ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Звіти
. $database-
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Січень ( 2019 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
Юрій Павленко: " Безперебійне і стабільне фінансування підготовки українських спортсменів ..." Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
29.01.2009

Юрій Павленко: " Безперебійне і стабільне фінансування підготовки українських спортсменів до Олімпійських, Паралімпійських ігор 2010 року у Ванкувері та до Дефлімпійських ігор 2009 року в Тайпеї дозволить забезпечити гідний результат у головних змаганнях чотириріччя" 

 

Безперебійне і стабільне фінансування підготовки  українських спортсменів до Олімпійських, Паралімпійських ігор 2010 року у Ванкувері та до Дефлімпійських ігор 2009 року в Тайпеї дозволить забезпечити гідний результат у головних змаганнях чотириріччя.  На цьому наголосив   Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко 27 січня 2009 року  під час засідання Оргкомітету з підготовки та участі спортсменів України в Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх, Всесвітніх універсіадах, чемпіонатах світу та Європи.

 

Юрій Павленко зазначив, що Міністерством спільно з Національним олімпійським комітетом вже затверджено заходи щодо підготовки та участі українських спортсменів у  ХХІ  зимових Олімпійських іграх.

 

За підсумками спортивних досягнень попередніх зимових олімпійських ігор визначено п'ять пріоритетних видів спорту: біатлон, лижні гонки, санний спорт, фрістайл та фігурне катання. До списку кандидатів на участь у майбутніх  олімпійських Іграх у Ванкувері увійшло 140 спортсменів.

 

"На жаль, цього року через обмежене фінансування ми не зможемо продовжувати реконструкцію спортивних баз. Однак зроблено все можливе, аби пристосувати приміщення та спортивне знаряддя до інтенсивного процесу тренування", - зазначив Юрій Павленко.

 

Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту акцентував увагу учасників засідання на проблемних питаннях підготовки до Х Паралімпійських ігор 2010 року. Зокрема, Міністр зауважив, що у державному бюджеті  не передбачено коштів на придбання спортивного інвентарю та обладнання для національної паралімпійської команди.

 

Юрій Павленко закликав членів оргкомітету сконцентрувати зусилля насамперед на вирішенні питання щодо придбання спеціального спортивного  інвентарю для  спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату.  Така необхідність обумовлена тривалим процесом адаптації спортсменів-паралімпійців до спортивного знаряддя.  Першочерговим завданням Міністерства, за словами Юрія Павленка, є пошук резервів для придбання всього спортивного обладнання та інвентарю задля повноцінного забезпечення ним членів  паралімпійської та дефлімпійської національних збірних України.

 

Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту, розкриваючи у своїй доповіді головні аспекти підготовки до ХХІ літніх Дефлімпійських ігор 2009 року  у Тайпеї, висловив упевненість, що українські спортсмени з вадами слуху мають усі шанси покращити вже досягнуті позиції світових лідерів дефлімпійського руху. Юрій Павленко переконаний, що дефлімпійська збірна  має всі можливості увійти  у п’ятірку найкращих команд країн світу.

 

   

 

Тези виступу Юрія Павленка

"Про хід підготовки  спортсменів України до ХХІ  зимових Олімпійських та Х Паралімпійських ігор 2010 року у Ванкувері (Канада) та  до ХХІ літніх Дефлімпійських ігор  2009 року в Тайпеї "

 

 

ХХІ зимові Олімпійські ігри відбудуться з 12 по 28 лютого 2010 року в м. Ванкувері (Канада). Результати виступів наших спортсменів у цьому та попередньому сезоні дають сподівання, що претендентами на завоювання медалей на Олімпійських іграх у Ванкувері можуть бути команди з біатлону (естафета та індивідуальні змагання), з лижних гонок,  санного спорту,  фрістайлу та фігурного катання.

З метою якісної підготовки до наступних ігор спільно з регіональними управліннями, федераціями, спортивними товариствами здійснена низка організаційно-практичних заходів, а саме:

- затверджені 5 пріоритетних видів спорту: біатлон, фігурне катання на ковзанах, санний спорт, фрістайл, лижні гонки,

- складено списки спортсменів-кандидатів на участь у XXI зимових Олімпійських іграх 2010 року;

 - затверджена Концепція підготовки спортсменів України до ігор у Ванкувері та цільові комплексні програми підготовки збірних команд України;

- протягом 2008 року придбана частина необхідного обладнання та інвентарю;

- Колегією Міністерства розглянуті та затверджені конкретні напрямки діяльності Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту спільно з Національним олімпійським комітетом, управліннями з питань фізичної культури та спорту обласних та Київської міської державної адміністрації, фізкультурно-спортивними товариствами, відомствами та федераціями щодо якісної підготовки спортсменів–кандидатів до ХХІ зимових Олімпійських ігор 2010 року у Ванкувері;

- до підготовки спортсменів-олімпійців залучені кращі представники спортивної науки Національного університету фізичного виховання і спорту, Державного науково-дослідного інституту фізичної культури і спорту, Львівського інституту фізичної культури і спорту.

Для  проведення заходів з підготовки національних збірних команд України із зимових видів спорту у 2008 році було виділено 19 млн. грн. Федераціями зимових видів спорту для підготовки спортсменів було залучено майже 5 млн. гривень позабюджетних коштів.

 

Активну участь у підготовці до зимових Олімпійських ігор бере Національний олімпійський комітет України. Значні кошти на підготовку спортсменів витрачають федерації біатлону, лижного спорту.

 

Для забезпечення підготовки національної збірної команди до ХХІ зимових Олімпійських ігор 2010 року у державному бюджеті на 2009 рік  окремою програмою передбачено 16 млн. 610 тис. грн. Для забезпечення національної олімпійської збірної команди спортивною формою та інвентарем  у державному бюджеті на 2009 рік передбачено майже 4 млн. гривень.

 

У січні цього року Національний Олімпійський комітет України профінансував  участь національних збірних команд у міжнародних змаганнях на суму  3 млн. 100 тис. гривень.

 

Протягом  січня-березня поточного року відбудуться вирішальні чемпіонати світу з усіх зимових видів спорту. Сім українських спортсменів вже виконали кваліфікаційні нормативи, що дозволяє їм брати  участь у зимових Олімпійських іграх 2010 року. Залишається лише отримати офіційні підтвердження від міжнародних спортивних федерацій.

 

Збірна команда України з хокею з шайбою на кваліфікаційному турнірі, який відбудеться  в Латвійській столиці Ризі з 5 по 8 лютого цього року, спроможна завоювати серед 12 команд одну із трьох путівок на участь в Олімпійських іграх.

 

Для вирішення наявних проблем, пов’язаних з підготовкою спортсменів до наступних зимових Олімпійських ігор, необхідно реалізувати низку заходів, зокрема:

- забезпечити стабільне фінансування підготовки та участі у ліцензійних змаганнях спортсменів-кандидатів до національної збірної команди для участі у зимових Олімпійських іграх;

-  здійснити ремонт та реконструкцію  головних баз, на яких  проходять  підготовку кандидати до  Олімпійської збірної команди України;

- продовжити роботу щодо унормування процедури створення державних центрів олімпійської підготовки;

- вирішити питання щодо покращення житлово-побутових умов спортсменів – кандидатів до олімпійської збірної команди та їх тренерів.

 

Х зимові Паралімпійські ігри будуть проходити з 12 по 21 березня 2010 року у Канадському місті Ванкувер. До програми Паралімпійських ігор входять  змагання з п'яти видів спорту. Спортсмени української національної збірної змагатимуться за нагороди у лижних гонках та біатлоні.

 

Наші паралімпійці є світовими лідерами  саме у цих видах спорту і неодноразово доводили це на змаганнях міжнародного рівня.

 

22 золоті, 29 срібних та 27 бронзових медалей вибороли українські спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату та вадами зору на Кубках світу з лижних гонок та біатлону протягом 2007– 2008 років.

 

Національний комітет спорту інвалідів України вже затвердив відповідні критерії та принципи відбору, за якими здійснюється формування національної збірної та підготовка паралімпійців до Х зимових ігор у Ванкувері. Тренування національної збірної проводиться на базі Національного центру паралімпійської та дефлімпійської підготовки і реабілітації інвалідів у Євпаторії, спеціальну підготовку до змагань з лижних гонок  спортсмени проходять на базі олімпійської підготовки "Тисовець"  (м. Сколе, Львівська обл.) та за кордоном: у Болгарії, Росії і Фінляндії.

 

Остаточна кількість ліцензій буде затверджена Міжнародним Паралімпійським комітетом після завершення чемпіонату світу у Фінляндії та Кубка світу у Канаді, що пройдуть у січні – березні 2009 року.

 

У 2009 році Українським центром з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт" заплановано придбання  спеціального спортивного інвентарю індивідуального користування на 164 тис. грн., спортивного одягу і взуття – на 97,4 тис. грн.

 

ХХІ літні Дефлімпійські ігри  2009  року  проходитимуть   з  5  по  16  вересня   у  Тайваньскому  місті  Тайпей. Українські спортсмени братимуть участь у 14 видах спорту із 20, які входять до програми ігор. Це вільна та греко-римська боротьба, волейбол, баскетбол, легка атлетика, настільний теніс, плавання, пляжний волейбол, кульова стрільба, спортивне орієнтування та футбол.

 

Вперше на Дефлімпійських іграх представники нашої країни братимуть  участь у змаганнях з  дзюдо, карате та тхеквондо.

 

З метою підготовки до ХХІ літніх Дефлімпійських ігор та покращення світового рейтингу спортсмени національної збірної України протягом 2007 – 2008  років вибороли на чемпіонатах світу та  чемпіонатах Європи 53 золотих, 40 срібних та 30 бронзових медалей.

 

Результати виступів спортсменів-інвалідів протягом двох останніх років у міжнародних змаганнях свідчать, що національна збірна має шанс утвердитися серед лідерів світового Дефлімпійського руху та увійти  до п’ятірки кращих команд світу.

 

            На попередніх  літніх  Дефлімпійських  іграх   у 2005  році,  які  проходили  в  Мельбурні,  спортсмени  національної  збірної  команди  України  посіли  перше  загальнокомандне  місце  у  неофіційному  командному  заліку, тому  виступам  наших  співвітчизників  буде  приділятися  особлива  увага  з  боку  світової  спільноти.

 

 Для  успішної підготовки до ХХІ літніх Дефлімпійських ігор Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту тісно співпрацює з   Українським центром з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт", Національним комітетом спорту інвалідів України та Дефлімпійським комітетом України, Міністерством закордонних справ України.

 

У 2009 році заплановано провести для спортсменів-дефлімпійців 112 навчально-тренувальних зборів, придбати необхідне спортивне обладнання, інвентар, спеціальну спортивну та цивільну форму.

 

Особливої гостроти набуло питання  своєчасного  та  повного фінансування  заходів,  пов`язаних  з  підготовкою  та участю  спортсменів  України  в ХХІ літніх Дефлімпійських  іграх  2009 року, адже основним джерелом фінансування підготовки дефлімпійської  збірної  команди  України є державний бюджет  України. 

 

На  місцевому  рівні  має  докладатися  більше  зусиль  для  вирішення   житлово-побутових  проблем  кращих тренерів країни  та  спортсменів-кандидатів  на  участь  в  Дефлімпійських  іграх  2009  року. Зокрема,    сьогодні 5  спортсменів і 1  тренер потребують  допомоги  у  вирішені  цього  питання.

 Джерело: 

 http://www.kmu.gov.ua/sport/control/uk/publish/article;jsessionid=256B69C9CB3C5783CC1152DB30E7C04C?art_id=101284&cat_id=101543

 

 
< Попередня   Наступна >