20212223242526
2728293031

Баскетболісти на візках – перші! Надіслати електронною поштою
20.04.2008

Участь збірної команди України з баскетболу на візках у 2-му Міжнародному турнірі з баскетболу на візках

В період з 17 по 20 квітня 2008 року збірна команда України з баскетболу на візках у складі 9 спортсменів взяла участь у 2-му Міжнародному турнірі „Кубок спортивної федерації Латвії з баскетболу на візках“, що проходив в м. Цесіс (Латвія). Окрім збірної України, в цьому турнірі брали участь: збірна команда Латвії, збірна команда Литви, команда з Білорусі „Мінські вовки“ (ця команда є базовою для збірної цієї країни), команда з Польщі „Старт Катовіце“ (два гравці цієї команди входять до складу збірної Польщі, яка виступає в найсильнішому європейському баскетбольному дивізіоні-дивізіоні А) та команда з Великобританії „Сперроуз“.

Приблизно за тиждень до початку турніру збірна України опинилася в ситуації, яка суттєво зменшувала шанси на успішний виступ в турнірі – травму отримав один з ключових гравців команди. У зв’язку з цим, на плечі наших 9 гравців лягло додаткове навантаження, адже довелось обходитися меншою кількістю замін та можливих комбінацій стартової п’ятірки. Також негативний вплив мало те, що наша команда в перший день змагань проводила три матчі, замість регламентованих двох, оскільки авіапереліт не дозволяв провести перший матч ввечері в день прибуття.

Незважаючи на всі ці перепони, в перший день змагань наша збірна змогла виграти всі три матчі. В другий день змагань наша команда виграла перший матч та з усією відповідальністю підійшла до останнього матчу, який став своєрідним фіналом цього турніру, адже гра між клубом „Старт Катовіце“ та нашою збірною стала вирішальною у визначенні переможця турніру. Матч виявився дуже напруженим, з великою кількістю суддівських помилок, фолів та в кінці кінців, щасливою для однієї та трагічною для другої команди розв’язкою. Сам матч тривав 2 години 20 хвилин, замість звичайних 60-80 хвилин для баскетбольних матчів. Вирішальними в цьому матчі стали останні секунди. За рівного рахунку, за кілька секунд до фінальної сирени нашій команді вдалося провести атаку та здобути бажану перевагу в 2 очки.

Перемога, а головне - сама гра нашої команди в цьому турнірі - стала першим значним досягненням нашої молодої команди та вселила надію та впевненість в тому, що майбутні великі перемоги ще попереду.