45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Фехтувальники-паралімпійці повернулись в Україну срібними призерами Європи Надіслати електронною поштою
25.05.2016

Традиційно яскраво виступила національна паралімпійська збірна команда з фехтування на візках на чемпіонаті Європи з фехтування на візках, що з 17 по 22 травня проходив у місті Касале Монферато (Італія).  12-ть спортсменів національної збірної команди України вибороли друге місце у Європі серед 17-ти країн-учасниць, завоювавши 11 медалей - 4 золоті, 3 срібні та 4 бронзові. Цей турнір був надзвичайно важливим для всіх спортсменів, адже він був останнім відбірковим спортивним форумом на Паралімпіаду в Ріо.

Результати виступу на чемпіонаті Європи-2016:

• Морквич Наталія - 1 місце в шаблі, 2 місце в рапірі (особисті), 1 місце в шаблі (командне)
  • Демчук Андрій - 1 місце в шаблі (особисте), 3-тє місце в рапірі (командне)
  • Дацко Антон - 1 місце в шаблі (особисте), 3  місце в шаблі (командне)
  • Бреус Євгенія - 3 місце в шпазі та 3-тє місце в шаблі (особисте), 1 місце в шаблі (командне)
  • Позняк  Тетяна - 3 шабля (особисте), 1 шабля - командне
  • Єсіна Ольга - 1 шабля (командне)
  • Шавкун Сергій - 2 шпага, 2 рапіра (особисті)
  • Цедрик Вадим - 3 шабля командне
  • Головащенко Володимир - 3 шабля командне

Як це було:

У вівторок, перший день змагань чемпіонату Європи, єдину українську медаль здобула харків'янка Євгенія Бреус, яка у поєдинку за вихід у фінал не змогла здолати майбутню тріумфаторку змагань на шпагах - полячку Марту Фідріч. Рахунок 15:8.  Антон Дацко зупинився за 2 уколи від п'єдесталу. У наднапруженому поєдинку у чоловіків на рапірах він не зміг подолати опір настирного Дімітрі Кутя, рахунок 15:13. Тетяна Позняк та Ольга Єсіна у змаганнях шпажисток закінчили поєдинками чвертьфіналу, програвши відповідно білорусці та німкені. У них - 14 і 15 місця відповідно. Чоловіки у рапірі, Андрій Демчук та Максим Магула програли за вихід у 8-ку та 16-ку кращих.

У середу у бій вступили хлопці-шаблісти і дівчата-рапіристки.

Не змогла подолати німкеню Сімону Батке Тетяна Позняк, програш 15:12, і відповідно 13 місце. Наталя Морквич чудово пройшла групу.

У перший командний день відбувались змагання на командній рапірі і жіночій шпазі. Варто зазначити, що "ідеальна" команда, це коли у складі 2 класи "А"(ампутанти, спортсмени з наслідками ДЦП) та 1 клас "Б"("спинальник"). Обидві наші команди виступали вже дещо ослабленими - у дівчат просто не було другої шпажистки класу "А", а у хлопців Андрій Демчук перебував у запасі. Тож у поєдинках за вихід у 4-ку кращих наші дівчата(Бреус, Позняк та Єсіна) програли збірній Франції 45:34, а хлопці (Магула, Науменко, Дацко та Демчук) збірній Італії 45:38. Отже, у підсумку обидві команди посіли 5-те місце.

Також у цей день у бій вступила "важка артилерія" - категорія "С" - це спортсмени-шийники на шпагах. Тут нас представляли Олексій Сундієв та Сергій Шавкун. На жаль, вдало пройшовши груповий раунд, Олексій не зміг потрапити на п'єдестал пошани. А от Сергій зупинився за декілька уколів від золотої нагороди.

У наступний день за зброю взялись чоловіки на шаблях, а жінки -  на рапірах.

Жіночої рапірної команди в України не було, а от шаблісти-чоловіки(Дацко, Цедрик, Головащенко і Демчук) вважались претендентами на високі місця. Вони на час початку змагань були діючими чемпіонами Європи. Не виправдовуватимемо хлопців, але варто зазначити що двоє з 3-х хлопців фехтували з травмами, що могло і, скоріше за все, мало відображення на підсумковому результаті. Але хлопці боролися, проте не змогли пройти у фінал...на шляху стали збірна Греції, якій українці програли 38:45. Поєдинок за бронзові нагороди дублював минулорічний фінал чемпіонату світу - Італія - Україна. На початку поєдинку італійці змогли суттєво відірватися - 9:20, що ставило під сумнів подальші перспективи наших хлопців, але вони зібрались і змогли переламати хід поєдинку, і після наступного двобою вже рахунок став 25:23 на користь України. Це суттєво надломило господарів змагань і в подальших двобоях українці лише збільшували перевагу. Остаточний рахунок 45:33 на користь наших хлопців.

Сундієв та Шавкун цього дня вже фехтували на рапірах. На жаль, Сундієв добре пройшовши групу програв за вихід у призову четвірку, а от Шавкуна зупинив лише суперник у фіналі - 11:15 і перемога у скарбничці росіянина Логутенко.

В останній день змагань наші шпажисти (Магула, Головащенко, Цедрик і Науменко) боролись за вихід у 4-ку змагань зі збірною Білорусі. Чи то «нефарт», чи щось інше, але вже другі змагання поспіль українці програють цій команді. Хоча у поєдинку за 5 місце перемогли явно сильнішу збірну Італії. Наші шаблістки-дівчата(Морквич, Бреус, Позняк, Єсіна) пройшлися потягом по інших командах, спочатку обігравши господарок змагань 45:30, а у фіналі зруйнувавши захист полячок 45:24.

Отже, у підсумку українці здобули 4 золоті, 3 срібні та 4 бронзові нагороди. Цей результат дозволив посісти у неофіційному командному заліку 2 місце з 17 країн. Це при тому, що збірна Росії, яка зайняла 1 місце, привезла у 3 рази більше спортсменів.

Побажаємо нашим гардемаринам яскравих успіхів на Паралімпіаді в Ріо-де-Жанейро!