ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Жовтень ( 2018 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
РЯТУЙМО РАЗОМ!
Благодійний проект
Календар спортподій
. $database-
Спортивні рекорди

 

Спонсори
 

    


  

  

    

  

  

  

Медiа-партнери

ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЯ ОБОЗРЕВАТЕЛЬ


bigmir.net


isport


convergo


Луверс


Партнери

lifecell

Чи зможуть проголосувати вимушені переселенці із зони бойових дій Луганської та Донецької областей? Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
08.10.2014

https://www.youtube.com/watch?v=hfxKUfaReBc

 8 жовтня 11-00 відбулася прес-конференція на тему: «Чи зможуть проголосувати вимушені переселенці із зони бойових дій Луганської та Донецької областей?».  (Зала 1).

Організатор: Національна Асамблея інвалідів України

УчасникиВалерій Сушкевич  - Голова Комітету Верховної Ради України, голова Національної Асамблеї інвалідів України; Жанна Усенко-Чорна  - заступник Голови Центральної виборчої комісії.

Голосуванню бійців на фронті може завадити парламент - ЦВК

Бійці, які перебувають у зоні АТО, можуть бути позбавлені права взяти участь у голосуванні на парламентських виборах, якщо Верховна Рада не внесе в останній день своєї роботи відповідні зміни.


Про це сказала заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна на прес-конференції в Укрінформі на тему: «Чи зможуть проголосувати вимушені переселенці із зони бойових дій Луганської та Донецької областей?», у якій також взяв участь голова комітету Верховної Ради, голова Національної Асамблеї інвалідів Валерій Сушкевич.


«У питанні голосування військовослужбовців, мобілізованих, добровольців є великі проблеми, враховуючи, що у них відсутній паспорт на руках (а за військовим квитком можуть голосувати тільки військовослужбовці), так і низку інших аспектів, які потребують невідкладної уваги Верховної Ради України», - сказала Усенко-Чорна.


За її словами, вітчизняним законодавством передбачено, що військовослужбовці реалізують своє право голосу на виборчих дільницях. «І, безумовно, їх необхідно включати за поданням командирів до державного реєстру виборців. Разом з тим, питання ще вивчаються. Буквально днями ЦВК вжила чергову спробу, щоб відповідний законопроект був розглянутий Верховною Радою України. Тут м'яч на полі Верховної Ради цілком і повністю. Все залежить від законодавця», - наголосила заступник голови ЦВК.


Водночас на уточнююче запитання кореспондента Укрінформу вона зауважила, що проблем із пораненими бійцями, які зараз перебувають у лікарнях та госпіталях, бути не повинно. «У стаціонарних лікувальних закладах утворені спеціальні дільниці на постійній основі. За поданням головного лікаря складається список виборців, і всі наші поранені будуть включені у нього», - запевнила Усенко-Чорна.


Зі свого боку, Валерій Сушкевич повідомив, що він особисто разом із Міністерством оборони також опрацював законопроект щодо голосування бійців на фронті і передав його у профільний комітет.


«Якась дивна ситуація, що немає ніякого руху стосовно того, щоб забезпечити голосування наших героїв. Залишився один день, щоб фактично встигнути прийняти і підписати закон, який регламентує голосування тисяч людей, які захищають на Сході Українську державу і український народ», - констатував він.

Усенко-Чорна не очікує масових фальсифікацій на виборах

На дочасних парламентських виборах у ЦВК не прогнозують масштабних фальсифікацій за допомогою голосування вдома через так звані «епідемії хвороб».


Про це сказала, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна на  прес-конференції на тему: «Чи зможуть проголосувати вимушені переселенці із зони бойових дій Луганської та Донецької областей».


«На сьогодні, я вас можу запевнити, це (масові голосування вдома - ред.) перестало бути проблемою після сумнозвісних виборів президента у 2004 році. Зараз це певною мірою є міф, ніж реальність», - відповіла Усенко-Чорна.


Вона пригадала, що у 2004 році масове голосування вдома з причини якихось надуманих хвороб було одним із «механізмів фальсифікації результатів волевиявлення громадян».
«На сьогодні фізично здійснити такі фальсифікації неможливо. Тому що із малою пересувною скринькою ходять члени комісії, які не можуть у значній кількості відволікатися від процесу голосування. Переносних скриньок лише дві. І це дуже мізерний відсоток людей, які голосують за місцем перебування», - пояснила заступник голови ЦВК.


За її словами, коло осіб, які мають право голосувати вдома, доволі обмежене: «Це інваліди, які дійсно прикуті до ліжка, як правило, інваліди першої групи, або особи похилого віку, які давно втратили можливість пересуватися. Цей відсоток дуже малий і по більшості округів не сягає навіть одного відсотка.


Тому на сьогодні ми зробили виборчий процес максимально прозорим, чесним і справедливим. І такі технології відійшли у минуле», - підсумувала Усенко-Чорна.

Усенко-Чорна шукатиме управу на деяких суддів у Генпрокуратурі

Заступник голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) Жанна Усенко-Чорна оскаржуватиме у вищих інстанціях, зокрема у Генпрокуратурі, дії деяких представників Феміди, які всупереч уже ухваленим рішенням ЦВК поновлюють право ряду кандидатів балотуватися до парламенту.


Про це вона сказала на прес-конференції на тему: «Чи зможуть проголосувати вимушені переселенці із зони бойових дій Луганської та Донецької областей?», що відбулася в середу в Укрінформі.


«Я планую звернутися до Генеральної прокуратури, Верховної Ради, до Вищої ради юстиції, до Вищої кваліфікаційної комісії суддів із тим, щоб було надано відповідну оцінку діям суддів. У межах одного й того ж суду, в межах  одних і тих же фактичних обставин, виносяться абсолютно протилежні за своїм змістом судові рішення», - сказала Усенко-Чорна.


Таке своє рішення вона прийняла на підставі грунтовного аналізу. «Там є окремі думки окремих суддів на предмет їх законності. У Кримінальному кодексі є стаття 375 за ухвалення завідомо незаконного неправосудного рішення. Особисто я у тих рішеннях, з якими вже ознайомилася, вбачаю ознаки вчинення саме таких дій», - додала заступник голови ЦВК.  


Усенко-Чорна переконана, що подібні судові рішення призводять до дискримінації громадян у їхніх правах. «Тобто, одним кандидатам (судді кажуть - ред.) - «так», а іншим, у такій же ситуації, - «ні». Така практика є дуже суперечлива. Така практика Вищого адміністративного суду, який зобов'язаний стежити за тим, щоб однаково застосовувалося законодавство, породжує серйозні проблеми у діяльності Центральної виборчої комісії. Як мінімум - це дискримінує кандидатів у їхніх правах», - підсумувала вона.

ЦВК спростила умови голосування для переселенців

Центральна виборча комісія в оперативному порядку ухвалила рішення, яким спрощуються умови голосування на парламентських виборах для вимушених переселенців із Донбасу та Криму.


Про це сказала заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна на  прес-конференції в Укрінформі на тему: «Чи зможуть проголосувати вимушені переселенці із зони бойових дій Луганської та Донецької областей?», в якій також узяв участь  голова комітету Верховної Ради України, голова Національної асамблеї інвалідів України Валерій Сушкевич.


«Центральна виборча комісія буквально вчора ухвалила документ, який значно спрощує процедуру зміни місця голосування виборців не за місцем своєї виборчої адреси. Для цього необхідно звернутися до одного із органів ведення державного реєстру виборців, яких в Україні нараховується 724», - сказала Усенко-Чорна.


За її словами, органи ведення державного реєстру виборців створені і діють у районних державних адміністраціях і в містах обласного значення. «Відомості щодо розташування таких органів та їх адреси можна знайти на сайті ЦВК», - уточнила вона.


Заступник голови ЦВК також повідомила, що до відповідного органу громадянину України необхідно подати заяву певного зразка. «Є єдине обмеження. Така заява може бути подана до відповідного органу не пізніше 20 жовтня з тим, щоб громадянин був включений до уточнених списків виборців», - сказала вона.


Окрім цього, є ще одна особливість голосування для вимушених переселенців. «У разі зміни місця проживання громадянин зможе взяти участь у голосуванні тільки за депутатів, які включені до партійних списків. Він отримає лише один бюлетень. Він не братиме участь у виборах за мажоритарного кандидата. Це обумовлено необхідністю подолання такого соціального зла, як «виборчий туризм», - пояснила Усенко-Чорна.


Для жителів Донецької, Луганської областей та АР Крим, які через зовнішню агресію змушені  залишити своє місце проживання, ЦВК передбачила, що жодних документів, які підтверджують необхідність зміни місця голосування додавати не потрібно. «Лише паспорт і лише заява! За результатами такого звернення кожному громадянину видається посвідчення і громадянин включається до списку виборців», - сказала заступник голови ЦВК.


На уточнююче запитання кореспондента Укрінформу щодо  інших документів, які могли б засвідчити особу при втраті паспорта, Усенко-Чорна відповіла запереченням. «Скористатися пенсійним посвідченням чи водійським документом не можна, оскільки потрібно засвідчити приналежність громадянина до громадянства України. Якщо паспорт втрачений, є тимчасове посвідчення громадянина України і саме ним потрібно скористатися», - наголосила вона, додавши, що за останніми даними змінити місце свого попереднього голосування зголосилися вже 6 тисяч переселенців.


У свою чергу Валерій Сушкевич констатував, що протягом останнього часу на адресу очолюваного ним парламентського комітету надходить багато звернень від вимушених переселенців, які хочуть взяти участь у голосування, однак не знають, як. «Ухвалення ЦВК спрощеного порядку, який дозволить вимушеним переселенцям взяти участь у голосуванні, є вкрай необхідним. Адже такі люди нині проживають у багатьох областях України, і їх виборче право має бути реалізованим», - підсумував він.

 Джерело: http://www.ukrinform.ua/ukr/news/1979269

 

 
 
< Попередня   Наступна >