567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Українські паралімпійці стали третіми в другий день змагань у Ріо Надіслати електронною поштою
10.09.2016

Яскраво, потужно і просто неймовірно виступила національна паралімпійська збірна команда у другий день змагань - 9 вересня. Тільки за сьогодні українцям вдалось взяти 17 високих нагород, серед яких  - 6 золотих, 5 срібних та 6 бронзових медалей та вибороти у загальному рахунку 26 нагород - 7 золотих, 6 срібних та 13 бронзових. Крім того, у другий день змагань паралімпійцям вдалось "скакнути" з 9 сходинки на 3 у заліку за кількістю золотих нагород, а також утримати третю сходинку за загальною кількістю медалей, уступивши лідерам - команді Китаю (20 золотих, 17 срібних та 12 бронзових нагород) та Великобританії (12 золотих, 6 срібних та 9 бронзових нагород), які обіймають першу та другу сходинки відповідно.

День був рекордним - 3 рекорди світу, 2 - Європи та 1 паралімпійський рекорд. Причому, рекордність українців була неймовірною: ще зранку легкоатлет з Миколаївщини Ігор Цвєтов встановив світовий рекорд, що був встановлений ще на Паралімпіаді в Пекіні-2008 китайцем Янг Сеном, покращивши його на 7 секунд (був 12.29, став - 12.22). Цікаво, що увечері, на фінальних змаганнях, майже повторив цей результат (12.31), виборовши золоту нагороду.

Неймовірно сильно, як завжди, виступив у найважчому класі спортсменів на візку Бойко Геннадій (також з Миколаївщини), подолавши дистанцію 100 м на спині за 2:08.01 і побивши свій же світовий рекорд, який був встановлений на чемпіонаті Європи в Португалії в 2016 року.  Попередній рекорд Геннадія - 2:23.75.

Тотально незрячий Залевський Дмитро (Донецька обл.) виборов золоту нагороду і встановив світовий рекорд на дистанції 100 м на спині, побивши попередній рекорд світу, що був встановлений в Пекіні в 2008 році китайцем Янг Бозуном, покращивши його на 1 секунду і 8 сотих (був 1:07.74, став - 1:06.66).

Рекорди Європи встановили також плавці  - харків'янин Крипак Максим (дебютант Ігор-2016) на дистанції 50 м вільним стилем у класі S10 (23:33) та відомий всьому світу дворазовий чемпіон та дворазовий срібний призер Паралімпіади в Лондоні та чемпіон Паралімпіади в Ріо Богодайко Євгеній з Полтавщини.  Богодайко Євгеній уступив чемпіону із Китаю Пан Шіюну на дистанції 50 м вільним стилем клас S7 29 сотих секунди.

Паралімпійський рекорд також був встановлений у плаванні киянкою Істоміною Катериною на дистанції 100 м батерфляй у класі S8, яка виборола золоту нагороду у цьому виді програмі з результатом 1:09.04. Лише 44 сотих секунди їй не вистачило до встановлення на цій дистанції світового рекорду.

12.31

12.22 WR               (у попередніх забігах)

LTAPD

Козлов Володимир  Яринка Ірина     Жук Максим    Янкова Олександра Білоножко Олександр

-          У кульові стрільбі - 1 срібна;

-          У плаванні - 4 золотих, 2 срібних та 5 бронзових медалей.

Всього взяло участь у змаганнях другого дня - 77 паралімпійців, які представили 9 видів спорту - легка атлетика, плавання, теніс настільний, дзюдо (всі чотири спортсмени в різних категоріях отримали нагороди різного ґатунку), стрільба кульова, пауерліфтинг, веслування академічне, велосипедний спорт, волейбол сидячи (жінки).

Неймовірною за шквалом емоцій була у кінці дня завершальна гра волейболісток, які у своїй підгрупі боролись з командою Нідерландів. Наші красуні тримали у напруженні усіх своїх вболівальників та фанів і просто "вирвали" перемогу з неймовірним рахунком у 5 сетах - 3:2 (109:99).

Окремо вразила атмосфера підтримки українських паралімпійців на усіх змагальних майданчиках Паралімпійського Ріо. Кожен із рекордів, кожна із медалей мала надзвичайну підтримку серед глядацької аудиторії, яка в більшості складалась із місцевих жителів. Вражає момент, коли під час фінальних змагань із дзюдо за золоту нагороду серед жінок у ваговій категорії 57 кг україночка Черняк Інна змагалась зі спортсменкою з Бразилії Лусія Де Сільва Тейшейра Араужо і виборола золото, глядацька зала шквалом оплесків та неймовірних емоцій підтримала нашу спортсменку і її неймовірно красиву перемогу.