23242526272829
3031

9 медалей з Паралімпійського кубку світу "Віза" Надіслати електронною поштою
15.05.2007

Результати виступу паралімпійської збірної команди України на Паралімпійському кубку світу "Віза",  Велика Британія (м. Манчестер), 07-14 травня 2007 р.

Сьогодні наші паралімпійці повернулись з Великої Британії, де з 07 по 14 травня 2007 року у м. Манчестер (Велика Британія) проходив Паралімпійський кубок світу „Віза“ 2007 року. Вже втретє у Великій Британії проводяться змагання такого рівня. Санкціоновані Міжнародним паралімпійським комітетом і організовані Британською паралімпійською асоціацією ці змагання є важливими та необхідними стартами протягом паралімпійського циклу. Цього року проведення даних змагань стало особливо важливою подією, оскільки спортсмени отримали можливість завоювати рейтинг, який дасть змогу отримати ліцензії на ХІІІ літні Паралімпійські ігри 2008 року у Пекіні (Китай).

Цього разу в Манчестері зібралися 340 спортсменів з 47 країн світу, які змагалися між собою у чотирьох видах спорту: легка атлетика, плавання, баскетбол на візках та велоспорт на треку.

Оргкомітет змагань запросив українських паралімпійців взяти участь у змаганнях з легкої атлетики та плавання. Відтак, Україну представляло 12 спортсменів. Результатом участі національної паралімпійської збірної у Паралімпійському кубку стало 9 медалей – 3 золотих, 3 срібних та 3 бронзових.

Плавання

Володарем золотої медалі став плавець Віктор Смирнов (Донецька обл.) на дистанції 100м на спині. Дмитро Виноградець (Полтавська обл.) став другим на дистанції 100м вільним стилем, а Дмитро Крижанівський (Севастополь) виборов почесну бронзу на тій же самій дистанції у своєму класі. Таким чином, українські пловці-паралімпійці успішно назбирали повний комплект нагород Паралімпійського кубку світу 2007 року.

Легка атлетика

Українські спортсмени-легкоатлети вирішили продублювати результат своїх колег по команді. І наступного дня вибороли 2 золотих, 2 срібних та 2 бронзових медалі. Не зважаючи на те, що всі дисципліни на Манчестерському стадіоні супроводжувалися рясним дощем, Оксані Ботурчук (Дніпропетровська обл.) вдалося завоювати 2 золота на дистанціях 100м та 200м.

Андрій Жильцов (Харківська обл.) став другим на 100м та 200м, а Роман Павлик (Львівська обл.) отримав 2 бронзові медалі на тих же дистанціях.

Загалом змагання пройшли у захоплюючій та інтенсивній атмосфері. Більшість дистанцій з легкої атлетики транслювалися у прямому ефірі на ВВС (Британська телерадіокомпанія), а також висвітлювалися у багатьох джерелах місцевих ЗМІ.

Важливо зазначити, що цього року оргкомітет змагань проводив набагато більше тестувань спортсменів на допінг. Спортсмени проходили процедуру не тільки після стартів, але й у готелі за день до змагань. Цей факт свідчить про те, що вимоги Міжнародного анти-допінгового агентства постійно зростають.