ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
2018
³
䳿
³
'

free counters

Live Traffic Feed
˲
- Ѳ   
10.09.2007

ЗАПАЛЬНИЙ ПРОРИВ УКРАЇНСЬКИХ ВОЛЕЙБОЛІСТОК: У ЗДОБУТТІ ЛІЦЕНЗІЙ В ПЕКІН НЕХАЙ ПАСУТЬ ЗАДНІХ ІНШІ

10.09.07 р.: прес-реліз участі збірної команди України з волейболу сидячи серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату у Чемпіонаті Європи 2007 року

Вчора, 9 вересня, в аеропорту Бориспіль президент Національного комітету спорту інвалідів України, В.М. Сушкевич та представники Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт" та мас-медіа зустрічали збірну команду України з волейболу сидячи серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату, яка повернулась з Угорщини з Чемпіонату Європи з волейболу сидячи (з 03 по 09 вересня 2007, м. Нірегіхаза). Навіть дощова й прохолодна погода Угорщини не спинила бойового запалу та настроєності на перемогу наших спортсменів: саме українська жіноча збірна у складі 9 паралімпійок зробила надзвичайний прорив у волейболі сидячи. Вперше за всю історію розвитку цього виду спорту в Україні наші дівчата завоювали друге місце в Європі. Ця й довгоочікувана, і несподівана перемога не випадкова: вона відбулась саме завдяки підвищенню професійності та спортивної майстерності команди, частковому оновленню її складу, зміні командної мотивації, тактики та стратегії тренувань. Цікавим є й те, що ця перемога стала не тільки надбанням Національного комітету спорту інвалідів України, але й справжньою "спортивною приємністю" для офіційного спонсора Національного комітету спорту інвалідів України та національної паралімпійської збірної з літніх видів спорту – оператора мобільного зв'язку - life:).

Зазначимо, що з часу укладення спонсорської угоди з Національним комітетом спорту України - 21 серпня 2007 року - це вже друга перемога українських паралімпійських збірних з літніх видів спорту на міжнародних змаганнях та завоювання ними ліцензій на XIII Паралімпійські ігри (першими стали веслувальники), участь у яких підтримуватиме офіційний спонсор НКСІУ та офіційний спонсор національної паралімпійської збірної  мобільний оператор life:).

 

Загалом у міжнародних змаганнях в Угорщині брали участь 19 збірних команд (12 чоловічих та 7 жіночих). Всього ж на чемпіонаті були представлені 14 країн Європи. Нашу країну представляло дві команди – чоловіча та жіноча у складі 19 спортсменів (9 дівчат та 10 хлопців).

 

Участь українських команд у цьому турнірі стала вирішальною в процесі здобуття ліцензій на Паралімпійські ігри 2008 року. Жіноча збірна команда здобула ліцензію на Паралімпійські ігри, показавши найкращий результат за всю історію виступів команди на міжнародних змаганнях такого рівня – друге місце. Поступились на цьому турнірі українські волейболістки тільки Чемпіонам світу – збірній Голландії.

 

На жаль, не так вдало виступила чоловіча команда, хоча також показала найкращий результат за всю історію виступів команди на міжнародних форумах – 5 місце. Цей результат не дозволив команді кваліфікуватися на Паралімпійські ігри, але його також можна вважати позитивним, адже він окреслив значний прогрес команди  - на минулому чемпіонаті Європи українські волейболісти були лише 10-ми.  Чемпіонами Європи серед чоловіків стала збірна команда Боснії та Герцеговини, захистивши свій титул, здобутий в 2005 році. Збірні команди Росії та Німеччини посіли 2-е та 3-е місця відповідно.

 

Важливо також відзначити, що два українських спортсмени з ураженнями опорно-рухового апарату увійшли до символічних збірних чемпіонату Європи серед чоловіків та жінок. Так, представник Київської області - Денис Битченко отримав кубок як найкращий атакуючий гравець, а сама юна представниця нашої жіночої збірної – дніпропетровчанка Ілона Юдіна  - стала найкращим польовим гравцем в жіночій номінації. Дані номінації були визначені за результатами анкетування тренерів команд.

 

В цілому, виступ українських команд став найбільш вдалим за всю історію розвитку цього виду спорту в Україні. Своєю майстерністю та цікавою грою наші спортсмени просто захопили не тільки вболівальників, але й гравців та тренерів інших команд. Коментуючи гру такого класу, Олена Андріївна Зайцева, генеральний секретар Національного комітету спорту інвалідів України відмітила, що для обох команд -  і для жіночої, і для чоловічої - такий результат є новою відправною точкою для подальшої роботи з вдосконалення та відточування своєї майстерності, особливо це стосується дівчат-волейболісток – адже для них вже через рік справжнім відповідальним екзаменом стануть XIII Паралімпійські ігри в Пекіні. Що ж, наше волейбольне життя також стає цікавішим і насиченішим...     

 
<   >