23242526272829
3031

Паралімпійська збірна з футболу спортсменів з вадами зору стала другою Надіслати електронною поштою
09.08.2007

Паралімпійська збірна з футболу спортсменів-інвалідів з вадами зору завоювала почесне 2 місце у ІІІ Чемпіонаті світу та ігор IBSA(Міжнародної Асоціації спорту незрячих),що проходив у Бразилії, м.Сан-Паулу та м.Сан-Каетано у серпні цього року

Хто не відчував або, навіть, не уявляв собі п’янкого та, водночас, захоплюючого подиху темпераментної Бразилії!!! Звуки кастанед, захоплююча грація бразильського танцю та чарівних бразилійок, шалене дійство бурхливих бразильських карнавалів,  нестримні фанати футболу, який вважається, практично, найулюбленішою грою та гордістю Бразилії...

Цього разу Бразилія захопила не тільки нестримною красою своїх традицій та природи, що зараз переживає прекрасну квітучу зиму,  але й проведенням Третього Чемпіонату світу та ігри незрячих IBSA, що проходив у  м.Сан-Паулу та м.Сан-Каетано з 28 липня по 8 серпня 2007 року: 61 країна та  1536 учасників змагались у п’яти видах спорту!!!

Зазначимо, що усього 3-й Чемпіонат світу включав, окрім захоплюючих змагань з футболу, який так обожнює ця країна,  змагання з легкої атлетики, голболу, дзюдо та плавання. Лідерські позиції за підсумком усіх видів змагань вибороли команди Росії, Білорусі та господарка Чемпіонату – Бразилія. Перше місце за кількістю золотих нагород в Чемпіонаті виборола збірна Росії – 54 нагороди (28 золота, 15 срібла, 11 бронзи), друга позиція належала Білорусі – 38 нагород (18 золота, 13 срібла, 7 бронзи), Бразилія – третє місце та 58 нагород(17 золота, 22 срібла, 19 бронзи). Цікаво, що за кількістю усіх завойованих нагород в цілому беззаперечним лідером стала національна  команда Іспанії – 62 нагороди, якій не вистачило1 золота до 3-ї позиції.За неофіційним загальним заліком збірна команда України (нашу державу представляло 40 спортсменів з вадами зору) зайняла 14 місце, завоювавши, в цілому 13 медалей - 3 золотих, 7 срібних та 3 бронзових нагород. А саме збірна з футболу проявила неабиякий професіоналізм, поклавши в загальний кошик досягнень блискуче срібло.

Чемпіонат світу зібрав найсильніші футбольні команди 4 країн (ураження зору категорія B1/В2/В3): Бразилії, Білорусії, Іспанії та України. В чесній та конкурентній боротьбі українська збірна стала 2-ою, "віддавши" золото сильному конкуренту – білоруській збірній (Іспанія стала 3-ю). Причому, боротьба за перше місце відбувалась після основного нічийного рахунку 1:1 серіями пенальті, де Білорусія перемогла з рахунком 3:2. Загалом, відбулось 4 гри, в яких наша збірна боролась за лідерство.

Нашу футбольну команду представляли 9 спортсменів з вадами зору та 2 тренери, один з яких – граючий. Причому, футболісти – різних вікових категорій, від 21 до 47 років...

Склад команди з футболу (ураження зору категорія B2/В3):

Спортсмени:

Мірошниченко Євген (м. Ромни, Сумська обл..) – 14 жовтня 1972 н.р.

Надточій Юрій (м. Чернігів) – 03 липня 1967 р.н.

Німецький Віталій (м. Чернівці) – 09 грудня 1977 р.н.

Луцик Андрій (Донецька обл..)  - 12 червня 1971 р.н.

Шевчук Віктор (м. Суми) – 24 червня 1969 р.н.

Аврамов Олег (Харківська обл..) – 20 серпня 1986 р.н.

Савосько Віктор (м. Чернігів) – 28 січня 1960 р.н.

Гуменюк Антон (м. Суми) – 22 вересня 1983 р.н.

Васильєв Роман (Сумська обл..) – 11 липня 1970 р.н.

Тренери:

Чхайло Микола Борисович – головний тренер (м.Суми) – 03 листопада 1966 р.н.

Кравченко Ігор (граючий тренер) (м.Суми) – 04 грудня 1970 р.н.

Найсильнішими футболістами, за неофіційним заліком, визнано капітана команди та бомбардира – Надточія Юрія, захисника Савоська Віктора. Найбойовішим був форвард Луцик Андрій, а шалений успіх серед бразильських вболівальників завоював голкіпер Гуменюк Антон. Цікаво, що нестримні фанати футболу просто охопили Антона, практично, кільцем своєї уваги та щирого захоплення зразу ж після фінальної гри.

Наступний такий міжнародний форум очікується лише приблизно через 4 роки... Але не потрібно лише очікувати на Чемпіонат світу та ігри IBSA– нас чекає багато інших цікавих змагань, в яких прийматимуть участь українські паралімпійці - спортсмени з вадами зору.