'

Ͳ
- Ѳ
14.04.2008

В період з 10 по 14 квітня 2008 року збірна команда України з легкої атлетики з вадами розумового та фізичного розвитку успішно взяла участь у чемпіонаті світу з кросу у м. Остшешув (Польща), виборовши ПЕРШЕ СВІТОВЕ МІСЦЕ.

У змаганнях брало участь близько 50 спортсменів з 7 країн світу. В загальнокомандному заліку команда України посіла перше місце, завоювавши 3 медалі (серед них 2 золоті з 4-х можливих).

Позиції України на чемпіонаті світу з кросу представляли 4 спортсмени (з Івано-Франківської, Дніпропетровської та Херсонської областей). Загалом вони завоювали 3 медалі:

-                         Андрій Голіней став двократним чемпіоном, виборовши золото на дистанціях 3000 м та 6000 м;

-                         Віктор Щербина став другим на дистанції 3000 м та дев’яте місце  на 6000 м;

-                         Василь Волосянко посів п’яте місце на дистанції 3000 м та був сьомим на дистанції 6000 м;

-                         Людмила Даниліна була шостою на дистанції 2000 м та п’ятою на дистанції 4000м.

За підрахунком командних очок на дистанції 3000 м (чоловіки) спортсмени України були першими, а на дистанції 6000 м (чоловіки) – другими, пропустивши вперед команду Південно-Африканської Республіки.

Варто зазначити, що конкуренція на змаганнях була дуже високою. В змаганнях чоловіків брало участь близько 30 спортсменів, а в змаганнях жінок – близько 20. Крім того, особливо сильними суперниками були представники Південно-Африканської Республіки.