ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
2018
³
䳿
³
'
. $database-

free counters

Live Traffic Feed
: -2013
- Ѳ   
17.07.2013

gold_best.jpgУкраїнські спортсмени вперше почали брати участь у Всесвітніх іграх глухих у складі збірної команди СРСР ще з 1957 року. Золотими літерами увійшли в історію світового спорту глухих спортсмени з України, такі як: легкоатлети Фаїна Антонова, Микола Здот, Анатолій Симоненко, Валерій Скоморохов, Микола Васильєв, Ольга Глодіна, борці Василь Панін, Ілля Черчес та Валерій Рухлєдєв, гімнаст Леонід Матюхін та багато інших. 

 

У 1992 році було створено Спортивну федерацію глухих України (сьогодні СФГУ об’єднує 27 регіональних осередків, членами яких є  понад 3500 глухих спортсменів, тренерів та фахівців). Того ж року її було прийнято до Міжнародного спортивного комітету глухих з правом участі у всіх міжнародних змаганнях, які проводяться під його егідою.

Під прапором незалежної української держави національна дефлімпійська збірна команда України на міжнародній арені дебютувала на XVII Всесвітніх літніх іграх глухих у 1993 році, що проходили в м. Софія (Болгарія). Тоді, двадцятиліття тому, вперше зазвучав гімн нашої держави на честь перемог в бігу на дистанціях 200 та 400 метрів легкоатлетки з Харкова Світлани Городок. Загальним  здобутком команди стали 2 золоті (легка атлетика), 4 срібні (плавання – 1, настільний теніс – 1, легка атлетика – 2), а також 2 бронзові медалі (жіночий волейбол та вільна боротьба). Загалом у неофіційному командному заліку Україна здобула 13 місце серед 52 країн-учасниць..

Вже на XVIII Всесвітніх літніх іграх глухих у 1997 році в Копенгагені (Данія) українська громадськість раділа блискучим результатам українських спортсменів з вадами слуху. Їхні успіхи склали 5 золотих (легка атлетика – 4, чоловічий волейбол – 1), 10 срібних (легка атлетика – 4, плавання – 1, жіночий волейбол – 1, греко-римська боротьба – 1, спортивне орієнтування – 2, настільний теніс – 1), а також 5 бронзових медалей (легка атлетика – 3, боротьба – 2). Там же було встановлено 4 світових рекорди та дев’ята світова позиція.

У 2001 році Міжнародний олімпійський комітет прийняв історично важливе рішення про перейменування Всесвітніх ігор глухих у Дефлімпійські ігри (Олімпійські ігри глухих). Того ж року в м. Рим (Італія) дефлімпійці з усього світу зібралися на ХІХ літніх Дефлімпійських іграх. Українські спортсмени з вадами слуху показали там найвищий результат за історію розвитку українських дефлімпійських видів спорту, здобувши 12 золотих, 12 срібних і 10 бронзових нагород, а також встановили 4 світових рекорди та посіли 4 загальнокомандне місце з 85 країн-учасниць.

 

Вперше про національну дефлімпійську збірну команди України спортивна світова спільнота гучно і здивовано заговорила після Дефлімпіади у Мельбурні, адже саме у ХХ літніх Дефлімпійських іграх наші атлети стали лідерами Дефлімпіади-2005.  На цих Дефлімпійських іграх, які пройшли з 5 по 16 січня 2005 року в австралійських містах Мельбурн і Баллараті наша держава була представлена 96 спортсменами серед 3500 спортсменів-учасників (за іншими даними – 2038 атлетів-учасників). Українські дефлімпійці виступили у 10 дисциплінах (легка атлетика, спортивне орієнтування, жіночий та чоловічий волейбол, настільний теніс, плавання, боротьба греко-римська та вільна, пляжний волейбол, баскетбол та кульова стрільба) і вибороли 51 нагороду різного ґатунку, з них 20 золотих, 17 срібних і 14 бронзових медалей, встановили 4 рекорди світу. У неофіційному заліку в 2005 році в Мельбурні на ХХ літніх Дефлімпійських іграх дефлімпійська команда України посіла перше місце серед 85 країн-учасниць (за іншими даними – 63 країни учасниці), випередивши команди з Росії, США і Китаю.

Яскраво та впевнено національна дефлімпійська збірна команда України виступила і на останніх ХХІ літніх Дефлімпійських іграх, що пройшли у Тайпеї. ХХІ Дефлімпіада була багатою на медалі для 147 спортсменів української команди, котрі боролись на найвищі нагороди у 14 спортивних дисциплінах (вільна боротьба, греко-римська боротьба, волейбол (чоловіки та жінки), баскетбол (чоловіки та жінки), дзюдо, карате, легка атлетика, настільний теніс, плавання, пляжний волейбол (чоловіки та жінки), стрільба кульова, спортивне орієнтування, тхеквондо, футбол. Вперше на літніх Дефлімпійських іграх представники нашої країни змагались у дзюдо, карате та тхеквондо). За підсумками участі в ХХІ літніх Дефлімпійських іграх наші спортсмени завоювали другу позицію в загальному командному заліку, пропустивши вперед лише збірну команду Росії (29 золотих,   41 срібна, 28 бронзових нагород, загалом – 98 нагород).

 

Сенсаційно високим результатом української збірної стало 67 медалей: 20 золотих, 22 срібних та 25 бронзових та 12 світових рекордів. Кожна із медалей здобувались надзвичайними зусиллями наших спортсменів за професійною підтримкою тренерів і фахівців та в напруженій боротьбі з суперниками-представниками країн світу зі сталими спортивними традиціями.

 

Стрімка динаміка українських перемог в літніх Дефлімпійських  іграх:

 

Дефлімпійські ігри

Кількість укр. спортсменів –учасників

Кількість здобутих нагород

Всього

Кількість країн-учасниць

Загальнокомандне місце

золоті

срібні

бронзові

XVII, 1993,

Софія, Болгарія

41

2

4

2

8

52

13

XVIII, 1997,

Копенгаген, Данія

70

5

10

5

20

65

9

XIX, 2001,

Рим, Італія

106

12

12

10

34

67

4

XX, 2005,

Мельбурн, Австралія

96

20

17

14

51

63

1

XXI, 2009,

Тайпей, Тайвань

147

20

22

25

67

81

2

Всього

 

59

65

56

172

 

 

                 

 

 

 

ХХІІ літні Дефлімпійські ігри пройдуть з 25 липня по 04 серпня 2013 року у м. Софія (Болгарія). Змагання відбуватимуться у двох містах –  Софії та Правець, які офіційно вважаються містами-господарями. Спортсмени з 92 різних країн світу боротимуться за більш ніж 200 нагород у 20 видах спорту.

 

До Софії-2013 їде змагатись за першість унікальна команда українських дефлімпійців. Серед майже 4200 спортсменів та офіційних представників делегацій наша держава буде представлена 191 спортсменом та 45 тренерами, а сама делегація складається із 265 осіб. Національна дефлімпійська збірна команда вперше представлена, практично, усіма областями України (окрім Хмельницької та Чернівецької) та м. Києвом та м. Севастополем. А це  - 23 області та міста Київ і Севастополь.

Національна збірна команда зразка 2013 року – найчисельніша в історії участі нашої команди у Дефлімпіадах та найіменитіша, адже до її складу увійшли 35 – заслужених майстрів спорту України, 63 – майстрів спорту України міжнародного класу, 55 майстрів спорту України, 38 – кандидатів у майстри спорту України.

 

Честь України в Софії захищатимуть визнані лідери дефлімпійського спорту, багаторазові чемпіони та призери Дефлімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи: Ганна Литвиненко (плавання), Анна Товста (плавання), Олег Білоконь (метання), Сергій Мазуро (легка атлетика), Юлія Шаповал (легка атлетика), Наталія Єзловецька (легка атлетика), Юлія Топчієва (волейбол), Яна Мельник  (спортивне орієнтування), Олександр Санькін (спортивне орієнтування), Марина Чехунова (спортивне орієнтування), Марія Васильєва (настільний теніс), Дмитро Шеретов (дзюдо), Олександр Прохорчук (волейбол), Єгор Цимовський (волейбол), Олександр Білобоцький (волейбол), Леонід Дейнека (волейбол), Юлія Касіцька (волейбол), Тетяна Етьєн (волейбол), Віталійй Корепанов (боротьба), Сергій Мінченко (боротьба),  і багато інших.

 

У дефлімпійських баталіях виступить талановита перспективна молодь, спортсмени, які неодноразово ставали чемпіонами, рекордсменами, призерами чемпіонатів світу та Європи. До речі, більше половини атлетів у складі команди – дебютанти; вони вперше братимуть участь у такому високому міжнародному спортивному форумі. У цілому в команді - 115 чоловіків, 76 жінок.

 

Вони виборюватимуть медалі у 16-ти із 20-ти представлених Дефлімпіадою-2013 видах спорту:  футбол, легка атлетика, спортивне орієнтування, жіночий та чоловічий волейбол, настільний теніс, плавання, пляжний волейбол, стрільба кульова і пневматична, боротьба греко-римська та вільна. В Дефлімпіаді традиційно братимуть участь жіноча та чоловіча команди з баскетболу. Наші атлети змагатимуться також у дзюдо, карате і тхеквондо. Вперше на такому високому міжнародному спортивному рівні виступатимуть дефлімпійці у бадмінтоні та боулінгу, і цей факт покладає на них дуже велику «спортивну відповідальність».

 

Ми покладаємо великі надії на наших атлетів, адже протягом підготовчого періоду за 2010-2012 років дефлімпійці показали високі спортивні результати на міжнародних змаганнях. Вони вибороли на чемпіонатах світу  - 22 золоті, 35 срібних та 21 бронзову медаль та Європи  - 56 золотих, 36 срібних та 37 бронзових нагород, загалом – 207 високих нагород: 78 золотих, 71 срібну та 58 бронзових медалей. До речі, за підсумками підготовчого періоду (2010-2012 рр.), найтитулованішою спортсменкою визнано Товсту Анну (плавання – Кіровоградська обл.), найтитулованішим спортсменом – Полторацького Олександра( пляжний волейбол; м. Київ).

 

На ХХІІ іграх в Софії нашим спортсменам буде досить нелегко відстояти титул однієї із найсильніших дефлімпійських команд світу, який вони вибороли у 2005-2009 рр. на попередніх ХХ та ХХІ літніх Дефлімпійських іграх... Адже проти сильної команди, відомо, суперники налаштовуються на максимальну боротьбу. Розуміючи це, тренери національної дефлімпійської збірної команди України ретельно підійшли до питання підготовки своїх підопічних. Основна підготовка національної дефлімпійської команди здійснювалась за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», Спортивної федерації глухих України та Національного комітету спорту інвалідів України на базі «Національного центру параолімпійської та дефлімпійської підготовки і реабілітації інвалідів» у м. Євпаторія (АР Крим), що став основним підготовчим комплексом для усіх українських спортсменів з вадами слуху до цих важливих змагань найвищого міжнародного рівня. 

 

Отже, попереду – Софія, ХХІІ Дефлімпійські ігри… Сподіваємось, вони будуть успішними для максимально налаштованої на перемогу дефлімпійської збірної команди України, яка вже вшосте представлятиме нашу державу на цьому високому спортивному форумі.

 
<   >