ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
2018
³
䳿
³
'
. $database-

free counters

Live Traffic Feed

?
: 3
22!!!
- Ѳ   
28.03.2006

 

Прес-реліз виступу паралімпійської збірної команди на зимовому Чемпіонаті світу МПК з легкої атлетики

серед спортсменів з ураженнями ОРА, вадами зору та інтелекту

м. Больнас (Швеція),

22 - 27 березня 2006 року 

Ще гарячою є слава наших паралімпійців-зимників, які у чесній конкурентній боротьбі на ІХ зимових Паралімпійських іграх в Італії завоювали 25 нагород, ще світ з приємним подивом та захопленням говорить про наших чемпіонів, а ж тут – нова українська сенсація!

Наші паралімпійці-легкоатлети полюбляють цифру 22. Саме стільки нагород отримано українською збірною командою у м. Больнас (Швеція), де з 22 по 27 березня 2006 року проходив зимовий Чемпіонат світу МПК з легкої атлетики серед спортсменів з ураженнями ОРА, вадами зору та інтелекту. У змаганнях, окрім української збірної, приймали участь більше ніж 300 спортсменів із 36 країн світу:  команди  з Азербайджану, Австрії, Бельгії, Болгарії, Білорусі, Буркіна Фасо, Еквадору, Камеруну, Хорватії, Чеської Республіки, Данії, Естонії, Франції, Великобританії, Греції, Голландії, Гонконгу, Угорщини, Ірландії, Ірану, Латвії, Малайзії, Молдавії, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, Португалії, Росії, Словацької Республіки, Іспанії, Швеції, Об’єднаних Арабських Еміратів, Південної Африки, США.

Команду України на цих змаганнях представляли 15 спортсменів, серед яких - 7 спортсменів з ураженнями ОРА, 4 – з вадами зору і 4 – з вадами інтелекту.

Виступ нашої команди був досить успішним – 22 медалі, з яких 12 золотих, 3 срібних та 7 бронзових.

Золотими призерами стали:

Ботурчук Оксана (Дніпропетровська обл.) – біг на 400м, 60м;

Іванюхін Олександр (Донецька обл.) – біг на 400м, 60м;

Стрижак (Дяченко) Інна (Дніпропетровська обл.) – 400м, 60м;

Сеник Микита (Тернопільська обл.) – 60м;

Рудківська Тетяна (Дніпропетровська обл.) – 800м;

Голіней Андрій (Івано-Франківська обл.) – 3000м;

Дорошенко Олександр (Луганська обл.) – ядро;

Ясиновий Олександр (Київ) – ядро;

Киценко Іван (Харків) – стрибки у висоту.

 

Три срібних медалі дісталися Мальчик Аллі з Кіровограду за штовхання ядра – 9, 64м; Голінею Андрію на дистанції 1500м, а також Киценку Івану за потрійний стрибок – 14, 19м.

 

Бронзові медалі здобули Рудківська Тетяна (ядро та 400м)), Ібрагімов Дмитро (ядро). Даниліна Людмила (Херсон) виборола дві бронзи на дистанції 3000м та 1500м, Кравченко Сергій (Миколаїв) також отримав дві бронзи – біг на 400м та стрибки у довжину.

Загалом змагання пройшли досить успішно. Ті спортсмени, які вперше виїжджали на змагання, пройшли класифікацію та отримали міжнародний спортивний клас.

Вперше у складі делегації національної паралімпійської збірної України з легкої атлетики виступали спортсмени з вадами інтелекту, які теж пройшли класифікацію і отримали міжнародні класифікаційні картки міжнародної федерації INAS-FID.

 
<   >