ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Листопад ( 2018 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
РЯТУЙМО РАЗОМ!
Благодійний проект
Календар спортподій
. $database-
Спортивні рекорди

 

Спонсори
 

    


  

  

    

  

  

  

Медiа-партнери

ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЯ ОБОЗРЕВАТЕЛЬ


bigmir.net


isport


convergo


Луверс


Партнери

lifecell

В Києві презентували Благодійну програму "Рятуймо разом" для людей з інвалідністю та членів їх сімей Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
10.07.2014

https://www.youtube.com/watch?v=4uHSq36H0vY&list=UUwUhP5Hb_9A8ag6dkMtcmzw

Сьогодні, 10 липня, в агенції Укрінформ відбулась презентація Благодійної програми для людей з інвалідністю та членів їх сімей, вимушених переселенців із зони АТО: «Рятуймо разом!». У заході взяли участь: Валерій Сушкевич - голова Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, пенсіонерів та інвалідів, голова Національної Асамблеї інвалідів України; Герой України; Наталія Скрипка - виконавчий директор Національної Асамблеї інвалідів України; Олег Дрюма - президент Асоціації "Європейська Асоціація з прав інвалідів"

 

Враховуючи ситуацію, яка склалася на Сході України, в Донецькій та Луганській областях, де проходять бойові дії, багато людей змушені залишити свої домівки і виїхати з цих регіонів, в надії зберегти своє життя та життя своїх рідних. У особливо складній ситуації опинилися громадяни з інвалідністю, оскільки без сторонньої допомоги вони не в змозі покинути свої домівки, а якщо і з'являється така можливість, виникає інша проблема - відсутність в регіонах України чітко визначених місць (санаторіїв, баз відпочинку та інших закладів), які б були пристосовані (пандуси, ліфти, санітарні кімнати та інше) для проживання осіб з інвалідністю та готовими їх прийняти.

 

Труднощі пов'язані не тільки з переїздом осіб з інвалідністю з територій, де проходять бойові дії, а й з іншими чисельними проблемами вже на безпечній території України, зокрема це організація проживання, повноцінного харчування, лікування, побутового облаштування, а також забезпечення соціальної, юридичної, правової, психологічної та іншої допомоги переселенцям.

 

В Донецькій та Луганській областях загалом проживає понад 372 000 осіб з інвалідністю, серед яких 1 групу мають - 42 000 осіб (тобто ті громадяни, які потребують сторонньої допомоги), а також 21 200 дітей з інвалідністю.

 

За неофіційними даними на цей час із зони АТО виїхало близько 40 тисяч громадян, із них - близько 5 тисяч громадян з інвалідністю (майже 2%). Інші громадяни з інвалідністю, які не змогли виїхати із зони проведення АТО, практично залишилися один на один зі своїми бажаннями боротися за життя: лежачі («прикуті» хворобою до ліжка); ті люди, які пересуваються на інвалідних візках, милицях, незрячі. Більшість з цих українських громадян не можуть самостійно евакуюватися і, на сьогодні, залишаються одні в квартирі: без їжі, води, ліків, пенсії, допомоги соціального працівника - фактично, приречені на смерть. Більшість підопічних психоневрологічних будинків-інтернатів 3-4 профілю (для важкохворих людей з інвалідністю) залишаються в зоні АТО.

І тут нам всім (в першу чергу державним інституціям і представникам громадянського сектору) необхідно терміново вжити всіх можливих заходів для забезпечення першочергових потреб цих громадян (хоча б в плані забезпечення продуктами харчування і водою, медикаментами), фактично - захисту права на ЖИТТЯ.

 

На сьогодні місто Одеса та Одеська область стали своєрідним центром для тимчасового переселення осіб з інвалідністю зі Сходу України, оскільки має для цього найбільшу в Україні інфраструктуру санаторіїв та баз відпочинку. Вони вже прийняли понад 800 осіб з інвалідністю та членів їх сімей і надалі продовжують приймати громадян з Донецької та Луганської областей України. Практична діяльність громадських організацій та досвід роботи у надзвичайній ситуації надає можливість стверджувати про збільшення кількості осіб з інвалідністю, які будуть прибувати із зони АТО та яким необхідна всебічна допомога.

 

Проблеми, з якими стикаються громадяни з інвалідністю - вимушені переселенці із зони проведення АТО:

- ПЕРША ПРОБЛЕМА - організація виїзду із зони проведення АТО в безпечну зону:

 

  • Відсутність інформації щодо можливості виїзду. Були випадки надання недостовірної інформація (невідомо хто організує виїзд, куди везуть). Тому люди бояться дзвонити, аби не потрапити ще в більшу халепу!
  • Обмеження чи відсутність коштів і транспорту для проїзду з місця проживання до вокзалу;
  • Неможливість самостійного виїзду до залізничного вокзалу внаслідок тяжкого стану здоров'я, відсутності транспорту, безпеки пересування;
  • Відсутність квитків на потяг, відсутність спеціальних вагонів для перевезення людей з інвалідністю з тяжкими порушеннями опорно-рухового апарату, внаслідок чого вони не в змозі виїхати із зони АТО.

 

 

- ДРУГА ПРОБЛЕМА - КУДИ ЇХАТИ, РОЗМІЩЕННЯ ТИМЧАСОВИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ З ІНВАЛІДНІСТЮ І СТВОРЕННЯ ВІДПОВІДНИХ УМОВ.

 

  • Майже відсутня інформація щодо наявності місць, придатних для тимчасового розташування громадян з інвалідністю. Наприклад, Мінсоцполітики анонсувало вільних 12 тисяч ліжко-місць, зокрема, в системі соціального захисту (будинках-інтернатах психоневрологічного профілю). Однак, ці місця на даний час зайняті підопічними.
  • Відсутня державна фінансова, матеріально-технічна підтримка закладів, які здійснюють поселення переселенців, здійснення їх харчування.

 

- ТРЕТЯ ПРОБЛЕМА - ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ І ЗАЙНЯТІСТЬ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ, ВЧАСНА ВИПЛАТА ПЕНСІЙ І ДЕРЖАВНИХ СОЦІАЛЬНИХ ДОПОМОГ. Знову ж таки, внаслідок неналежного адміністрування цієї проблеми вона залишається досить болючою.

 

В даній ситуації виникає необхідність координації дій та об'єднання зусиль громадських організацій, державних та приватних структур щодо вирішення нагальних проблем вимушених переселенців з інвалідністю.

 

Національна Асамблея інвалідів України та Європейська Асоціація прав інвалідів започаткували спеціальну Благодійну програму для надання допомоги особам з інвалідністю, вимушеним переселенцям із зони АТО - «Рятуймо разом!». На момент прийняття цієї програми практично відсутня скоординована державна допомога у вигляді організації безпечного виїзду людей із зони АТО, фінансування переїзду, проживання та харчування даної групи населення.

Для реалізації Програми НАІУ та Асоціація домовилися про наступні напрямки діяльності:

• перевезення людей з інвалідністю в зоні проведення АТО, а також допомога у придбанні квитків на перевезення залізничним (авто) транспортом з території з Луганської та Донецької областей; 

• перевезення авто транспортом людей з інвалідністю до місць компактного поселення (санаторії, бази відпочинку тощо) у м. Одеса та Одеській області, інших регіонах України;

• організація проживання, а саме розміщення людей з інвалідністю в місцях компактного поселення (санаторії, бази відпочинку тощо) з необхідними умовами для зручного проживання;

• організація харчування:

• організація надання необхідної медичної допомоги для людей з інвалідністю;

• облаштування побуту, зокрема через надання гуманітарної допомоги для зручного проживання людей з інвалідністю;

• пошук у працевлаштуванні, тимчасовій зайнятості. 

 

Для перерахування коштів використовуйте наступні дані:

 

одержувач платежу: ВГО НАІУ;
код ЄДРПОУ/ДРФО: 26114037;
банк одержувача: ПАТ КБ «ПриватБанк», м. Київ (Україна);
номер рахунку 26007052624054, валюта UAH (Українська гривня);
код банку (МФО) : 320649 ;
призначення платежу : Благодійний внесок на Програму «Рятуймо разом!»

 

Детальніше про програму та діяльність читайте за посиланням www.sos.naiu.org.ua/

 

 

 
< Попередня   Наступна >