ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
2018
³
䳿
³
'
. $database-

free counters

Live Traffic Feed

?
² ί ˲ϲ
- Ѳ   
05.06.2006

37 Всесвітня шахова олімпіада, що проходила з 20 травня по 4 червня 2006 року  в Італії (Турин) закінчилась перемогою нашої української жіночої збірної... Проте, перемога ще однієї нашої спортсменки, яка в особистому заліку на першій дошці стала Першою в світі -  поки що не зовсім відома в  Україні...

Всесвітня шахова олімпіада проводиться раз у два роки і є одним із найбільших і значущих світових спортивних форумів.

 

Олімпійський шаховий Турин приймав цього року близько 2000 чоловік з 143 країн, включаючи чоловічі та жіночі команди, менеджерів, пресу тощо.

 

148 чоловічих та 103 жіночих команд приймали участь у цій світовій події.  Серед них - 888 чоловіків-шахістів (до складу команди входять 4 основні гравці та 2 запасних) та 412 жінок (до складу команди входять 3 основні гравці та 1 запасний) (всього 1300 шахістів).

 

Особливістю Туринської шахової олімпіади була її відкритість до різних нозологій інвалідності, де  партії згідно жеребкування розподілялись таким чином, що зі здоровими спортсменами грали спортсмени з інвалідністю.  Зазначимо, що ця відкритість стає, в останній час, тенденцією для цього виду спорту – тенденцією до інтеграції.

 

Своєрідною цікавинкою 37 Всесвітньої шахової олімпіади стало те, що українські жінки виявились сильнішими "сильної" половини не тільки у командному заліку, де Україна завоювала перше місце у світі (чоловіча команда була восьмою...), випередивши команди Росії та Китаю (друге та, відповідно, третє місце), але одна із наших українок, котра не входила у склад національної жіночої збірної, завоювала в особистому заліку - у грі на першій дошці  - перше місце у світі.  Адже зі сторони України брали участь не тільки національна збірна команда, але й чотири представники спорту інвалідів України, котрі увійшли у  міжнародні збірні команди  - шахові федерації інвалідів (Міжнародна шахова федерація сліпих, Міжнародна шахова федерація глухих, Міжнародна шахова федерація інвалідів з порушенням опорно - рухового апарату), у складі яких були представники різних країн, в тому числі були запрошені провідні шахісти з України.  Відтак, представником Міжнародної шахової федерації інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату з України був Ярмонов Ігор (м. Маріуполь) – майстер спорту із шахів міжнародного класу, Міжнародної шахової федерації глухих – Гончар Світлана (м. Одеса) – майстер спорту із шахів України -  та Коваленко Володимир (м. Київ)- майстер спорту із шахів України.

 

Міжнародну жіночу команду шахової федерації сліпих з України представляла найсильніша шахістка світу, президент федерації спорту сліпих України – Любов Жильцова, котра вкотре підтвердила свої попередні здобутки та досягнення: вона 6-ти разова чемпіонка світу серед жінок з вадами зору, заслужений майстер спорту України, майстер спорту із шахів міжнародного класу, учасниця та переможниця багатьох міжнародних змагань...

 

Любов Жильцова стала першою у світі у особистому заліку в грі на першій дошці, і отримала золоту нагороду (див. табл.). Вона підтвердила своє чемпіонство 1994 року, покращивши свій індивідуальний результат у цьому році.

З 10 можливих балів вона набрала 9, зігравши тільки дві партії у нічию, вісім – з перемогою.  10 зіграних партій мали наступний розподіл:  6 партій з 6-ти гросмейстерами - 5,5 очок, та 4 партії з 4-ма майстрами міжнародного класу – 3,5 очок.

По іронії долі першу гру їй прийшлось грати з першим номером жіночої збірної України – Жуковою Наталією... Результатом наполегливої та чесної боротьби стала нічия.  Зазначимо, що найкраща шахістка збірної України  - Жукова Наталія (див. табл.) – зайняла 7 місце у світі у особистому заліку у грі на першій дошці.

 

 

Досягнення Любові Жильцової, як і інших наших спортсменів з інвалідністю, - закономірні. Усе це – результат планомірної роботи Національного комітету спорту інвалідів України, Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів України "Інваспорт",  федерацій, що входять до складу цих потужних організацій.  Так, наприклад, тільки вчора, 7 червня, закінчився Чемпіонат України з шахів серед спортсменів з вадами зору. У фіналі брало участь найкращих 40 спортсменів зі всіх областей України.

 

 

 

 

 

 

 

 
<   >