ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Звіти
. $database-
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Лютий ( 2019 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
Підсумовуючи 2017 рік: яскраві цифри і факти Національного комітету спорту інвалідів України Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
02.01.2018
16143731_1295975273803028_3802365682270388972_o.jpg
Сьогодні, перетнувши фінішну стрічку 2017-го, ми підведемо підсумки року, що минув... Адже цей рік був знаковим для Національного комітету спорту інвалідів України: у квітні 2017-го виповнилось 25 років з дня заснування нашого Комітету та 4-х федерацій, які ним об'єднані - Спортивної федерації глухих України, Спортивної федерації сліпих України, Української федерації спорту інвалідів з ураженнями опорно-рухового апарату, Української спортивної федерації інвалідів з вадами розумового та фізичного розвитку.


 

2017 рік був надзвичайно плідним для національних паралімпійської та дефлімпійської збірних команд України.

 

Спортсмени з інвалідністю взяли участь у 71 міжнародному спортивному заході:

 

• 20 чемпіонатах світу,

• 11 чемпіонатах Європи,

• 18 кубках світу,

• 2 кубках Європи,

•18 міжнародних турнірів,

•1- Всесвітній шаховій Олімпіаді

• ХХІІІ літніх Дефлімпійських іграх

 

Протягом 2017 року на цих змаганнях українські спортсмени з інвалідністю вибороли  639 медалей різного ґатунку:

•        золоті - 232,

•        срібні - 202,

•        бронзові - 205.

 

Багато було яскравих перемог у цьому році! Переможно виступили: національна паралімпійська збірна команда з футболу - вони стали вчетверте чемпіонами світу-2017, дві українські команди з волейболу сидячи (чоловіки та жінки) стали віце-чемпіонами Європи, причому, чоловіки йшли до цієї нагороди понад 24 роки...це і перше місце на чемпіонаті світу національної паралімпійської збірної команди зі спортивних танців та візках, це і яскравий дебют на чемпіонаті Європи з бочча - бронзова нагорода ціною золота - вид спорту, який тільки-но почав свій розвиток в Україні, українські дзюдоїсточки з порушеннями зору стали першими серед жінок та третіми на кубку світу з дюдо, паратенісисти - перші у Європі, паравеслування - другі у світі, параканоїсти - треті у світі, паралімпійці-стрілки - перші на кубкові світу з кульової стрільби, шахісти з порушеннями зору - другі на Всесвітній шаховій олімпіаді, спортсмени з порушеннями зору-футзалівці - перші у світі, гардемарини у візках-парафехтувальники - перші на етапах кубку світу з фехтування на візках, національна паралімпійська збірна команда з лижних перегонів та біатлону першою завершила зимовий сезон 2016-2017...

 

Окремо хочеться відзначити виступ нашої національної дефлімпійської збірної команди України, яка у серпні 2017 року попри всі важкі ситуації нечесного суддівства по відношенню до України виборола 99 медалей в турецькому Самсуні на Дефлімпіаді-2017, з яких - 21 золота, 42 срібні та 36 бронзових медалей та посіла другу світову сходинку.

 

Також у 2017 році у нас є ще одне досягнення - Західний реабілітаційно-спортивний центр Національного комітету спорту інвалідів України вперше на теренах України приймав у січні 2017 року змагання етапу кубку світу з лижних перегонів та біатлону, що проводився під егідою Міжнародного паралімпійського комітету Національним паралімпійським комітетом України.

 

З 13 по 20 січня 18 країн світу змагались на лижних трасах та вправлялись у біатлоні на гостинній українській землі унікальної реабілітаційно-спортивної інституції - Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного комітету спорту інвалідів України, що розташований на вулиці Рівних прав і можливостей 1, у с. Яворів, Турківського району Львівської області. Міжнародний паралімпійський комітет надав право та санкціонував проведення цього кубку світу в Україні, адже зазначений Центр є одним з найкращих в Європі та світі за  міжнародними стандартами з реабілітації людей з інвалідністю та завдяки розвиненій спортивній інфраструктурі, а лідерські позиції та авторитет паралімпійського руху України в світі є беззаперечними.

 

Близько 220 учасників (у тім числі - 120 спортсменів) з 18 країн світу (Україна, Великобританія, Бразилія, Італія, Японія, Франція, Хорватія, Китай, Німеччина, Білорусь, Корея, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Фінляндія, Австрія, Угорщина) взяли участь у змаганнях високого рівня в Україні, що є надзвичайно високим показником для країни, що вперше провела міжнародні змагання рівня кубка світу з паралімпійських зимових видів спорту. І цей дебют Національного паралімпійського комітету України у проведенні кубку світу з лижних перегонів та біатлону став яскравою подією для всієї світової спортивної спільноти: 10 із 18 країн світу, які взяли у ньому участь, вибороли високі нагороди.

 

Упевнено і потужно виступила на рідній землі національна паралімпійська збірна команда України, показавши насправді тріумфальний результат і в неофіційному загальнокомандному заліку за кількістю золотих нагород, і за загальною кількістю медалей: 56 високих нагород - 19 золотих, 15 срібних та 22 бронзові медалі. Другою за кількістю золотих нагород стала команда Німеччини, спортсмени якої завоювали 13 медалей - 6 золотих, 4 срібні та 3 бронзові нагороди, третю сходинку тут обіймають паралімпійці Франції - 7 нагород, серед яких 6 золотих та 1 срібна медаль. Зазначимо, що у неофіційному командному заліку за загальною кількістю медалей друге місце - у команди Білорусі (14 високих нагород), третє - вищезазначена команда Німеччини (13 медалей).

 

Одним із важливих завдань у діяльності Національного комітету спорту інвалідів України, Укрцентру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»  є фізкультурно-спортивна реабілітація людей з інвалідністю, в тім числі - воїнів АТО, які захистили нас на Сході.

 

Впродовж 2017 року нами було проведено 77 заходів фізкультурно-спортивної реабілітації людей з інвалідністю, в яких взяло участь понад 1000 осіб (1247 осіб), у тім числі - 76 воїнів АТО (спеціальна програма фізкультурно-спортивної реабілітації з НАТО «Повернення до життя»).

 

І, наприкінці, ще одне досягнення 2017 року: наразі у місті Дніпро команда Національного комітету спорту інвалідів України разом з Національною Асамблеєю осіб з інвалідністю України і з громадськими активістами за підтримки Президента України та Уряду розпочинають створення Всеукраїнського реабілітаційно-відновлювального спортивного центру Національного комітету спорту інвалідів України.

 

Всеукраїнський реабілітаційно-відновлювальний спортивний центр (Центр) створюється як унікальний фізкультурно-спортивний комплекс для втілення цілісної програми фізкультурно-спортивної реабілітації осіб з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями зору, слуху та інтелекту; організації заходів, пов'язаних з узагальненням досвіду роботи реабілітації осіб з інвалідністю та формуванню методик інтеграції цієї категорії громадян в суспільстві, а також для реалізації програм підготовки спортсменів з інвалідністю для участі в міжнародних спортивних форумах, чемпіонатах світу, Європи, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх.

 

Рубіж 2017 року подолано... Подолано досить успішно.  Наразі ми усі ми сподіваємось на не менш яскраві перемоги у 2018 році, одна із яких - це 25-ти річчя заснування потужної системи фізичної культури і спорту людей з інвалідністю - «Інваспорт». Також, активно готуємось до знакового міжнародного спортивного форуму - ХІІ зимових Паралімпійських ігор, які у березні 2018 року пройдуть у Південній Кореї, і до багатьох інших спортивних подій, які відбудуться у цьому році.

 

Як завжди, сподіваємось на загал українців, які будуть активно вболівати за паралімпійців та дефлімпійців України, за нашу спільну перемогу - перемогу України. Ваша підтримка - це наша перемога!

 

 

Прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України

 

 

 

 
< Попередня   Наступна >