19202122232425
262728

Підсумок Чемпіонату світу з плавання -2006 Надіслати електронною поштою
08.12.2006

Підсумок Чемпіонату світу з плавання по-українськи: 47 нагород, 4 світових рекорди та З місце в світі після США та Британії

Чемпіонат світу з плавання Міжнародного паралімпійського комітету закінчився... Він проходив в ПАР, м. Дурбані, що знаходиться на сонячному узбережжі Південно-Африканської республіки.

Саме там змагались близько 550 спортсменів з 49 країн світу для того, щоб завоювати кваліфікаційні ліцензії на ХІІІ літні Паралімпійські ігри 2008 року (м. Пекін, Китай).

Нашу команду представляло 27 спортсменів з 14 регіонів.

Чемпіонат світу приніс нашій команді сенсаційну перемогу – 4 світових рекорди, 3-тє місце в світі та 47 нагород, з яких 21 золота, 16 срібних, 10 бронзових.

Беззаперечним лідером змагань в ПАР став учасник багатьох міжнародних спортивних турнірів, п’ятикратний чемпіон Паралімпіади-2004 Смирнов Віктор, котрий виборов 7 почесних нагород. Він став чотирикратним золотим призером української паралімпійської збірної, вигравши змагання на дистанціях 400м вільним стилем (4:50.37), 100м метрів на спині (1:11.26), 100м батерфляєм (1:05.49) та 200м комплексом (2:30.22). Крім золотих медалей, до своєї скарбнички Віктор додав також три срібні медалі, вигравши змагання на дистанціях 100м вільним стилем (1:01.18), 100м брасом (1:18.67) та 50м вільним стилем (27.89). Зазначимо, що цих результатів Віктор досяг всупереч травмі, що отримав на тренуваннях перед змаганнями.

Не відставала за кількістю золота відома всім чемпіонка грецької Паралімпіади Олена Акопян – 4 нагороди прикрасили скарбничку нашої спортсменки. Олена виграла запливи на дистанціях 50м вільним стилем (36.63), 200м вільним стилем (2:54.36), 50м батерфляєм (40.96) та 100м вільним стилем (1:20.10).

Справжньою приємною несподіванкою цих змагань став Веракса Максим, котрий будучи дебютантом, здобув три медалі найвищої проби, вигравши змагання на дистанціях 100м вільним стилем (52.89), 100м на спині (1:02.66) та 50м вільним стилем (23.99). При цьому на дистанції 100м вільним стилем Максим встановив подвійний рекорд світу, тобто покращив результат як у попередньому, так і у фінальному запливах.

Виноградець Дмитро (S3) (Полтавська обл.) – 2 золота + 2 срібла + 1 бронза

Семенова Наталія (S2) (м. Київ) – 1 золото + 3 бронзи

Заводний Максим (SB13) (Хмельницька обл.) – 28.02.1985 – 1 золото + 1 золото в естафеті

1

(Хмельницька обл.) Стабровський Антон (S12)

*РС – рекорд світу

*ПРС – подвійний рекорд світу (встановлений у попередньому і у фінальному запливах)