ІІІ світова позиція в ІХ зимових Паралімпійських іграх Надіслати електронною поштою

ПРЕС-РЕЛІЗ

за підсумками ІХ зимових Паралімпійських ігор 2006 року

м. Турин, Італія

10-19 березня 2006 року

Щойно на засніжених схилах Італії відлунали останні фанфари найвищого спортивного форуму чотирьохліття, урочисто згасло паралімпійське полум’я, і світ дізнався про закінчення ІХ зимових Паралімпійських ігор. Близько 500 спортсменів  із 39 країн взяли  участь у цьому форумі. Національна паралімпійська команда України, у складі якої було лише 12 спортсменів,  здобула тріумфальну перемогу на Іграх в Турині.

Так гучно та здивовано про нашу державу як авторитетного члена зимової паралімпійської спортивної сім’ї заговорили вперше - щодня над зимовими аренами Паралімпіади здіймався державний прапор України та лунав Гімн нашої країни...

Українські спортсмени змагалися лише у 2 видах спорту: лижних гонках та біатлоні, при цьому, в загальному командному заліку Україна стала третьою після Росії та Німеччини, залишивши позаду майже всі держави Європи та світу, а у заліку за загальною кількістю медалей наша національна збірна посіла почесне друге місце, поступившись у чесній боротьбі лише команді Росії. Сенсаційним високим результатом української збірної стало 25 медалей:  7 золотих, 9 срібних та 9 бронзових. Яскравим та хвилюючим був командний виступ нашої команди у естафетах серед жінок та чоловіків – дві командні почесні бронзові нагороди нашої національної збірної у цьому виді змагань за своєю цінністю можна прирівняти до золота найвищого ґатунку.

Всі спортивні баталії для нашої команди відбувались на італійських трасах у альпійському містечку Праджелато План, де в лютому цього року змагались олімпійці. Кожна із медалей здобувались надзвичайними зусиллями наших спортсменів за професійною  підтримкою тренерів і спеціалістів та в напруженій боротьбі з суперниками відомих зимових країн світу. Загальну перемогу української команди склали  унікальні  досягнення наших спортсменів:

Морозова Владислава (ураження опорно-рухового апарату) - бронзова нагорода   в естафетній гонці (Харківська обл.);

Хижняка Сергія (ураження опорно-рухового апарату)- бронзова нагорода   в біатлоні на дистанції 7,5 км (Харківська обл.);

Смирнової Тетяни (вади зору)- срібна нагорода в біатлоні на дистанції 2,5 км (Харківська обл.);

Трифонової Світлани (ураження опорно-рухового апарату)– срібна та бронзова нагороди в біатлоні  на дистанціях 7,5 та 10  км (Дніпропетровська-Київська обл.);

Павленко Людмили (ураження опорно-рухового апарату) – одна срібна нагорода в біатлоні  на дистанції10 км та три бронзові нагороди в біатлоні на 7,5 км, лижних гонах  на 2,5 км і естафеті (Харківська обл.);

Батенкової Юлії (ураження опорно-рухового апарату) - дві срібні медалі в біатлоні на дистанції 12,5 км і лижних гонках  на 10 км. та  три бронзові медалі в лижних гонках відповідно дистанції 5 км і 15 км та естафеті (Волинська обл.);

Мунца Олега  (тотально незрячий) - став чемпіоном Паралімпіади виборовши разом зі спортсменом-лідером Борисом Бабаром золото в лижній гонці на дистанції 20 км та бронзову медаль в естафеті (Кіровоградська обл.);

Лук'яненко Віталія (вади зору)- став чемпіоном Паралімпіади виборовши разом зі спортсменом – лідером Володимиром Івановим золоту нагороду в біатлоні  на дистанції 12,5 км, срібну  в біатлоні на дистанції 7,5 км та бронзову в естафеті (Сумська обл.);

Костюка Юрія (ураження опорно-рухового апарату) – став чемпіоном Паралімпіади, виборовши золоту нагороду в лижних гонках на 15 км, дві срібні нагороди в лижних гонках (5 км) і біатлоні  (7,5 км) та бронзу в лижних гонках на дистанції  10 км; (Волинська обл.).

Юрковської Олени (ураження опорно-рухового апарату) - феноменальний результат: чотирьохразова чемпіонка ІХ Паралімпіади; здобула дві золоті медалі в біатлоні на дистанціях 10 км і 7,5 км та дві золоті медалі в лижних гонках на дистанціях  2,5 км і 5 км, срібну медаль в лижних гонках на дистанції 10 км і бронзу в естафеті (загалом 6 паралімпійських нагород).

Світове спортивне співтовариство під час Паралімпіади визнало, що Україна здійснила тріумфальне досягнення у паралімпійському спорті. Яскравим підтвердженням  цього стало рішення Оргкомітету Паралімпійських ігор в Турині про визнання Олени Юрковської найкращою спортсменкою ІХ Паралімпійських ігор з врученням їй спеціальної золотої медалі.

Спонсорами Національної паралімпійської збірної команди України є українські компанії: "Львівський автомобільний завод", компанія "Релком", "Родовід банк", корпорація "ДДК" та італійський спонсор  – компанія "Еутелія".