567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Рекордний шок. Паралімпійці поділилися враженнями від перемог Надіслати електронною поштою
13.09.2012

По кілька медалей на шиї кожного з них навіть без слів промовляють про спортивні досягнення.

Та для героїв-паралімпійців чотирнадцяті ігри вимірюються не кількістю нагород. А іншими цифрами. Ось наш єдиний велосипедист Єгор Дементьєв – згадати за скільки подолав дистанцію не може. А от на скільки випередив суперника – хоч серед ночі.

«Друге місце за 8 секунд від мене прибув. Всього 8 секунд. Це дуже мало», – каже паралімпійський чемпіон Єгор Дементьєв.

Наш плавець Максим Веракса – хоч і здобув три золоті медалі – про найближчого переслідувача теж пам’ятає. А для Наталії Прологаєвої вирішальною на дистанції стала 1 секунда. Правда, не в запливі із суперниками, а в боротьбі із собою.

«У фіналі я свій же рекорд побила – на 1 секунду», – говорить паралімпійська чемпіонка Наталія Прологаєва.

У Лондоні наші спортсмени встановили 32 рекорди Європи, 12 рекордів світу і 16 – паралімпіади. Гімн України звучав над Лондоном 32 рази – найбільше за всю історію участі наших команд, як у паралімпіадах, так і в Олімпіадах. А кожен другий спортсмен з обмеженими фізичними можливостями повернувся додому з медалями. І це при тому, що українська збірна – найменша серед команд лідерів.

«Найменша команда в 6-ці найкращих світових команд, які приймали участь в паралімпіаді. Тільки 74 країни здобули медалі, з них тільки 52 здобули золото», – каже голова паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич.

Збірна України налічувала 150 спортсменів. Виступала у 12-ти із 20-ти видів спорту. І за результатами встановила не лише світові, а й власні рекорди.

Спортсмени не приховують – ці результати радують. Однак, шок, який отримали, поглянувши на табло результатів там у Лондоні і зрозумівши – ось вона медаль – тепер порівняти не можна ні з чим.