ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Звіти
. $database-
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Грудень ( 2018 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
<< Поперед.
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
РЯТУЙМО РАЗОМ!
Благодійний проект
Календар спортподій
. $database-
Спортивні рекорди

 

Спонсори
 

    


  

  

    

  

  

  

Медiа-партнери

ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЯ ОБОЗРЕВАТЕЛЬ


bigmir.net


isport


convergo


Луверс


Партнери

lifecell

Треал-орієнтування: факти з історії Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
20.08.2007

Треал-орієнтування  виникло  як  вид  спорту  для  інвалідів, у тому  числі, з ураженнями  опорно-рухового  апарата. Але  до  участі  у  змаганнях  з цього  виду  спорту  долучились  і  здорові  спортсмени, як  у  всьому  світі, так і на  Україні. Саме тому,  мабуть, цей  вид  спорту  розвивається  під  егідою  Міжнародної  федерації  спортивного  орієнтування. 

 В Україні Треал-О  започаткувалося серед  інвалідів  з  1994 року. Щорічно  проводяться  чемпіонати  України. Найбільш потужними  з  розвитку  Треал-О є Харківська, Дніпропетровська, Запорізька  області. Українські  спортсмени-інваліди  брали  участь  у  міжнародних  змаганнях періоду 1999-2006 років, лідером в цьому  виді  спорту  є Майстер  спорту  міжнародного  класу  Цодіков Валерій (Дніпропетровськ), призер  чемпіонатів  світу та Європи. 

 

До  складу  збірних  команд  України з треал-орієнтування входять  7  спортсменів-інвалідів Дніпропетровської та  Харківської  областей. Насамперед,  саме вони  впродовж  2007 року приймали  участь у 8 всеукраїнських  змаганнях (чемпіонати, етапи кубка, тощо) та  виборювали  право  участі у  чемпіонаті  світу  у  складі  національної  збірної  команди  разом  із  здоровими  спортсменами (Склад  команди: 3 спортсмена-інваліда + 3 здорових спортсмена).

          

Рейтинг  у треал-О (шість перших):

 

1. Черниш  Тетяна                   м.Київ                                 здоровий спортсмен

2. Кулікова Ірина                     м.Дніпропетровськ

3. Кощій  Володимир               м.Харків

4. Наумов Сергій                      м. Дніпропетровськ

5. Опанасенко Володимир      м. Харків                            здоровий спортсмен

6. Данько Євген                        м. Луганськ                        здоровий спортсмен

......

9. Познанський Владислав       м. Дніпропетровськ 

10. Свинарьов Олександр         м. Харків.

 

Короткий опис спортивного орієнтування 

 

Мета: За допомогою карти і компаса якомога швидше дістатися від старту до фінішу, відвідавши на місцевості (як правило, у лісі) у заданому порядку певні точки, так звані контрольні пункти (КП) – трьохгранні біло-оранжеві пустотілі призми з довжиною ребра 30 см, що встановлюються на місцевості на певних орієнтирах (горб, яма, галявина, інші), і місцезнаходження яких позначається на карті невеличким колом.

Спортивне орієнтування іноді називають «шахами королеви спорту» - адже крім неабияких фізичних здібностей, орієнтувальник мусить мати чудове просторове мислення і пам’ять.

 

Спортивне орієнтування має 4 визнані види, з яких проводяться чемпіонати світу та Європи: орієнтування бігом (СОБ), орієнтування на лижах (СОЛ), маунтінбайк-орієнтування (МТБО) та трейл-орієнтування (Тр-О). Змагання зі СО бігом включені до програми Всесвітніх Ігор (2001 р. – Японія, 2005 р. - Німеччина).

 

Історія: Вид спорту виник у Скандинавії більше 100 років тому. Перші змагання з орієнтування відбулися у 1897 році поблизу м. Осло (Норвегія). Перші згадки про спортивне орієнтування в Україні нам відомі з початку 60-х років минулого століття. Саме тоді цей вид спорту прийшов у нашу державу з прибалтійських країн, де він набув поширення ще у передвоєнні роки. Перший же Чемпіонат Радянського Союзу відбувся в Україні, на околицях Ужгорода, у 1963 році.

 

Поширення: Спортивне орієнтування як вид спорту розвивається на сьогодні у більш як 70-ти країнах світу на усіх заселених континентах. Керує розвитком спортивного орієнтування в світі - International Orienteering Federation (IOF) – Міжнародна федерація спортивного орієнтування, членом якої з 1992 року є ФСО України. До складу IOF входять станом на 15.10.2006 р. 67 країн-членів (з них 19 асоціативних). Найбільшої популярності воно здобуло у країнах Європи, Північній Америці та у Австралії і Новій Зеландії. В Україні наш вид спорту знаходить прихильність у Києві, Дніпропетровську, Харкові, Сумах, на Буковині, у Прикарпатті та у багатьох інших регіонах. У 2005 році спортивним орієнтуванням в Україні займалося приблизно 5800 осіб (з них 980 є членами ФСО України) у федераціях місцевого рівня, які створені у 26 регіонах нашої держави.

У чемпіонатах світу в останні 3 роки брали участь команди приблизно 40 країн. В VІ чемпіонаті Європи (2006 р., Данія) брали участь представники 29 країн.

 

Досягнення: величезною популярністю у світі користуються українські картографи, які здійснюють польові роботи та готують до друку спортивні карти найвищої складності при відмінній якості; і ці карти використовуються на найпрестижніших змаганнях у світі.

 

Кращі результати виступу в чемпіонатах, кубках світу і першості Європи:

Юрій Омельченко (м. Чернівці) – перший українець чемпіон світу (1995 Німеччина), срібний призер чемпіонатів світу 2003 та 2004 рр.

Руслан Глібов (м. Дніпропетровськ) – чемпіон Європи серед юнаків (2004 р., Австрія), бронзовий призер чемпіонаті світу серед юніорів (2006 р., Литва).

Валерій Цодіков (м. Дніпропетровськ) – переможець Кубку світу 2003 р. (Швейцарія) у Паралімпійському класі.

 

Амуніція: У свідомості орієнтувальників наш вид спорту неможливий без спортивної карти як найбільш точного та наочного різновиду топографічної карти, спортивного компаса, призми контрольного пункту, а також без нас – жінок і чоловіків різного віку, для яких орієнтування стало захопленням усього життя.

 
< Попередня   Наступна >