19202122232425
262728

Українські паралімпійці підтвердили реноме одних із найсильніших у світі у пауерліфтингу Надіслати електронною поштою
12.12.2016

11 грудня 2016 року в турецькій Аланьї завершився чемпіонат світу з пауерліфтингу серед спортсменів з порушеннями зору, в якому українські пауерліфтери з порушеннями зору показали найвищий клас і вкотре підтвердили реноме України як однієї з найсильніших держав світу в пауерліфтингу IBSA (Міжнародна асоціація спорту незрячих). Українці в Аланьї завоювали 11 золотих, 3 срібних і 1 бронзову медалі у відкритій віковій групі і встановили 5 світових рекордів.

Для змагальної частини чемпіонату світу було передбачено два дні - 10 і 11 грудня, але, на прохання турецької сторони, програма змагань була змінена: всі медалі атлети розіграли в один день - 11 грудня.

У командній першості в змаганнях жінок українці вперед пропустили тільки збірну Туреччини, а в змаганнях чоловіків команда України завоювала головний приз, обійшовши команди Туреччини (2-е місце) і Чехії (3-е місце).

Більшість головних особистих нагород в абсолютній першості також в активі українських пауерліфтерів. Серед жінок - Ольга Чайковська і Василина Козирєва зайняли перше і друге місце відповідно за формулою Вілкса.

І всі три кубки «абсолютки» серед чоловіків привезуть в Україну Юрій Романюк - 1 місце, Володимир Куруоглу - 2 місце, Роман Куров - 3 місце.

Спортсмени своїм успішним виступом зробили хороший подарунок старшому тренеру збірної України - Андрію Демчуку, який 11 грудня святкує День народження.

Вашій увазі представляємо результати виступу українських пауерліфтерів на чемпіонаті світу з жиму штанги лежачи серед спортсменів з порушенням зору:

1 місце Грицаєнко Дмитро, жим 160 кг

За інформацією керівника IBSA Powerlifting Нізама Додель чемпіонат світу з пауерліфтингу та жиму штанги лежачи серед спортсменів з порушенням зору в 2017 році пройде в Бразилії.

До слова, не пауерліфтингом єдиним живе зараз Аланья. У ці ж дні тут проходить чемпіонат Європи IBSA з футзалу серед слабозорих спортсменів (B2, B3). В континентальній першості беруть участь команди Англії, Туреччині, Франції, України та Іспанії.

У першій зустрічі чемпіонату збірна України обіграла іспанців з рахунком 3: 1. Сьогодні, 12 грудня, за підтримки збірної з пауерліфтингу, українці-футболісти проведуть другу зустріч чемпіонату Європи з командою-господаркою - збірною Туреччини.

Додатково: інформація для ЗМІ та любителів спорту - чемпіони та призери чемпіонату світу з жиму штанги лежачи серед спортсменів з порушенням зору повертаються до Києва 13 грудня 2016 року. Час прильоту в аеропорт «Бориспіль» - 20:20