17181920212223
24252627282930

Українські стрілки-дефлімпійці стали першими в Європі Надіслати електронною поштою
10.08.2015

Яскраво виступила національна дефлімпійська збірна команда України на 13-му чемпіонаті Європи з кульової стрільби серед спортсменів з вадами слуху, що проходив З 2 по 9 серпня 2015 року, в м. Пльзень (Чехія). Наша команда у складі 11 спортсменів, борючись за високі нагороди цього міжнародного спортивного форуму із 55 стрілками з  12 країн континенту (у тому числі 35 чоловіки і 20 жінок), посіла перше місце, здобувши 21 нагороду, у тому числі 8 золотих, 7 срібних та 6 бронзових. На другому місці у командному заліку - Росія, спортсмени якої здобули 18 нагород, а на третьому - Німеччина (8 нагород). Ще одне феноменальне досягнення наших спортсменів - це встановлення 7 рекордів Європи (більше, ніж у інших країн-учасниць).

Україну представляли: Сергій Фомін, Олександр Костик (Кіровоград), Олександр Колодій, Світлана Яценко (Луцьк), Анастасія Лазебник, Віолетта Ликова (Дніпропетровськ), Дмитро Петренко (Харків), Наталія Санькіна (Одеса), Олексій Пєтунов, Сергій Валованіс-молодший (Київ), Тетяна Певнєва (Київська область). Очолювали нашу спортивну делегацію  головний тренер Алла Томченко, тренер Олександр Платонов, технічний делегат СФГУ з кульової стрільби Сергій Валованіс-старший.

У стрільбі з пневматичної гвинтівки(10 метрів) жіноча команда України у складі: Світлани Яценко, Віолетти Ликової, Наталії Санькіної, здобула перше місце, набравши у сумі 1208,2 очка. Це новий рекорд Європи!

Світлана Яценко у індивідуальних змаганнях зі стрільби з пневматичної гвинтівки на 10 метрів посіла третє місце з результатом 181,6 очка, а у стрільбі на 50 метрів з трьох позицій показала 2-й результат - 434,4 очка.

Сергій Валованіс-молодший також здобув перше місце і встановив рекорд Європи, вибивши 612,4 очка у кваліфікаційних змаганнях серед чоловіків у стрільбі з пневматичної гвинтівки на 10 метрів.

У фіналі цього виду змагань Олександр Костик, набравши 205,1 очка, також посів перше місце і став рекордсменом Європи, Сергій Валованіс-молодший  - третє місце з результатом 179 очок. Чоловіча команда у складі Сергія Валованіса-молодшого, Олександра Костика, Дмитра Петренка здобула золоті нагороди і стала рекордсменами Європи, набравши в підсумку 1820, 4 очка.

У змаганні з стрільби на 50 метрів лежачи чоловіча команда у складі Сергія Валованіса-молодшого, Олександра Костика, Дмитра Петренка посіла перше місце з результатом 1835,6 очка, а у стрільбі на 50 м з трьох позицій вони показали третій результат - 3337 очок. З тих же трьох позицій Костик в індивідуальних змаганнях вибив 436,7 очка і посів друге місце.

Анастасія Лазебник, виступивши в індивідуальних змаганнях з пневматичного пістолету на 10 метрів, показала третій результат (357 очок).

У стрільбі з пневматичного пістолету на 10 метрів чоловіча команда України у складі: Сергія Фоміна, Олександра Колодія і Олексія Пєтунова. Набравши у підсумку 1672 очка, вони також встановили новий рекорд Європи.

Ще один рекорд Європи встановив у фіналі індивідуальних чоловічих змагань у стрільбі на 25 метрів по п'яти мішенях Олександр Колодій, який посів перше місце, набравши у підсумку 22 очка. У цьому ж виді змагань Сергій Фомін показав другий результат - 18 очок.

У фінальних змаганнях з стрільби на 50 метрів чоловіча команда у складі: Сергія Фоміна, Олександра Колодія і Олексія Пєтунова посіла 2 місце з результатом 1537 очок.

Олександр Колодій отримав золоту нагороду за виступ в індивідуальних змаганнях по стрільбі на 50 метрів, продемонструвавши результат у 177,5 очка. У стрільбі з пневматичного пістолету на 10 метрів (індивідуальні змагання) він посів друге місце з результатом 189,7 очка, а Сергій Фомін - третє місце (168,8 очка). У змаганнях на відстані 25 метрів Олександр Колодій посів друге місце з результатом  561 очко, а Сергій Фомін - третє місце з результатом у 559 очок.

Індивідуальні змагання з стрільби на 25 метрів (стандартний пістолет) виграв Сергій Фомін з результатом 542 очки.

Таких чудових результатів наші спортсмени досягли завдяки ефективній підготовці до змагань під час навчально-тренувальних зборів. Одні з трьох таких зборів відбувся у липні цього року у Польському місті Вроцлав. Там є всі необхідні умови, яких, на жаль, немає в Україні: відкритий тир, оснащений електронною системою визначення результатів. Профінансував поїздку нашої збірної на ці збори Український центр «Інваспорт», за що команда висловлює велику вдячність.

Українські спеціалісти з кульової стрільби продовжують пошук талановитої нечуючої молоді і оголошує набір нових спортсменів з різних областей України. З питань, які виникають у бажаючих займатись цим цікавим видом спорту, необхідно звертатись до технічного делегата СФГУ з кульової стрільби Сергія Валованіса-старшого за телефоном: + 380685919117 (СМС).