ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Звіти
. $database-
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Грудень ( 2018 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
<< Поперед.
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
РЯТУЙМО РАЗОМ!
Благодійний проект
Календар спортподій
. $database-
Спортивні рекорди

 

Спонсори
 

    


  

  

    

  

  

  

Медiа-партнери

ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЯ ОБОЗРЕВАТЕЛЬ


bigmir.net


isport


convergo


Луверс


Партнери

lifecell

Всеукраїнська Спартакіада серед дітей-інвалідів Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
23.07.2007

У світі нічого недосяжного немає, навіть, якщо у тебе – інвалідність. Це чотирнадцять років поспіль доводять дітки з інвалідністю, котрі щороку беруть участь у всеукраїнській спартакіаді "Повір у себе". Спартакіада щороку охоплює близько 25 тисяч українських хлопчиків та дівчаток з інвалідністю, цього року їх кількість збільшилась на 2 тисячі...

23 липня 2007 року в Національному центрі паралімпійської і дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів у м. Євпаторія, відбулось відкриття фінальних змагань  ХIV Спартакіади «Повір у себе» серед дітей-інвалідів. У відкритті взяли участь президент Державного фонду реабілітації інвалідів Польщі Ричард Віяс, голова Республіканського комітету з фізичної культури і спорту АР Крим,  заслужений  майстер спорту України Доценко Сергій Миколайович, мер м. Євпаторія Даниленко Андрій Петрович, віце-мер м. Євпаторія Батюк Валерій Васильович, Денисова Людмила Леонтіївна, народний депутат 5-го скликання, президент Національного комітету спорту інвалідів України Сушкевич Валерій Михайлович, начальник Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», президент Національної спортивної федерації інвалідів з розумовими та фізичними вадами Скугарева Оксана Анатоліївна, начальник Кримського республіканського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», заслужений працівник фізичної культури і спорту України  Кравченко Сергій Леонідович.

 

Цього року Центр прийматиме 250 дітей з інвалідністю для участі у фінальних змаганнях Спартакіади "Повір у себе". Кращі із кращих будуть змагатись у наступних видах спорту: легка атлетика, плавання, пляжний волейбол, настільний теніс. Аби вибрати кращих з кращих у відбірковому етапі брало участь близько 27 тисяч дітей з інвалідністю з усієї України. Фінальні змагання проходять з 24 по 30 липня 2007 року. Діти змагаються у наступних видах спорту: легка атлетика, плавання, пляжний волейбол, настільний теніс.

 

За щорічною спартакіадою ‛Повір у себе“  - велике майбутнє, адже це той потенціал, резерв, який буде поповнювати наші збірні команди, а саме головне – залучати до активних занять у фізкультурно-реабілітаційних групах, спортивних секціях дітей-інвалідів, надавати їм надію і віру у себе, власні сили та інтегрувати їх засобами фізичної культури та спорту у здорове життя.

 

З історії проведення Спартакіади "Повір у себе"

 

29 червня 1994 року Міністерство України у справах молоді, сім`ї і спорту видало наказ № 1493 ‛Про проведення Української Спартакіади детей-інвалідів на базі МДЦ ‛Артек“. Це був старт дитячих Паралімпійських ігор України.   І вже в серпні 1994 року табір ‛Морський“ приймає 200 дітей з різних регіонів України. В програму фінальних змагань ‛Повір у себе“ включені такі види спорту, як легка атлетика, шахи, настільний теніс, міні-футбол, волейбол, баскетбол.

 

Спортивні змагання дітей-інвалідів поступово набирають більше обертів, притягують увагу Уряду України, спортивних і громадських організацій і вже у 1995 році дітям-інвалідам виділяється 400 бюджетних путівок (ця кількість зберігалась протягом восьми років).  А ювілейного, 70-го для Артеку року, тут водночас зі Спартакіадою дітей-інвалідів проходили Дитячі Олімпійські ігри, на які приїхали юні спортсмени з України, Росії, Казахстану. Учасники Спартакіади ‛Повір у себе“ були включені до складу збірних команд таборів  разом із здоровими дітьми і одержали  медалі  переможців. Діти з вадами слуху стали абсолютними чемпіонами  у настільному тенісі і в естафетному бігу. Також були виграні естафети з плавання, баскетбольні змагання. Сердечні привітання з відкриттям ІІІ-ої Спартакіади надійшли від призерів Х Паралімпійських ігор: Олени Акопян, Ігора Горбенка, Юрія Андрюшина. На закритті в гостях у артеківців був 1-й в історії проведення паралімпійських ігор чемпіон з України Василь Ліщинський, який виступив перед учасниками з поздоровленнями і взяв участь у нагородженні переможців та призерів Спартакіади.

 

Тільки єдний раз за історію її проведення в 1996 році до програми змагань ІІІ-ої Спартакіади було включено дартс.

 

Попередні спартакіади показали, що й на регіональному рівні стали серйозно відноситись до дитячого спорту інвалідів. Створюються умови для роботи спортивних секцій, дитячо-юнацьких спортивних шкіл інвалідів, поширюється географія розвитку видів спорту, приходять нові тренери-професіонали. І ось VI Спартакіада ‛Повір у себе“ стала рекордною за кількістю учасників – 600.

 

Однак, через певні фінансові труднощі в країні наступного, 2000 року кількість путівок було зменшено до 400. Але це не завадило більш ніж 25 тис. хлопчикам і дівчаткам з вадами слуху, вадами зору, ураженнями опорно-рухового апарату, які щорічно беруть участь у відбіркових змаганнях Спартакіади ‛Повір у себе“, прагнути отримати путівки до фінальних змагань в Артеку.

 

З одного боку, старти в ‛Артеку“ стали чудовою школою людяності, доброзичливості, дружби і взаємодопомоги. З іншого – оскільки Артек вже не міг вмістити всіх фіналістів, адже спартакіада набрала досить потужних обертів та вийшла на більш високий рівень - естафетою для Національного центру паралімпійської та дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів в м. Євпаторія.

 

Саме тут, у Національному центрі паралімпійської і дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів в м. Євпаторія, вперше у 2004 році в рамках Спартакіади «Повір у себе» у фінальних змаганнях  з легкої атлетики, настільного тенісу, спортивного орієнтування, боротьби греко-римської і вільної, плавання і шахів взяли участь 100 дітей-інвалідів з вадами слуху.

 

Враховуючи досвід 2004 року, а також велику кількість дітей-інвалідів, які пройшли відбіркові змагання на право участі у фінальних змаганнях, Національний центр паралімпійської і дефлімпійської підготовки  та реабілітації інвалідів приймає на фінальні змагання спартакіади у 2005 році вже 200 дітей всіх нозологій, а в 2006 – 220 дітей.         Зважаючи на м’який клімат, сонячну погоду, тепле море, всі діти крім участі у  фінальних змаганнях Спартакіади, ще й оздоровилися, засмагли і повезли додому крім медалей і подарунків тільки позитивні емоції від перебування в Центрі.

 

Цього року Центр приймає вже 250 дітей для участі у фінальних змаганнях Спартакіади "Повір у себе". Кращі із кращих змагаються у наступних видах спорту: легка атлетика, плавання, пляжний волейбол, настільний теніс.

 

Загалом, відбірковим етапом в попередні роки охоплено 25 тисяч  дітей (щорічно), у 2007 році  - 27 тисяч діток з інвалідністю.

 

 

Додаткова інформація:

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ПАРАЛІМПІЙСЬКОЇ ТА ДЕФЛІМПІЙСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ І РЕАБІЛІТАЦІЇ ІНВАЛІДІВ В М. ЄВПАТОРІЯ

 

Національний центр паралімпійської і дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів (далі Центр) започаткований в свій час за підтримки Прем’єр-міністра  України  В.А.Ющенка  згідно  з  Указом  Президента України № 1059 від 08 листопада 2001 року відповідно до Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів“ з метою створення умов для фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів усіх нозологій, особливо, для інвалідів з важкими ураженнями, а також для надання оздоровчих послуг інвалідам, забезпечення умов для навчально-тренувального процесу спортсменів-паралімпійців та дефлімпійців.

Ідеологією функціонування Центру визначена глобальна безбар’єрність усієї  його інфраструктури та доступність будь-якого з його об’єктів як для здорових громадян, так і для громадян з обмеженими фізичними можливостями.

 

Центр розташований на околиці міста-курорту Євпаторія між лікувальним озером Мойнакі та узбережжям Чорного моря на березі Каламитської затоки, мілководдя якої створює ідеальні умови для фізкультурно-спортивної реабілітації, лікування й відпочинку інвалідів всіх нозологій, зокрема насичене солями повітря, піщані пляжі, чисті води затоки, цілющі грязі та мінеральні води, органічне поєднання степового і морського клімату (більше 2500 годин сонячних днів у році). Загальна площа Центру, включаючи озеро, становить 52,6 га.

Житлові корпуси знаходяться на відстані 50 метрів від узбережжя моря.

Основними завданнями і функціями діяльності Центру є :

·        створення цілісної системи психологічної, соціальної і фізкультурно-спортивної реабілітації  інвалідів та підготовки осіб з інвалідністю для інтеграції їх в суспільство;

·         використання результатів реабілітаційного процесу для подальшого росту спортивної майстерності, оптимізації спортивно-тренувального і відновлювального процесів для інвалідів, а також їх соціальної та спортивної реабілітації на базі унікальних кліматичних факторів Криму, здатних впливати на фізіологічні системи організму, підвищуючи їхні резервні можливості;

·        проведення реабілітаційно-рекреаційних зборів для осіб з інвалідністю, особливо з важкими ураженнями опорно-рухового апарату;

·        створення середовища глобальної доступності на базі безбар’єрної інфраструктури для інвалідів з ураженнями опорно-рухового апарату, зору і слуху;

·        проведення  всеукраїнських спортивно-реабілітаційних заходів для інвалідів;

·        проведення заходів, в тому числі спільних, щодо підготовки та участі спортсменів України в Олімпійських, Паралімпійських, Дефлімпійських іграх, Всесвітніх Універсіадах, Чемпіонатах світу і Європи;

·        впровадження методик і практичних напрацювань по створенню умов для адаптації інвалідів в реальних умовах життя.

На даному етапі Центр знаходиться в процесі будівництва, реконструкції та капітального ремонту, але велика частина об’єктів активно функціонує і обсяг визначених видів діяльності, які реалізуються в Центрі, у 2004 році в порівнянні з 2003 роком збільшився у 2,7 рази. Вже сьогодні Центр діє як унікальний об’єкт фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів, який проводить  заходи з узагальнення досвіду роботи щодо реабілітації інвалідів та формування методик інтеграції інвалідів у суспільство,  цілісний тренувальний цикл спортивної підготовки інвалідів. З введенням в експлуатацію Центру в повному обсязі передбачено використання для реабілітації та оздоровлення інвалідів бальнеотерапії, грязелікування й аеротерапії.

У 2003 році отримали реабілітацію, оздоровлення та можливість змагатись майже 1154, а в 2005 - 2130 осіб з інвалідністю. У 2006 році в центрі проведено 43 навчально-тренувальних збори, 5 конференцій, 3 міжнародних проекти, 3 табори фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів.

Протягом 2007 року в Центрі продовжуються  роботи з реконструкції існуючих будівель і споруд та будівництво нових об’єктів, необхідних для забезпечення процесу реабілітації осіб з інвалідністю та проведенню зборів фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів усіх нозологій.

Після завершення капітального ремонту і реконструкції, відповідно до генерального плану, до складу фізкультурно-реабілітаційних об’єктів увійдуть: спортивний зал, стадіон з біговими доріжками, спортивними секторами і трибунами, футбольний стадіон  з другим тренувальним полем, поле для міні-футболу зі штучним покриттям, поле для стрільби з луку, поле для легкоатлетичних метань, 4 тенісних корти з тренувальним майданчиком для тенісу зі стінкою, для пляжного волейболу та футболу, поле для сидячого волейболу, поле для настільного тенісу, яхт-клуб, легкоатлетичний комплекс.

Насьогодні Центр немає аналогів в Україні, СНД та Європі.

 
< Попередня   Наступна >