ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Звіти
. $database-
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Грудень ( 2018 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
<< Поперед.
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
РЯТУЙМО РАЗОМ!
Благодійний проект
Календар спортподій
. $database-
Спортивні рекорди

 

Спонсори
 

    


  

  

    

  

  

  

Медiа-партнери

ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЯ ОБОЗРЕВАТЕЛЬ


bigmir.net


isport


convergo


Луверс


Партнери

lifecell

Багатi пекiнськi жнива Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
15.09.2008

Паралiмпiйська чемпiонка Лiдiя Соловйова: "Це не остання моя перемога i не останнiй рекорд"

 

Паралiмпiйська збiрна України продовжує творити дива у Пекiнi. Щодня скарбничка нашої команди поповнюється нагородами рiзного гатунку. За менш нiж тиждень часу нашi спортсмени спромоглися набрати бiльше нагород, анiж вся олiмпiйська збiрна. Мало того,паралiмпiйцi в Пекiнi перемагають, встановлюючи свiтовi рекорди. Нову планку у пауерлiфтингу встановила спортсменка з Днiпропетровська Лiдiя Соловйова, якiй не було рiвних у ваговiй категорiї до 40 кiлограмiв. Тендiтна спортсменка пiдкорила вагу 105,5 кiлограма! Iз цiєї героїнею поспiлкувався кореспондент "Експресу".

 

-- Лiдiє, на Паралiмпiйських iграх в Сиднеї ви були срiбною призеркою, в Афiнах вибороли золотi медалi, а в Пекiнi повторили цей успiх. Невже Лiдiя Соловйова у свiтi непереможна?

 

-- Одразу скажу, що за чотири роки усi спортсменки зробили чималокрокiв уперед. Вони не сидiли, склавши руки. Це засвiдчили результати -- цьогорiч учасницi пiдняли на п'ять чи сiм кiлограмiв бiльше, анiж в Афiнах. У Пекiнi сильних суперниць не бракувало.  На Паралiмпiйських iграх виступало восьмеро спортсменок, яким до снаги було потрапити на п'єдестал. Я вiдчувала, що  конкуруватиму з представницями Китаю та Мексики. Так i сталося. У пiдсумку я їх здолала i вдруге у своїй кар'єрi завоювала золоту нагороду Паралiмпiйських iгор. Це вагома подiя у моєму життi.

 

-- Ви ще побили свiтовий та паралiмпiйський рекорд...

 

-- Авжеж. I ще перед початком турнiру я ставила мету не лише виграти золоту медаль, але й побити рекорд. На тренуваннях пiднiмала ще бiльшу вагу, анiж 105,5 кiлограмiв. Вiдчуваю, що ще маю запас сил, тож цей рекорд не буде останнiм у моїй кар'єрi. Я здатна пiднiмати планку.

 

-- Нашi олiмпiйцi вiдзначали, що в Пекiнi їх суворо перевiряли на допiнг...

 

-- У нас таке саме. Одразу пiсля завершення турнiру мене двiчi перевiрили на допiнг. Нiчого незаконного не знайшли. I не могли

знайти. Тож тепер я спокiйна, бо золотої медалi нiхто не вiдбере.

 

-- Ви одна з небагатьох спортсменок, яка виступає на третiй поспiль Паралiмпiадi...

 

-- Так, i можу порiвняти органiзацiю китайцiв з греками та австралiйцями. Одразу скажу, що китайцi втерли носа органiзаторам попереднiх двох турнiрiв. А якщо взяти до уваги загальнi враження, то найбiльше менi сподобалося у Сиднеї. Там були iдеальнi умови для проживання.

 

-- Що вас не влаштовує у Пекiнi?

 

-- Претензiй не маю. Усе нормально. Ми живемо в тому самому селищi, де зупинялися олiмпiйцi. Зрештою, змагаємося також на тих об'єктах, де виступали олiмпiйцi. Зокрема, я виборола золоту медаль у залi, в якому у серпнi брали участь представники важкої атлетики.

 

-- Як тепер збираєтесь вiдпочивати у Пекiнi?

 

-- Подбаю про своє дозвiлля. Ми залишимося в китайськiй столицi аж до 21-го вересня. За цей час хочу помандрувати Пекiном, придбати сувенiри та повболiвати за iнших українських паралiмпiйцiв. Причому планую вiдвiдувати змагання не лише представникiв пауерлiфтингу, але й iнших видiв спорту. Повiрте,переживаю за всю Україну. Одне слово, хочу комфортно провести час, щоб привезти з Пекiна незабутнi враження. Знаю, що вдома мене чекають родичi, друзi, якi за мене вболiвали. Усiм їм привезу подарунки та свої враження вiд китайської столицi.

 

Олег ЗУБАРУК, газета "Експрес"

 

 

 
< Попередня   Наступна >