45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Чергова перемога українських веслярів-паралімпійців: перше місце на кубкові світу Надіслати електронною поштою
19.06.2017

Вкотре потужно виступила національна паралімпійська збірна команда України з  академічного веслування на  кубкові світу з академічного веслування серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату та порушеннями зору, що з 14 по 18 червня 2017 року  проходив у  у м. Познань, Польща. З-поміж 15 країн світу наша команда у складі всього 8 спортсменів з інвалідністю виборола 3 високі нагороди, серед яких 2 золоті та 1 бронзова медалі та перше місце у світі. Безсумнівними фаворитами цих змагань стали Роман Полянський та  четвірка з кермовим (Жук Максим, Білоножко Олександр, Яринка Ірина, Янкова Олександра, Козлов Володимир), котрі вибороли золоті нагороди для України. У змішаної двійки (Кириченко Ірина, Коюда Ярослав) - бронзова нагорода.

Перший кубок світу з академічного веслування з часів завершення Паралімпійських ігор 2016 року зібрав близько 50 веслувальників з 15 країн світу. Цей кубок світу став визначальним для історії паралімпійського веслування, адже вперше спортсмени змагались на новій дистанції - 2000 метрів. До цього часу довжина дистанції паралімпійців відрязнялась від довжини дистанції оліймпійців. Якщо точніше, вона була меншою в 2 рази - 1000 метрів.

Цей кубок світу довів, що паралімпійська збірна команда України готова до нових випробувань. Роман Полянський, чемпіон Паралімпійських ігор у Ріо-2016 домінував на дистанції та заслужено здобув золото кубку світу, не залишивши шансів своєму супернику з Росії. Двійка парна у складі Ірини Кириченко та Ярослава Коюди посіла третє місце, а четвірка з кермовим показала кращий час з трьох заявлених човнів.

1

Попереду - чемпіонат світу, який пройде в вересні 2017 року у місті Сарасота, США, який готує нові випробування. Бажаємо українським паралімпійцям не менш потужно виступити на цьому важливому міжнародному спортивному форумі.