9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Україна успішно дебютувала у проведенні кубку світу з лижних перегонів та біатлону Надіслати електронною поштою
25.01.2017

20 січня завершились змагання кубку світу з лижних перегонів та біатлону, що вперше проходив на теренах України та проводився під егідою Міжнародного паралімпійського комітету Національним паралімпійським комітетом України. З 13 по 20 січня 18 країн світу змагались на лижних трасах та вправлялись у біатлоні на гостинній українській землі унікальної реабілітаційно-спортивної інституції - Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного комітету спорту інвалідів України, що розташований на вулиці Рівних прав і можливостей 1, у с.Яворів, Турківського району Львівської області. Міжнародний паралімпійський комітет надав право та санкціонував проведення цього кубку світу в Україні, адже зазначений Центр є одним з найкращих в Європі та світі за  міжнародними стандартами з реабілітації людей з інвалідністю та завдяки розвиненій спортивній інфраструктурі, а лідерські позиції та авторитет паралімпійського руху України в світі є беззаперечними.

Близько 220 учасників (у тім числі - 120 спортсменів) з 18 країн світу (Україна, Великобританія, Бразилія, Італія, Японія, Франція, Хорватія, Китай, Німеччина, Білорусь, Корея, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Фінляндія, Австрія, Угорщина) взяли участь у змаганнях високого рівня в Україні, що є надзвичайно високим показником для країни, що вперше провела міжнародні змагання рівня кубка світу з паралімпійських зимових видів спорту. І цей дебют Національного паралімпійського комітету України у проведенні кубку світу з лижних перегонів та біатлону став яскравою подією для всієї світової спортивної спільноти: 10 із 18 країн світу, які взяли у ньому участь, вибороли високі нагороди.

Упевнено і потужно виступила на рідній землі національна паралімпійська збірна команда України, показавши насправді тріумфальний результат і в неофіційному загальнокомандному заліку за кількістю золотих нагород, і за загальною кількістю медалей: 56 високих нагород - 19 золотих, 15 срібних та 22 бронзові медалі. Другою за кількістю золотих нагород стала команда Німеччини, спортсмени якої завоювали 13 медалей - 6 золотих, 4 срібні та 3 бронзові нагороди, третю сходинку тут обіймають паралімпійці Франції - 7 нагород, серед яких 6 золотих та 1 срібна медаль. Зазначимо, що у неофіційному командному заліку за загальною кількістю медалей друге місце - у команди Білорусі (14 високих нагород), третє - вищезазначена команда Німеччини (13 медалей).

15 спортсменів-паралімпійців з України стали володарями високих нагород різного ґатунку цього кубку світу, 8 із них - чемпіони.  Найяскравіше від тріумфатора цього кубку світу - національної паралімпійської збірної команди України - виступила Кононова Олександра (ураження опорно-рухового апарату), яка виборола на всіх дистанціях, як в лижних перегонах, так і в біатлоні - золоті нагороди. У Саші - 6 золотих медалей. Вона стала безсумнівним лідером не тільки нашої команди, але й цього етапу кубку світу.

Її колега по команді - Шишкова Оксана (порушення зору) з гайдом Казаковим Віталієм завоювали 4 золоті та 2 бронзові нагороди. Оксана - перша серед жінок національної паралімпійської збірної команди України, які мають порушення зору. Ольга Прилуцька, у цій же категорії, отримала 1 золоту, 3 срібні та 2 бронзові медалі (гайд - Бабар Борис).

2 золоті, 2 срібні та 1 бронзову нагороду виборов Рептюх Ігор (ураження опорно-рухового апарату), який став лідером серед чоловіків національної паралімпійської збірної команди, а також серед чоловіків в категорії стоячи. Його колега у цій же категорії Вовчинський Григорій завоював 1 золоту та 3 бронзові медалі.

Яскраво, з двома золотими нагородами, повернувся у лижні перегони та біатлон відомий світові паралімпієць Лук'яненко Віталій (гайд - Бабар Борис), котрий планував завершити спортивну кар'єру, але, як виявилось - без паралімпійського спорту не зміг. За підсумками кубку світу, він - лідер серед чоловіків з порушеннями зору паралімпійської команди України. В доробку Уткіна Юрія, у цій же категорії спортсменів з порушеннями зору (гайд - Перехода Руслан) - 1 золота, 1 срібна та 1 бронзова медалі.

Візочник Яровий Максим виборов 4 високі нагороди, серед яких - 1 золота, 2 срібні та 1 бронзова медалі та став лідером команди у категорії сидячи. Його колега у цій же категорії сидячи, 17-ти річний Радь Тарас, завоював 1 золоту, 3 бронзові нагороди.

Ляшенко Людмила, категорія стоячи, завоювала 3 срібні та 1 бронзову медалі, Батенкова Юлія - 2 срібні та 2 бронзові медалі, Буй Ірина, у цій же категорії - 2 бронзові нагороди.

Ковалевський Анатолій (гайд Мукшин Олександр) - виборов 2 срібні нагороди у категорії спортсменів з порушенням зору, його товариш по команді у цій же категорії Решетинський Ярослав (гайд - Гергардт Артур) - 2 бронзові нагороди.

Неофіційний залік кубку світу з лижних перегонів та біатлону, що з 13 по 20 січня проходив в Західному реабілітаційно-спортивному центрі Національного комітету спорту інвалідів України:

1

Неофіційний залік кубку світу з біатлону, що з 13 по 20 січня проходив в Західному реабілітаційно-спортивному центрі Національного комітету спорту інвалідів України:

1

Окрім дебюту спортивної частини змагань, кубок світу в Україні став також останньою можливістю 2017 року для спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату та вадами зору для проходження міжнародної медичної класифікації. Дві групи закордонних спеціалістів протягом одного дня до початку змагань провели медичне та функціональне оцінювання стану спортсменів, що потребуються міжнародної медичної класифікації для допуску до змагань, згідно правил та положень МПК.

Також на цьому кубкові світу було проведено проби на допінг серед визначених WADA (Всесвітньою антидопінговою агенцією) паралімпійців.

Кубок  світу, що проводився в Україні, є одним з ключових заходів на шляху підготовки команд та кваліфікації спортсменів на зимові Паралімпійські ігор 2018 року, що відбудуться в місті Пхьончхан, Південна Корея.  Крім кубку світу в Україні, в сезоні 2016/2017 проводяться наступні важливі змагання з паралімпійських лижних гонок та біатлону:

-          Кубок світу - Вуокатті, Фінляндія (грудень 2016)

-          Чемпіонат світу - Фінстерау, Німеччина (лютий 2017)

-          Кубок світу - Пхьончхан, Південна Корея (березень 2017)

-          Кубок світу - Саппоро, Японія (березень 2017)

Міжнародний паралімпійський комітет відзначив високий організаційно-технічний рівень цих змагань: за підсумками проведення Україною кубку світу з лижних перегонів та біатлону поступила пропозиція щодо можливості проведення в майбутньому чемпіонату світу, що є надзвичайно великою честю для Національного паралімпійського комітету України, а також включення у розклад Міжнародного паралімпійського комітету України щорічне проведення кубку світу з лижних перегонів та біатлону. Усіх учасників змагань вразив високий рівень роботи організаційного комітету кубку світу, що складався з працівників Національного комітету спорту інвалідів України, роботи суддівської групи під керівництвом Нестеренка Андрія Юрійовича - головного судді змагань, а також роботи працівників Центру. Учасники змагань усіх країн задоволені рівнем підготовки лижних трас, оперативним вирішенням багатьох організаційних моментів, пов'язаних з питаннями транспортування, харчування, деякими побутовими аспектами, а також підготовкою спортивного інвентарю до змагань і всі висловили свої сподівання повернутись в Україну, аби позмагатись у лижних перегонах та біатлоні.

Міжнародний паралімпійський комітет також відзначає особливе досягнення Національного паралімпійського комітету на цьому кубкові світі - забезпечення високоякісної трансляції у форматі «наживо» усіх змагальних днів кубку світу та роботи фотослужби, що було успішно реалізовано Підприємством об'єднання громадян - «Бізнес-центром Національного комітету спорту інвалідів України», а також роботи прес-служби Комітету.