ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Звіти
. $database-
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Лютий ( 2019 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
З Європи в Україну - за досвідом! Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
31.01.2009

Нещодавно президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич приймав паралімпійську делегацію з Іспанії, що прибула в Україну, аби вивчити засади успіху спорту інвалідів в нашій державі та перейняти прогресивний досвід.

До складу делегації увійшли: Андрео Альфонсо – директор програм дослідження результатів в професійному спорті для компанії «Sport Consulting», Антоніо Монтавло – головний координатор паралімпійських видів спорту в Іспанській спортивній раді (Спортивна рада при уряді Іспанії), Марія Бласко – представник технічного комітету при Паралімпійському комітеті Іспанії. Зустріч, яка передбачає в майбутньому тісну співпрацю між Національним комітетом спорту інвалідів України та Спортивною радою при уряді Іспанії, пройшла у атмосфері щирості, доброзичливості та взаєморозуміння.

 

З самого початку зустрічі, представники іспанського паралімпійського руху висловили своє велике захоплення результатами виступу українських спортсменів з інвалідністю, та були вражені тим, як саме налагоджена, працює та розвивається система фізичної культури і спорту інвалідів в Україні. Власне саме на початку зустрічі Антоніо Монтавло вже наголосив на тому, що переступивши поріг Національного комітету спорту інвалідів України, починаєш розуміти підґрунтя великого успіху спорту інвалідів в Україні, зокрема, вітчизняної паралімпійської збірної команди в ХІІІ Паралімпійських іграх в Пекіні.

 

Валерій Сушкевич, в свою чергу, щиро ділився секретами: «Ми створили абсолютно нову систему фізичної культури і спорту інвалідів в нашій державі, яка інтегрує діяльність громадської організації - Національного комітету спорту інвалідів України (що об’єднав національні федерації спорту інвалідів з різними видами уражень: опорно-рухового апарату, вадами зору, слуху та інтелекту) - і державної системи фізичної культури і спорту інвалідів „Інваспорт“. Поєднання діяльності Національного комітету спорту інвалідів України як неурядової організації і державної системи „Інваспорт“ стало  могутнім фактором розвитку фізичної культури і спорту інвалідів у нашій країні.  Для нас принципово важливо, щоб неурядові організації інвалідів мали безпосередній стосунок до розвитку спорту інвалідів. Адже досить часто державні чиновники, які не стикались з проблемою інвалідності та всім, що пов’язано з цією проблемою – їхніх потреб подолання ізольованості від суспільства, реабілітації, освіти, працевлаштування і, врешті-решт – безбар’єрного права на повноцінне життя -   не розуміють указаних потреб і потреб спорту інвалідів в такій мірі, як це відчуваютьт самі люди з інвалідністю. Наразі варто врахувати, що незалежна Україна – відносно молода країна… Раніше, майже впродовж 5 років поспіль, світова спортивна спільнота не бачила місця нашої держави в світі, наразі саме паралімпійські та дефлімпійські світові успіхи ідентифікують з Україною. І це не випадковість – літо 2005 року в Мельбурні – перше місце в світі у Дефлімпійських іграх, зимовий паралімпійський Турин-2006 – третє місце в світі, літні Паралімпійські ігри в Пекіні-2008 – четверта світова позиція – все це результат успішної, ефективної та прогресивної роботи системи».

 

Особливий інтерес у гостей викликала система дитячо-юнацьких спортивних шкіл інвалідів та проведення щорічної Спартакіади серед дітей-інвалідів «Повір у себе», яка охоплює спортивними змаганнями кожного року більш ніж 30 тисяч діток з інвалідністю. Також представники іспанської делегації цікавились системою реабілітації інвалідів в Україні та Національним центром паралімпійської і дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів в м. Євпаторія, який не тільки приймає щороку спортсменів-інвалідів, а й проводить табори активної реабілітації інвалідів, починаючи з березня місяця та закінчуючи листопадом.

 

В свою чергу, представники спорту інвалідів Іспанії розкрили специфіку їхньої системи, що кардинально відрізняється від української: 17 областей Іспанії насправді не куруються  Іспанською спортивною радою. Вони мають самостійне підпорядкування, окремі бюджети та самі визначають, який вид спорту інвалідів розвивати. Єдиний зв'язок між з спортивною радою Іспанії – чемпіонати країни та майбутні Паралімпійські ігри. Це, за словами Антоніо Монтавло, призводить до того, що спорт інвалідів в Іспанії розгортається нерівномірно і, практично, безсистемно, а деякі популярні в інших країнах види спорту інвалідів, що репрезентовані на Паралімпіадах та Дефлімпіадах, нажаль, не розвиваються… Тому, побачивши структуру спорту інвалідів України, проаналізувавши її досягнення, іспанська делегація запросила В.М. Сушкевича на спеціальний конгрес Іспанської спортивної ради, аби отримати та перейняти позитивний досвід України у розвитку спорту інвалідів, а також запропонувала співробітництво у розвитку галузі спорту інвалідів двох країн. Дані пропозиції отримали підтримку з боку Національного комітету спорту інвалідів України.

Прес-служба НКСІУ

 
< Попередня   Наступна >