ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Паралімпіада2018
Головна
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Червень ( 2018 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
Українська паралімпійська збірна команда з плавання – чемпіон Європи - з тріумфом повертається Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
09.05.2016
ch4ppuhviaany7h.jpg

Національна паралімпійська збірна команда України з плавання  сьогодні, практично, вночі, о 22:30, прибуває на рідну землю з грандіозною перемогою, яку вона здобула на чемпіонаті Європи,  що з 30 квітня по 7 травня проходив у португальському місті Фуншал. Власне на цьому міжнародному спортивному (тільки європейському) форумі наші спортсмени вибороли 110 медалей, з яких 45 золотих, 34 срібних і 31 бронзова нагороди і чемпіонство в Європі. І, оскільки змагання мали характер ще й відритого чемпіонату Європи, українським паралімпійцям тут вдалось вибороти 98 медалей, з яких 37 золотих, 36 срібних та 25 бронзових нагород та перше місце у Європі! Сім днів поспіль національна паралімпійська збірна команда України з плавання лідирувала на цьому міжнародному спортивному форумі, залишивши позаду усіх представників паралімпійського плавання Європи та світу. На другому місці відкритого чемпіонату Європи - команда Росії (86 медалей - 30 золотих, 31 срібна, 25 бронзових нагород), третє місце - у Великобританії (46 медалей - 20 золотих, 14 срібних, 12 бронзових нагород). 

 

Цим потужним результатом наша команда покращила свій попередній виступ на чемпіонаті Європи з плавання-2014, який збірна команда України завершила з результатом у 94 медалі (37 - золотих, 29 - срібних і 28 - бронзових). Зауважимо, що цей потужний результат для нас є знаковим ще й тому, що програма цього прикінцевого перед Ріо-де-Жанейро чемпіонату практично повністю дублювала спортивні дисципліни, які будуть представлені на Паралімпіаді-2016. До слова сказати, у відритому чемпіонаті Європи взяли участь близько 450 спортсменів з 51 країни. У складі команди України - 45 плавців, які представляють Донецьку, Дніпропетровську, Миколаївську, Львівську, Рівненську, Запорізьку, Харківську, Херсонську, Кіровоградську, Полтавську, Київську обл. та місто Київ. Загалом - 12 регіонів України.

 

Національна паралімпійська збірна команда - досить молода, її середній вік складає - 24,6 років. Найстаршому представнику України на цьому міжнародному спортивному форумі Головко Олександру - 43 роки, наймолодшою представницею на цьому чемпіонаті Європи від України стала Вербова Марина - 17 років. (До речі, Піддубній Марині на цьому чемпіонаті Європи виповнилось 18 років, іменинницею була також Лафіна Марія - 23 роки).

 

У команді - 16 спортсменів з вадами зору, у тому числі - 6 - тотально незрячих. 29 - з ураженням опорно-рухового апарату, у тому числі - 13 - пересуваються за допомогою візків.

 

За результатами виступу українських паралімпійців у команді - 35 медалістів,  20 з яких взяли золоті нагороди; причому, 16 із них - мультимедалісти.

 

Найкраще від національної паралімпійської збірної команди України виступив 30-ти річний Виноградець Дмитро, котрий виборов 6 золотих нагород та увійшов у трійку найсильніших плавців Європи (другий у рейтингу, перше місце з результатом у 7 медалей - у білоруса Бокі Ігаря). Другий серед чоловіків української збірної команди - 22-річний Богодайко Євгеній  - 4 золоті, 1 срібна та 1 бронзова медалі.

 

Серед жінок найкраще виступили 27-літня Мерешко Єлизавета (4 золоті, 2 срібні та 1 бронзова медалі) та 18-ти річна Савцова Вікторія (4 золоті, 2 срібні нагороди).

 

 

Яскраві результати виступу українських паралімпійців:

 

 

1. Виноградець Дмитро - золоті нагороди на дистанції 200м вільним стилем, 150 м комплексним плаванням, 50 м брасом та 50 м вільним стилем, золота нагорода у змішаній естафеті 4х50 м комплексним плаванням та змішаній естафеті 4х50 м вільним стилем

  1. Богодайко Євгеній - золоті нагороди на дистанції 50 м вільним стилем, 100 м брасом, 50 м батерфляєм та 200 м комплексним плаванням, срібна нагорода у чоловічій естафеті 4х100 м комплексним плаванням, бронзова нагорода на дистанції 100 м на спині
  2. Савцова Вікторія  - золоті нагороди на дистанції 50 м вільним стилем, 100м брасом, золоті нагороди у змішаній естафеті 4х50 м комплексним плаванням, змішаній естафеті 4х50 м вільним стилем, срібні нагороди на дистанції 400 м вільним стилем, 100 м вільним стилем
  3. Мерешко Єлизавета - золоті нагороди на дистанції 400м вільним стилем, 100 м вільним стилем та 200 м комплексним плаванням, у змішаній естафеті 4х50 м вільним стилем, срібні нагороди на дистанції 50 м вільним стилем, 100 м брасом, бронзова нагорода на дистанції 100 м на спині
  4. Хруль Оксана - золоті нагороди на дистанції 50 м батерфляєм, 100м брасом, золота нагорода у змішаній естафеті 4х50 м комплексним плаванням, срібна нагорода на дистанції 100 м на спині
  5. Дубров Денис - золоті нагороди на дистанції 200 м комплексним плаванням,400 м вільним стилем, 100 м батерфляєм, срібні нагороди на дистанції 100м брасом,срібна нагорода у чоловічій естафеті 4х100 м комплексним плаванням
  6. Стеценко Анна - золоті нагороди на дистанції 400 м вільним стилем, 100 м вільним стилем, 50 м вільним стилем, срібна нагорода на дистанції 200м комплексним плаванням, бронзова нагорода на дистанції 100м на спині
  7. Бойко Геннадій - золоті нагороди на дистанції 50 м на спині, 200 м вільним стилем,100 м на спині
  8. Свідерська Ольга - золоті нагороди на дистанції 50 м на спині та 50 м брасом, срібні нагороди на дистанції 150 м комплексним плаванням, 100м вільним стилем, 50 м вільним стилем, бронзова нагорода на дистанції 200м вільним стилем
  9. Паламарчук Сергій - золота нагорода на дистанції 50 м на спині, срібні нагороди на дистанції 50 м вільним стилем, 100 м на спині, 200 м вільним стилем
  10. Лафіна Марія - золота нагорода на дистанції 150 м комплексним плаванням, срібні нагороди на дистанції 200 м вільним стилем, 50 м вільним стилем, 50 м брасом та 100 м вільним стилем
  11. Мащенко Олександр - золота нагорода на дистанції 100м брасом, срібна нагорода на дистанції 200 м комплексним плаванням, бронзова нагорода на дистанції 100м вільним стилем
  12. Федина Олексій - золота нагорода на дистанції 100 м брасом, срібна нагорода на дистанції 50 м вільним стилем
  13. Вербова Марина - золота нагорода на дистанції 50 м на спині, бронзові нагороди на дистанції  50 м вільним стилем, 100 м вільним стилем
  14. Панібратець Євген - золота нагорода на дистанції 50 м вільним стилем, бронзова нагорода на дистанції 200 м вільним стилем
  15. Веракса Максим - золота нагорода на дистанції 50 м вільним стилем, бронзова нагорода на дистанції 100 м вільним стилем
  16. Піддубна Марина - золота нагорода на дистанції 100 м на спині
  17. Кліпперт Сергій  - золота нагорода на дистанції  100 м на спині
  18. Семененко Ярослав - золота нагорода у змішаній естафеті 4х50 м комплексним плаванням
  19. Кабишев Олексій - золота нагорода у змішаній естафеті 4х50 м вільним стилем
  20. Денисенко Ярослав - срібні нагороди на дистанції 100м на спині, 200 м комплексним плаванням, 400 м вільним стилем, 100 м вільним стилем, 50 м вільним стилем
  21. Комаров Олександр - срібні нагороди на дистанції 50 м вільним стилем, 100 м на спині та 100 м вільним стилем
  22. Божинський Юрій - срібні нагороди на дистанції 100 м на спині,  у чоловічій естафеті 4х100 м комплексним плаванням, бронзова нагорода на дистанції 50 м вільним стилем
  23. Ванзенко Дмитро - срібні нагороди на дистанції 200 м комплексним плаванням, у чоловічій естафеті 4х100 м комплексним плаванням
  24. Істоміна Катерина - срібна нагорода на дистанції 50 м вільним стилем, 100 м батерфляєм
  25. Гриненко Богдан - срібна нагорода на дистанції 50 м вільним стилем, бронзові нагороди на дистанції, 100м брасом, 100 м вільним стилем та 400 м вільним стилем
  26. Соцька Ірина  - срібна нагорода на дистанції 100м на спині,
  27. Залевський Дмитро - срібна нагорода на дистанції 100м на спині
  28. Лапченко Сергій - срібна нагорода на дистанції 50 м брасом
  29. Смирнов Віктор - бронзові нагороди на дистанції 100м брасом, 200м комплексним плаванням,400 м вільним стилем та 100 м на спині
  30. Коль Антон - бронзові нагороди на дистанції 50м на спині, 100м на спині.200 м вільним стилем
  31. Деревінський Андрій - бронзові нагороди на дистанції 50 с вільним стилем, 100 м вільним стилем
  32. Матло Ярина - бронзова нагорода на дистанції 100м на спині
  33. Бережна Яна  - бронзова нагорода на дистанції 100 м брасом
  34. Козлова Ніна  - бронзова нагорода на дистанції 100 м брасом.

Крім того, національною паралімпійською збірною командою України на цьому чемпіонаті Європи було встановлено 10 рекордів Європи та 7 рекордів світу.

 

Наші рекордсмени:

 

  1. Стеценко Анна - рекорд світу та Європи на дистанції 100 м вільним стилем, рекорд Європи на дистанції 200 м комплексним плаванням
  2. Бойко Геннадій - рекорд світу та Європи на дистанції 100м на спині
  3. Свідерська Ольга - рекорд світу та Європи на дистанції 150 м комплексним плаванням
  4. Дубров Денис - рекорд світу та Європи на дистанції 200 м комплексним плаванням
  5. Савцова Вікторія - рекорд світу та Європи на дистанції 50 м вільним стилем
  6. Мерешко Єлизавета- рекорд світу та Європи на дистанції 400 м вільним стилем
  7. Хруль Оксана - рекорд світу та Європи на дистанції 50 м батерфляєм
  8. Виноградець Дмитро - рекорд Європи на дистанції 200 м комплексним плаванням
  9. Змішана естафета 4х50 м вільним стилем (Савцова Вікторія, Мерешко Єлизавета, Кабишев Олексій, Виноградець Дмитро) - рекорд Європи

Загалом, прикінцева турнірна таблиця відкритого чемпіонату Європи виглядає наступним чином:

 

Rank

NPC

Gold

Silver

Bronze

Total

1

Ukraine

37

36

25

98

2

 Russian Fed.

30

31

25

86

3

Great Britain

20

14

12

46

4

Italy

13

8

10

31

5

Spain

11

10

12

33

6

Brazil

8

9

4

21

7

Belarus

7

0

2

9

8

Norway

6

2

4

12

9

 Colombia

6

2

2

10

10

Netherlands

6

1

3

10

11

Germany

2

6

11

19

12

Sweden

2

3

1

6

13

Canada

2

2

0

4

14

Singapore

2

1

1

4

15

Kazakhstan

2

0

0

2

16

Poland

1

5

1

7

17

Denmark

1

3

2

6

18

 Uzbekistan

1

2

4

7

19

Hungary

1

1

10

12

20

 South Africa

1

1

0

2

21

Vietnam

1

0

1

2

 

Бажаємо нашим спортсменам підійти на піку форми до Паралімпіади у Ріо та так само достойно представити українську державу на ХV літніх Паралімпійських іграх, що пройдуть у вересні в Бразилії.
 
Прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України 
 
< Попередня   Наступна >