ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Звіти
. $database-
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Серпень ( 2019 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
Дефлімпіада-2007 успішно завершилася для української команди Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
10.02.2007

ПРЕС-РЕЛІЗ ЗА ПІДСУМКАМИ

УЧАСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ДЕФЛІМПІЙСЬКОЇ ЗБІРНОЇ КОМАНДИ УКРАЇНИ  З ЗИМОВИХ ВИДІВ СПОРТУ

В ХVІ ЗИМОВИХ ДЕФЛІМПІЙСЬКИХ ІГРАХ 2007 РОКУ

1 - 10 лютого 2007 року, м.Солт-Лейк-Сіті, США

 

Щойно на засніжених схилах США відлунали останні фанфари найвищого спортивного форуму чотирьохліття, урочисто згасло дефлімпійське полум’я, і світ дізнався про закінчення ХVІ зимових Дефлімпійських ігор. Близько 370 спортсменів  із 23 країн світу прийняли  участь у цьому форумі. Національна дефлімпійська команда України, у складі якої було лише 8 спортсменів,  достойно виступила на Іграх в Солт-Лейк-Сіті. Гучно та здивовано про нашу державу як авторитетного члена зимової дефлімпійської спортивної сім’ї заговорили вперше - щодня наша команда радувала вболівальників почесними нагородами.

Українські спортсмени змагалися лише у одному виді змагань: лижних гонках. В  загально-командному  заліку  (за  кількістю  здобутих нагород)  національна Дефлімпійська  збірна  команда  України  посіла  почесне 5 місце,  що  є  найкращим  результатом  за  всю історію участі  українських  спортсменів  з  вадами  слуху  в  зимових  Дефлімпійських  іграх.

Сенсаційним високим результатом української збірної стало 7 медалей: 4 срібних та 3 бронзових. Яскравим та хвилюючим був командний виступ нашої команди у естафеті серед чоловіків та командному забігу серед жінок та чоловіків – три командні почесні срібні нагороди нашої національної збірної у цьому виді змагань за своєю цінністю можна прирівняти до золота найвищого ґатунку.

Всі спортивні баталії для нашої команди відбувались на американських трасах у містечку Солт-Лейк-Сіті, де ще у 2002 році змагались олімпійці та паралімпійці. Кожна із медалей здобувались надзвичайними зусиллями наших спортсменів за професійною  підтримкою тренерів та спеціалістів та в напруженій боротьбі з суперниками відомих зимових країн світу .

Найвдаліший  виступ української  збірної  команди в  Іграх XVI  Дефлімпіади  за  всю  історію  участі наших  спортсменів в  зимових  Дефлімпійських  іграх склали  унікальні  досягнення наших спортсменів:

 

Андріїшин Андрій Петрович (Тернопільська  обл.) дві срібні  нагороди в  лижних  перегонах  на  дистанції 20  км та в командному  спринті,  а  також бронзова  медаль в  спринтерській  гонці  на  1.3 км.

 

 Пишняк Іван Архипович (Київська  обл.) срібна  нагорода в  лижних  перегонах (естафета 3х10 км).

 

 Пишняк Володимир Степанович  (м. Київ) дві срібні  нагороди в  лижних  перегонах (естафета 3х10 км) та  в  командному спринті (1.3 кмХ2).

 

Куриляк  Степан  Ярославович (Тернопільська  обл.) срібна  нагорода в  лижних  перегонах (естафета 3х10 км).

 

Кулеш Марина Петрівна (м. Київ.) дві  бронзові   нагороди  в  лижних перегонах  на  дистанціях  15 та 20  км, та срібна  нагорода в командному спринті(1.3 кмХ2- лижні перегони)  

           

Пишняк Аліса Григорівна (м. Київ.) срібна  нагорода в командному спринті(1.3 кмХ2 - лижні перегони).    

 

Додатково:

Дефлімпійські ігри, що проводяться під егідою (патронатом) Міжнародного олімпійського комітету, мають довгу та величну історію, яка розпочалася ще в 1921 році в Парижі. Історія зимових Дефлімпійських ігор бере  свій  початок  з  1949 року, саме  тоді в Австрії (м. Сіфілд, 26.01.- 30.01. 1949р.) відбулися Перші зимові Дефлімпійські ігри, у них взяло участь 33 атлети з 5 країн світу (Австрія, Чехословаччина, Фінляндія, Швеція, Швейцарія).

Зимовий дефлімпійський дебют для нашої національної збірної команди відбувся в 1999 році на XIV зимових Всесвітніх іграх глухих Давос, Швейцарія ( 6-14.03.1999р.) разом із 18 іншими країнами світу (загалом 264 атлети). Спортсмени змагались у чотирьох видах спорту: гірські лижі, сноубордінг, лижні перегони та хокей. На жаль, примхлива фортуна не була на боці наших дефлімпійців, котрі змагались лише у одному виді спорту – лижних перегонах – у здобутку команди найвищими були лише 8-і та 9-ті місця. Окрім того, команду представляло лише 7 спортсменів – 3 жінки та 4 чоловіка. Наступні зимові Дефлімпійські ігри (XV зимові Дефлімпійські ігри м. Сундсвалл, Швеція, 26 - 9.03.2003 р.) для нашої команди були більш успішними – срібло у чоловічій естафеті (3Х10 км). Команду представляло 4 чоловіки, троє з яких стали переможцями у естафеті.  Загалом, 253 атлети з 21 країни, змагаючись у чотирьох видах спорту - гірські лижі, сноубордінг, лижні перегони та хокей,- приймали участь у XV зимових Дефлімпійських іграх.

Національну дефлімпійську збірну команду України з зимових видів спорту на XVІ зимових Дефлімпійських іграх представляло 8 спортсменів (5 чоловіків, 3 жінки) (окрім того, 3 тренери, лікар, масажист). Українська дефлімпійська збірна команда з зимових видів спорту була репрезентована  чотирма  регіонами  України: Київською, Рівненською, Сумською та Тернопільською областями.  Унікальною  особливістю  дефлімпійської команди  України  зразка  2007  року  є її молодість - якщо на дебютних для нашої національної збірної команди з зимових видів спорту XIV зимових Всесвітніх іграх глухих
м. Давос, Швейцарія ( 6-14.03.1999р.)
середній вік членів команди становив 31 рік (наймолодший учасник – 18 років - Куриляк Степан, найстарший учасник – 36 років – Швайка Тамара), а на наступній Дефлімпіаді  - XV зимові Дефлімпійські ігри м. Сундсвалл, Швеція, 26 - 09.03.2003 р. – 29 років (наймолодший учасник – Сквирський Олексій – 18 років, найстарший – 39 років - Пишняк Іван ), то вже на зимовій Дефлімпіаді-2007 року середній вік учасників – 23 роки, причому наймолодшій учасниці 14 років – Пишняк Аліса, найстаршому учаснику – 43 роки -  Пишняк Іван. Зазначимо, що двоє із учасників ХVI зимової Дефлімпіади (01.02. – 10.02.2007) вже втретє приймали участь у такого рівня змаганнях (Пишняк Іван, Куриляк Степан)(срібні призери Дефлімпіади-2003, естафета 3х10км).  У Солт-Лейк-Сіті-2007 кожен із українських спортсменів-дефлімпійців боровся за медалі у одному  виді  програм — лижних  гонках (В Солт-Лейк-Сіті та його передмістях було проведено змагання з 5 різних видів спорту індивідуального та командного характеру:- гірськолижний спорт,- лижні перегони,- керлінг (показові змагання),- хокей,- сноубординг). Чоловіки та жінки брали участь у змаганнях у спринті, також у змаганнях на короткій та довгій дистанціях. Програма виступу нашої збірної команди також включала командну естафету (чоловіки) (3х10км) у класичному та вільному стилях.

 
Наступна >