567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Українські паралімпійці стали другими у світі з лижних гонок та біатлону з 23 медалями Надіслати електронною поштою
17.12.2014

Сьогодні, в останній день змагань кубку світу з лижних гонок та біатлону, що проходив у фінському місті Вуокатті та об'єднав з 10 по 17 грудня 2014 року більше 100 спортсменів з 12  країн світу, національна паралімпійська збірна команда України поклала у свою скарбничку 2 золотих та 1 срібну нагороди. Виступ українських спортсменів можна оцінити як досить успішний, адже в цілому наша команда у складі 24 спортсмена (17 спортсменів з інвалідністю та 7 спортсменів-лідерів (гайдів)) виборола 23 медалі, серед яких 9 золотих, 6 срібних та 8 бронзових нагород та завоювала друге місце у світі після традиційно найчисельнішої команди Росії. Такий успішний виступ був забезпечений і за допомогою офіційних спонсорів Національного комітету спорту інвалідів України: компаній Воля, Allianz та Ощадний банк України.

Цікаво, що саме сьогодні, 17 грудня,  вперше усі паралімпійці змагались у біатлоні на короткій дистанції, стріляючи з електронних гвинтівок, і наші спортсмени показали себе достойно у цій дисципліні.

Золоті нагороди вибороли Кононова Олександра та Рептюх Ігор, срібна нагорода у Ляшенко Людмили.

Так, за підсумками змагань кубку світу Україна зайняла другу позицію після команди Росії у біатлоні, у лижних гонках та у загальнокомандному заліку.

Найкраще серед українських спортсменів виступили:

• Кононова Олександра, у доробку якої 4 золоті нагороди,
  • 2 золоті медалі, 1 срібна та 2 бронзові  - у Шишкової Оксани,
  • 2 золоті нагороди та 1 бронзова  - у Рептюха Ігоря,
  • 1 золота медаль та 1 бронзова  - в Решетинського Ярослава.

1

Заведеев А.А., Заведеев А.В., Мукшин В.П.

5

Кучерявий М.А., Заведеев А.А.,  Артемін Д.В.

15

Таким  чином, за  період  після  Паралімпіади 2014 року в Сочі  оновлений п'єдестал  «української  команди». За  відсутності  чемпіонів  Паралімпійських  ігор на цих  змаганнях  Лук'яненко Віталія та Павленко  Людмили, вперше  переможцем  став Решетинський Ярослав (з новим гайдом  Гергардтом Артуром), Шишкова  Оксана (гайд Нестеренко Лада) двічі  виборола  чемпіонський  титул.

Відкриттям  змагань  цього  кубку стали  Ляшенко  Людмила, яка  на  трасах  Паралімпіади  тільки  подавала  надії, а через практично  півроку - 3 срібні  нагороди, та Прилуцька Ольга  з  новим гайдом Бабарем Борисом, який раніше  був незмінним  гайдом  чемпіона Лук'яненко Віталія, напевно  це  теж  покращило  результати  Ольги.

Свій чемпіонський  статус яскраво  підтвердила  Олександра  Кононова, впевненіше  виступив  і  Ігор Рептюх.

Загалом на кубкові світу від команди України виступало 17 спортсменів з інвалідністю, серед який -  7 спортсменів з вадами зору та 10 - з ураженням опорно-рухового апаратуУ складі збірної команди - 6 жінок, 11 чоловіків

Із 17 спортсменів 3 спортсмени  - Дмитро Суярко, Олександр Казік, Сергій Романюк- дебютанти, які успішно пройшли кваліфікацію.

Середній вік команди - 22 роки.

Найстарший спортсмен збірної команди - Ткаченко Михайло - 37 років - наш прапороносець під час відкриття Паралімпійських ігор в Сочі. Він один виносив прапор України під час параду країн представляючи Україну. Таким чином національна паралімпійська збірна команда з зимових видів спорту протестувала проти агресії Росії.

Наймолодша учасниця - Павленко Катерина - 17 років.

Команда представлена 9 регіонами України: Вінницькою, Київською, Чернігівською, Харківською, Черкаською, Сумською, Закарпатською, Миколаївською та м. Києвом.

Цей кубок світу став першим міжнародним стартом для спортсменів у сезоні 2014/2015. Власне, ще перед початком змагань повторну медичну класифікацію пройшли Яровий Максим, Прилуцька Ольга, Ляшенко Людмила і серед нових спортсменів класифікацію пройшли Дмитро Суярко, Олександр Казік, Сергій Романюк.