ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Листопад ( 2018 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
РЯТУЙМО РАЗОМ!
Благодійний проект
Календар спортподій
. $database-
Спортивні рекорди

 

Спонсори
 

    


  

  

    

  

  

  

Медiа-партнери

ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЯ ОБОЗРЕВАТЕЛЬ


bigmir.net


isport


convergo


Луверс


Партнери

lifecell

ЖИТТЯ СТАЄ ЦІКАВІШИМ Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
02.09.2007

ЖИТТЯ СТАЄ ЦІКАВІШИМ: ДЕБЮТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАРАЛІМПІЙСЬКОЇ ЗБІРНОЇ В АКАДЕМІЧНОМУ ВЕСЛУВАННІ

Збірна команда з України у кількості восьми спортсменів вперше взяла участь у міжнародних змаганнях з академічного веслування, що проводився в м. Мюнхен, Німеччина з 24 серпня по 2 вересня 2007 року. Дебют українських спортсменів у цьому виді спорту удався: два екіпажі з трьох (AW1x та TA2х) вибороли паралімпійські ліцензії, увійшли до фіналів і стали четвертими та шостими відповідно.

Важливо, що саме цей чемпіонат став першим міжнародним форумом, в якому підтримано участь нашої паралімпійської збірної офіційним спонсором Національного комітету спорту інвалідів України та національної паралімпійської збірної з літніх видів спорту - оператором мобільного зв'язку - life:). Нагадаємо, що нещодавно, 21 серпня 2007 року відбулось укладення спонсорської угоди оператора мобільного зв'язку - life:) з Національним комітетом спорту інвалідів України.

 

Мюнхенський чемпіонат світу з академічного веслування привернув увагу усієї світової спортивної спільноти, у тому числі і ЗМІ не тільки тим, що в ньому брали участь спортсмени із 63 країн світу, але й тим, що саме тут вони виборювали олімпійські та паралімпійські ліцензії. Оскільки, згідно завдань міжнародної федерації, даний чемпіонат проводився як для здорових спортсменів – академічне веслування, так і, водночас, для спортсменів-інвалідів – адаптоване веслування.  Доречі, пряма трансляція чемпіонату проводилась не тільки міжнародними ЗМІ: українські вболівальники могли "наживо" побачити трансляцію з Мюнхену, яка проводилась вітчизняним спортивним телеканалом Мегаспорт.

 

Приємно зазначити, що українські паралімпійці гідно дебютували та яскраво заявили про себе в цьому виді спорту: два екіпажі з трьох (AW1x та TA2х) вибороли паралімпійські ліцензії, увійшли до фіналів і стали четвертими та шостими відповідно (див. табл.). Своєрідною цікавинкою нашої різновікової збірної є те, що до її складу увійшла мастита спортсменка-паралімпійка Ірина Кириченко, котра впродовж багатьох років успішно займалась зимовими видами спорту та виступала за честь паралімпійської команди в зимових Паралімпіадах, у тому числі, в Паралімпійському Турині-2006. До речі, Ірина та її партнер по човні  - Іванов Дмитро вибороли паралімпійську ліцензію.  В одиночному човні, як зазначалось раніше, виборола ліцензію Купріянова Світлана.

 

Загалом, національну паралімпійську збірну представляли спортсмени-інваліди з 3-х областей: Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської, причому, здебільшого, з вадами опорно-рухового апарату (за виключенням Пухаєвої Олени – ураження зору - В3). Національна паралімпійська команда України була представлена  у трьох класах човнів: у класі AW1x (жіночий одиночний човен), TA2х (змішаний парний екіпаж) та  LTA4х (змішана четвірка з рульовим). 

 

 

Склад національної збірної з академічного веслування:

 

1

Купріянова Світлана   - жіночий одиночний човен - AW1x

1957 р.н

Дніпропетровська обл.

2.

Іванов Дмитро – змішаний парний екіпаж - TA2х

1974 р.н.

Дніпропетровська обл.

3.

Кириченко Ірина - змішаний парний екіпаж - TA2х

1961 р.н.

Дніпропетровська обл.

4.

Шарубін Володимир - змішана четвірка з рульовим  - LTA4х

1960 р.н.

Дніпропетровська обл.

5.

Горбонос Павло – змішана четвірка з рульовим - LTA4х

1972 р.н.

Дніпропетровська обл.

6

Козлов Володимир - змішана четвірка з рульовим  - LTA4х

1966 р.н.

Херсонська обл.

7.

Бурба Марина – змішана четвірка з рульовим  - LTA4х

1979 р.н

Запорізька  обл.

8

Пухаєва Олена - змішана четвірка з рульовим  - LTA4х

1961 р.н.

Дніпропетровська обл.

 

Зауважимо, що даний вид спорту зовсім нещодавно почав розвиватися в нашій країні, і саме те, що першими міжнародними змаганнями для наших спортсменів став мюнхенський чемпіонат світу, привернуло увагу до цієї події всієї олімпійської та паралімпійської громади. 

 

За словами тренера збірної, Руслана Максимова, важливість участі нашої команди в чемпіонаті подібного рівня неможливо переоцінити з точки зору отриманого практичного досвіду та позитивних результатів, які стануть значущим поштовхом подальшого розвитку  адаптованого веслування в нашій державі.

 

За результатами виступу нашої паралімпійської збірної президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич підкреслив: "Особливо приємно і важливо, що даний чемпіонат не тільки став успішним почином для нашої паралімпійської команди з адаптованого веслування на високому міжнародному рівні та своєрідним дієвим стимулом для самої команди і для виду спорту в цілому. Він став успішним дебютом для офіційного спонсора Національного комітету спорту інвалідів України та національної паралімпійської збірної з літніх видів спорту - оператора мобільного зв'язку - life:). Впевнені, що саме з life:) наше бурхливе та насичене паралімпійське життя стане ще успішнішим, ще цікавішим!"

 

 
< Попередня   Наступна >