ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
2018
³
䳿
³
'
. $database-

free counters

Live Traffic Feed

?
˲ϲ Dz Dz
- Ѳ   
06.04.2006

Чотири роки напруженої роботи в міжсезоння, сходження на найвищий п'єдестал... Так, завоювавши третє місце у світі у неофіційному загальнокомандному заліку, та друге – за кількістю медалей, наша паралімпійська збірна команда з зимових видів спорту  привернула величезну  увагу Європи та світу до України, а для українського суспільства вона показала можливості громадянина України, який має проблеми інвалідності.

 

 

 6 квітня 2006 року, саме напередодні великого православного свята Благовіщення, Україна нагороджувала своїх героїв. У Червоній залі Маріїнського палацу відбулось урочисте вшанування Президентом України переможців ІХ зимових Паралімпійських ігор 2006 року - Національної паралімпійської збірної команди України з зимових видів спорту. У церемонії нагородження взяли участь Юрій Павленко, Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту, Іван Сахань, Міністр праці та соціальної політики України, Маркіян Лубківський, керівник Головної служби гуманітарної політики Секретаріату Президента.

 

Сьогодні ми вкотре раділи за наших членів паралімпійської збірної. Блага вість про нагородження наших спортсменів облетіла Україну та увесь світ ще за кілька днів до 6-го квітня – а сьогодні національну збірну команду України з зимових видів спорту вшановував Глава держави Віктор Ющенко.   

 

Урочистість розпочалась зі звуків Гімну України та привітального слова Президента України. Звертаючись до спортсменів, Віктор Ющенко подякував їм за досягнення, що сприяють закріпленню позитивного іміджу України на міжнародній арені. "Ви зробили те, що мусять робити дипломати, політики. Ви зробили те, що повинен зробити кожен громадянин України, – сказав Віктор Андрійович, додавши, - Вам це вдалось - Ви перевершили всі наші сподівання, і це - ваш подвиг". 

 

Президент відзначив важливість почесного третього місця нашої команди у світі, а також особливо відмітив досягнення Оленки Юрковської. "Олена Юрковська – унікальна людина, яка визнана кращою спортсменкою ІХ Паралімпіади. Це є дійсно гордість нашої нації". Окремо Віктор Ющенко відзначив роботу тренерів, лікарів, помічників, продуктивну роботу усієї команди. 

 

Він також повідомив, що саме 6 квітня, напередодні цієї урочистої події, підписано Указ про заснування 100 президентських стипендій для дефлімпійців, паралімпійців та їхніх тренерів. Раніше, перед початком Паралімпійських ігор, Президент неодноразово наголошував, що держава бере на себе зобов’язання однаковою мірою підтримувати всіх спортсменів, включно з тими, що мають фізичні вади. "Попередня наша домовленість сьогодні починає працювати", – сказав В. Ющенко.

 

Урочиста церемонія продовжилась таким щемким та хвилюючим дійством - нагородженням переможців. Першою свою нагороду - орден «Золота Зірка»  - отримала Олена Юрковська – справжня зірка паралімпійського спорту - багаторазова чемпіонка та призерка Паралімпійських ігор з біатлону та лижних гонок, найкраща спортсменка ІХ Паралімпійських ігор 2006 року. (Нещодавно Оленці – лідеру світового паралімпійського спорту було присвоєно звання Героя України). 


Орденом "За заслуги" ІІ ступеня нагороджено Лук’яненка Віталія – чемпіона, срібного призера з біатлону та бронзового призера з лижних гонок та Мунца Олега – чемпіона та бронзового призера з лижних гонок. Однойменний орден ІІІ ступеня отримали Бабар Борис – тренер-лідер чемпіона, бронзового призера О.Мунца, Іванов Володимир - тренер-лідер чемпіонів і призерів В.Лук'яненка і О.Мунца, Костюк Юрій – чемпіон, срібний та бронзовий призер з лижних гонок, срібний призер з біатлону.


Орден княгині Ольги ІІІ ступеня Президент вручив Батенковій Юлії – срібній призерці з біатлону, триразовій бронзовій призерці з лижних гонок, Павленко Людмилі -  срібній та бронзовій призерці з лижних гонок, дворазовій бронзовій призерці з біатлону,  Смирновій Тетяні – срібній призерці з біатлону, Трифоновій Світлані – срібній та бронзовій призерці з лижних гонок.
Васютинського Олександра та Кириченко Ірину – лижників, біатлоністів, багаторазових учасників Паралімпійських ігор, Морозова Владислава – бронзового призера з лижних гонок та Хижняка Сергія – бронзового призера з біатлону нагороджено орденом "За мужність" ІІІ ступеня.


Медаль "За працю і звитягу" отримали Агеєнко Ольга – тренер-лікар штатної збірної команди України серед спортсменів-інвалідів, Бурий Ігор – заступник начальника Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт", Дружинович Валерій – тренер срібної, триразової бронзової призерки Ю.Батенкової, Матіяш Оксана  - начальник відділу Національного комітету спорту інвалідів України.


Почесне звання "Заслужений працівник фізичної культури і спорту України" присвоєно тренерській команді – Ворчаку Миколі, Казакову Валерію, Лагутіну Віктору, Сторожку Володимиру, Терещенку Івану.
Президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич отримав із рук Віктора Ющенка орден князя Ярослава Мудрого V ступеня
  

Валерій Михайлович висловив слова подяки уряду та главі держави за високу оцінку роботи паралімпійців та за підтримку збірної команди України. Він наголосив, що своїми успіхами спортсмени завдячують, насамперед, власній згуртованості й високому командному духу: "Одним, і чи не самим головним із чинників блискучої перемоги є наявність і злагоджена робота консолідованої команди".  

 

 "Ми показали українському суспільству, на що здатний інвалід, громадянин України", – сказав В. Сушкевич. Проте, не зважаючи на досягнення паралімпійців, Валерій Михайлович зробив акцент на проблемних питаннях інвалідів:


- У святкову хвилину не прийнято говорити про проблеми. Але я прошу Президента України Віктора Ющенко особисто звернути увагу на три питання. Ми вже три роки добиваємось будівництва штаб-квартири на НСК Олімпійський, проте до сих пір ця проблема не вирішується. Також, просимо усунути несправедливість щодо тренерів і спеціалістів, котрі працюють з інвалідами - заробітна платня у фахівців зі спорту інвалідів у 2 - 2,5 рази нижча, ніж у олімпійців. І третє, ми просимо підтримки Президента у створенні зимової реабілітаційно-спортивної бази підготовки спортсменів-інвалідів.  Сама ідея її створення викликає супротив деяких чиновників вже сьогодні. Просимо вашого сприяння у вирішенні цих питань, так само як інших загально-соціальних проблем інвалідів.
 

Зустріч була приємною і задушевною. Не обійшлось і без традиційного шампанського. Віктор Андрійович із задоволенням підняв келих за славні перемоги наших спортсменів.

 

Прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України

 

 
<   >