських ігор, але найбільше сама спортсменка Марія Помазан  і паралімпійська збірна команда України.

 

Із сподіванням на розуміння і підтримку

 

З повагою

Валерій Сушкевич,

Президент НПК України

 
< Попередня   Наступна >