ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
2018
³
䳿
³
'

free counters

Live Traffic Feed
Ͳ̻ в ˲ϲ
- Ѳ   
06.09.2008

Здійснилось! В «Пташиному гнізді» родилось ще одне яскраве та дзвінке пташеня – Паралімпіада-2008. В заповненому, практично, до відказу головному стадіоні Пекіна загорівся паралімпійський вогонь, який принесли вже у гніздо спортсмени-паралімпійці Китаю, володарі золотих нагород. Підняв гаряче полум’я до самого серця Піднебесної спортсмен-візочник, легкоатлет Хоу Бін. Він, сидячи в інвалідному візку, зміг запалити паралімпійський вогонь, піднявшись зусиллями рук на висоту третього ярусу стадіону. 

 

До речі, несли вогонь впродовж 10 днів 13 000 кілометрів по 11 містах Китаю, двома маршрутами- «Китайська культура» та «Вітер перемін», два факела зустрілись саме на бігових доріжках стадіону…Якщо запитати у будь-якого глядача стадіону із 91 тисячі глядачів, котрі були на церемонії відкриття, які враження від відкриття, окрім слів захоплення навряд чи щось можна буде почути. Самі волонтери признавались, що ця церемонія, порівняно з попередньою, олімпійською, - більш душевна та зворушлива. Це дійсно була програма, що вразила весь світ, в ній взяли участь декілька тисяч учасників, в тому числі 2000 діток, котрі виконували цікаві трюки, граючи роль жабеняток. Вразив номер, коли 300 нечуючих дівчат у ніжно-білих сукнях виконували танок «Звернення до зірок», при цьому ще й співаючи незрозуміле для нас, чуючих людей, звернення до небес за допомогою чудесної китайської мови жестів.  Щем у серці і сльози радості та захоплення були практично, у кожного глядача цього великого дійства.

 

Як не розплакатись від співу небачучого співака, голос котрого проникнув до кожного серця. Як не відчути справжній щем у серці від неймовірної краси композиції «Пори року», коли в центрі стадіону за білим роялем грав сліпий музикант, а довкола нього змінювались весна з цвітінням сакури, літо - лотос і пшениця, а також осінь…Цей виступ наштовхував на думку, що все змінюється в житті, як змінюється день на ніч, але одвічною незмінною цінністю має бути загальносвітова людяність та чуйність. Абсолютно всі виступи об’єднувало та захоплювало одне гасло – «Один світ, одна мрія». Все було сповнене світлом, музикою, фантастичною чарівністю та неймовірною злагодженістю та досконалістю виступу кожного учасника шоу. Ще б пак – готувався виступ цілих 9 місяців, виношувався, неначе малятко під серцем матері. 

 

Так само як і готувались до цього дійства всі ми: паралімпійська збірна з літніх видів спорту України, Національний паралімпійський комітет України, вболівальники та спонсори - Генеральний спонсор Національного паралімпійського комітету Спілка підприємців грального бізнесу України, офіційні спонсори  -  міжнародний благодійний фонд Parasport, мобільний оператор life :), компанія ВОЛЯ, Родовід Банк, Інтернет-провайдер Relcom та китайська компанія ZTE. 

 

Саме заради того, щоб пройтись тут на параді країн-учасниць та приступити до майбутніх стартів, впродовж чотирьох років було покладено немало зусиль, натхнення, сліз, переживань, радості і надій… І це цього варте – як прекрасно крокувала делегація України, як радісно билось серце, знаючи, що вже завтра, 7 вересня, почнеться відлік перших Паралімпійських перемог-2008. 

Саме завтра почнуться перші старти. Ради цього дійства з’їхалось в Пекін більше 4200 спортсменів з 146 країн світу – це теж перші рекорди Паралімпіади. Що ж буде потім? Побачимо!  І обов’язково розкажемо!

 

Прес-служба НКСІУ

 
<   >